IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Би го изневериле ли партнерот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Би го изневериле ли партнерот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 42>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:31
Не бе, не се работи за филозофско гледање, јас сум страшен емотивец, а не филозоф, не се сложувам дека шовек по природа е полигамен, не е тема, но за мене пак е пример Божјиот стандард, значи на Адам му создал друшка, а не харем.
Полигамноста не е нормална (бар според мене), не ја одобрувам, таа носи многу болка од двете старни кои ја применуваат, верувај, познавам мноооогу примери, за презир и жалење се.
Ниедна врска не може да стане монотона ако им значи на двајцата партнери, верувај.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:31
Ne dozvoliv na niedna poveke da mi go pridrzi dur mocam, ma kolku i da mi se necisti racete zosto se uveriv deka se zloupotreblivi mnogu zenski
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:47
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Не бе, не се работи за филозофско гледање, јас сум страшен емотивец, а не филозоф, не се сложувам дека шовек по природа е полигамен, не е тема, но за мене пак е пример Божјиот стандард, значи на Адам му создал друшка, а не харем.
Полигамноста не е нормална (бар според мене), не ја одобрувам, таа носи многу болка од двете старни кои ја применуваат, верувај, познавам мноооогу примери, за презир и жалење се.
Ниедна врска не може да стане монотона ако им значи на двајцата партнери, верувај.

ocigledno si vernik zato ne se slozvis so poligamnata priroda na covekot,taka da ponataka mislam deka dzabe ke diskutirameсреќаanyway,jas sum veren,sum nemal dosega problem vo skrotuvanjeto na odredeni instinkti.a vervi deka ako niedna vrska ne mozit da stanit monotona togas i seksolozite,a i psiholozite ke ostanet bez rabotaнамигнување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:58
NE NE NE.. Dokolku go sakam nikogas ne bi ja iskoristila moznosta samo zatoa sto postoi. Moznosti za izneveruvanje ima na sekoj cekor, ako taka lesno se odlucuvame na toj cekor, togas ne sme dostojni za ljubov.
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:58
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

но за мене пак е пример Божјиот стандард, значи на Адам му создал друшка, а не харем.
 
Така еееееее! големо%20гушкање
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 02:59

Познавам и неверници кои го делат мојот став, свесни дека со неверноста ја валкаат брачната постела и причинуваат болка на себе и другите.

Јас реков дека врската неможе да стане монотона АКО им значи на двата партнера, ако вложиле во неа љубов, труд, енергија, се жртвувале...мислиш дека во една таква врска некој од партнерите лекомислено ќе се впушти во авантура? Врската бара работа-ако значи, затоа го истакнав тоа, ќе работат на неа, баш како што на цвеќето му треба нега, вода, хранливи материи, убава земја, па разноразни виотамини за земјата од цвеќараат-така и за одржување на врската треба малку напор, верувај, така не може да овене.
Ова не е филозофирање, туку вистина.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 03:05
Кажи бе Евангелос? Нели е така?
Си вложувал, си се жртвувал безусловно, го сакаш партнерот, работиш на одржување (сега, секој си има свои мали рецепти, ако сакаш наречи ги тајни зачини)...во тој случај нема теорија некој недоквакан-а да ми го уништи мојот рај, па кој сака нека ме куди.
 
НЕПОСТОИ МОНОТОНИЈА! 
Монотонијата доаѓа од немање љубов.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 03:32
Се разбира, да.
Кон врв
аџија Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 5474
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај аџија Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 11:53
Originally posted by Carnation Carnation напиша:


sa ostaj to covekot e poligamen po svojata priroda


лееееее чоек, дај не го тупи, да не ги симнам пак ракавиците...смеење

оние шо го пропуштија двобојот по оваа тема, јаго линкот:

ПОЛИГАМИЈА
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 23:19
Abre site ste angeli !!!
ajde trgnete gi maskite !
 
 
 
ангелангелангел
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2007 во 23:27
можеби не сме ангели ама барем ти да се покаеше за неверството....
а маските..хехе...извини не знам за другите ама за себе знам дека ја немам
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 16:02
molam? da se pokaam za nesto sto svesno sum go napravila? da bilo nesvesno ili so doza na lutina i bes ok da se pokaam neli? a tebe bi ti bilo ok da se pokaam,sto ke smeni toa kaj tebe?i na kraj kraeva ne ubiv covek !!!
nemam maska znaci se pokazav vo svetlo takva kakva sum,sum go izneverila deckoto-da ne sum edinstvena na forumov ili se e angelcinja ???
ipak ne mislam deka e toa smrten grev,ne mi e maz pa za taka da osuduvate!!!
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 16:05
Originally posted by аџија аџија напиша:

Originally posted by EmIIIjA EmIIIjA напиша:

Sum go izneverila:)
ali zasto ne bil tuka podolgo vreme a ne zaradi sto ne go sakam
da ne bi go izneverila nikoj nikogas treba samo da mi posvetuva vnimanie i da e cesto so mene,znaci koga dobivam se od nego ne bi barala na dr mesto!


иииих... јака љубов нема шо... Ти кукло не си сфатила шо е љубов... Типот може р’мба да ти заработи да си седиш дома, а ти „не бил тука“... Фуј... Ми се гади од вакви појави искрено... болен



a ako jas sum bila taa sto r'mba raboti a nekoj si go prci k i k go boli sto ti e tebe vaka ili onaka,a ti ne go ostavas zasto go sakas?
Кон врв
EmIIIjA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EmIIIjA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Декември.2007 во 16:07
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Имав и јас една таква познаничка. Дечко и, со кого идеа 4 години, беше во Америка и се утепуваше од работа за да спечали нешто со цел да започнат некое бизнисче тука, а ова во "меѓувреме" партал го направи пола Скопје (велам пола, пошо другата половина се женски голема%20насмевка).

И овој се врати се еден куп поклони за неа, а оваа му глумеше невина...демек го чекала.. Арно ама иди затвори уста на пола град...и кога овој дозна, среќа не се самоуби, ама поштено ја шутна...и сега не знам шо праи типот, али оваа ко мува без глава се шврља наоколу барајќи некаква "љубов" и разочарувајќи се од машките демек она идеалната не можела да го најде "вистинскиот"... тажно, но вистинито.




hmmmm,jas sum daleku od tvojata poznavacka-ne glumam nevina i on znae za neverstvoto znaci ne bilo nisto izglumeno i namerno !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.