IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надминат болката и тагата
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надминат болката и тагата

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 55>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:09
Veke i napishav ednash...lichno mene mi pomaga
samo rabotata,i toa fizichka...da se ubiesh od rabota
za da nemozesh da mislish.No ne zaboravash sepak,
samo ja ublazuvash bolkata...

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:17
Eve sega edno prashanje....
Zoshto ubavite momenti polesno se zaboravaat od losh*te??
(ne zboruvam generalno -site,no poveketo...ili e toa
slichaj samo kaj meneзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост)
Mora da ima neshto vo toa


Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:20
Не,мама,не си единствена во чувството...Но,не би знаела да ти објаснам зошто е тоа така...Тоа ми е најмистериозниот парадокс на животот.
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 14:21


Денешниот ден ми е потполно исто далеку, колку и секој претходен!



Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 17:01
Originally posted by mamma mamma напиша:

Eve sega edno prashanje....
Zoshto ubavite momenti polesno se zaboravaat od losh*te??
(ne zboruvam generalno -site,no poveketo...ili e toa
slichaj samo kaj meneзбунетостзбунетостзбунетостзбунетостзбунетост)
Mora da ima neshto vo toa



Toa e normalno cuvstvo no nisto ne zaboravame samo sto losoto ni ostava podlaboka traga duri i ni go prevrtuva zivotot na postava......e ajd sega idi zivi so takva bolka.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Април.2008 во 19:49
Сето тоа се надминува така што треба пред се да се соочиме и да видиме што си правиме на самите себеси и треба да се потрудиме емоциите кои се поврзани со тоа нешто што не мачи да ги ублажиме. Кога не ни е ок не треба да се потпираме секогаш на нешта кои само ќе ни ја ублажат болката во моментот, не треба а и не можеме да бегаме од себе. На пример мене кога не ми е ок ми велат сите излези продувај се и ќе ти помине... ама нели е тоа само краток период од неколку саати кога ќе ти биде убаво а после кога пак ќе останеш сам пак не ти е ок, те мачи истото. Треба да правиме сета таа енергија да ја пренасочиме творејќи нешто, да се прифатиме себеси, после падот да станеме и продолжиме напред да сфатиме дека на сите грешки се учи. Може некој ќе ми рече лесно е сето ова да се каже, но сепак јас поминувам низ сето ова кога на моменти мислам дека се е црно, дека нема ништо за мене, но не застанувам тука и давам се од себе за да излезам од оваа каша и да го прифатам животот каков што е, да ми влезе у глава дека има паѓања и кревања. Сите поминуваме низ сито и решето, но не треба да се предаваме, туку треба да ги прифатиме сите грешки, да учиме од нив и да не застануваме... Не треба да чекаме среќата магично да се појави пред нас, туку треба ние самите да се бориме за неа...
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 08:42
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

vremeto brise se!
no,ako nie samite na sebesi ne si pomogneme,nikoj drug toa za nas nema da go napravi


ne se soglasuvam so tebe, vremeto ne brise se!!! Vremeto pomagat da ja nadmines bolkata i takagata, no ne brise sve! Ako bi brisalo, znaci deka osobata koja si ja izgubil ke bide za sekogas izbrisana!!! Osoba bila sakama, i koja si ja izgubil, nikogas ne moze "izbrisana" da bide!!!
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:16
Originally posted by seka seka напиша:

Originally posted by topsexy topsexy напиша:

vremeto brise se!
no,ako nie samite na sebesi ne si pomogneme,nikoj drug toa za nas nema da go napravi


ne se soglasuvam so tebe, vremeto ne brise se!!! Vremeto pomagat da ja nadmines bolkata i takagata, no ne brise sve! Ako bi brisalo, znaci deka osobata koja si ja izgubil ke bide za sekogas izbrisana!!! Osoba bila sakama, i koja si ja izgubil, nikogas ne moze "izbrisana" da bide!!!


Tie sto gi sakame a ne se poveke medju nas ,nisto ,ama bas nisto ne moze da gi" izbrise".Nesakam da go upotrebuvam toj zbor za nekoj koj mi bil zivot, koj mi bil se.Ne sakam nisto da iscezne ,sakam se da socuvam.....miris,glas...se.
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 22:16

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:00


    Мислев дека ова е сериозна тема!

(Се шегувам Мамма,    добро би ни дошло тука и малку разведрување !)


Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:03
zaso ova jas nesmeam da go napravam? тага
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:04
Originally posted by anakin anakin напиша:

zaso ova jas nesmeam da go napravam? тага


anikin, ti si na black list
Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2008 во 23:10
Originally posted by anakin anakin напиша:

zaso ova jas nesmeam da go napravam? тага



МАмма е Аlmighty! Само таа смее да го прави тоа!



     

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 22:47
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2223242526 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.