IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 22:38
Originally posted by novace novace напиша:

За да СОРОСОИДИТЕ ...не „заспијат„ на раат..еве (им) и нови изненадувања за нив...хаха
Дали и овде ќе се протестира.а?
Е сега ...ќе можеме ...да ги „видиме„ Водњанците (доселеници се по ред) одозгора..секако во затворени кабини..за да не му падне (на ум) некому нешто надоле...
 
 
намигнување
кога глупостите ќе започнат, кога тој што ќе почне, се осеќа свемоќен, и кога народот ја префрла вината таму каде што не и место само за да си ги сокрие своите сопствени фрустрации и незнаења тогаш како лавина  се тркала све.А ке сопре кога сметките ќе пристигнат за наплатување. А биди сигурен дека ќе стигнат и мене и тебе ќе не боли глава а не некој си Сорос кој со еден телефонски повик би можел да си ја купи цела Македонија.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 22:52
Јас ..воопшто не ги разбирам некои учесници овде!!?
Обраќање до мене..и коментирање за мене...е ЗАБРАНЕТО ...со Форумскиот Деловник...текст кој скоро секојпат ми го потенцира (сега..а и секојпат) одсутната модераторка..сега и администраторка..
Дали се работи овде за некаков ненамерен превид..или само јас сум ставен под „посебен„ надзор на именуваната?
Или..само така ми се присторува..хаха?
пс
Планот..кој е овде објавен  е...
Тој е ...уште во 1965 година замислен...и како и многу други работи нереализиран.....но тогаш бил наречен „олимписки воз„..наместо сега жичница...
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 22:56
Originally posted by novace novace напиша:

Јас ..воопшто не ги разбирам некои учесници овде!!?
Обраќање до мене..и коментирање за мене...е ЗАБРАНЕТО ...со Форумскиот Деловник...текст кој скоро секојпат ми го потенцира (сега..а и секојпат) одсутната модераторка..сега и администраторка..
Дали се работи овде за некаков ненамерен превид..или само јас сум ставен под „посебен„ надзор на именуваната?
Или..само така ми се присторува..хаха?
пс
Планот..кој е овде објавен  е...
Тој е ...уште во 1965 година замислен...и како и многу други работи нереализиран.....но тогаш бил наречен „олимписки воз„..наместо сега жичница...
намигнување
да да, од сите планови од '65 овој најдоа да го реализираат, знаеш ли колку булевари, објекти и рекреативни простори не се изградени?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 22:59
Леле не дај Боже овие сега да реализираат све што секуму текнало. Каде ќе ни биде крајот?
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 23:01
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Леле не дај Боже овие сега да реализираат све што секуму текнало. Каде ќе ни биде крајот?


Mitre,
Nemaj gajle.
Nema da ima kraj.
Se kje pochne pak od nekoj pochetok.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 23:05
Originally posted by novace novace напиша:

Јас ..воопшто не ги разбирам некои учесници овде!!?
Обраќање до мене..и коментирање за мене...е ЗАБРАНЕТО ...со Форумскиот Деловник...текст кој скоро секојпат ми го потенцира (сега..а и секојпат) одсутната модераторка..сега и администраторка..
Дали се работи овде за некаков ненамерен превид..или само јас сум ставен под „посебен„ надзор на именуваната?
Или..само така ми се присторува..хаха?



novace, си го испуштил клучното зборче: навредливо обраќање до мене..и коментирање за мене...е ЗАБРАНЕТО ...со Форумскиот Деловник... Инаку форумов би немал смисла ако не смееме да се обраќаме едни на други.

Во погорниот коментар нема ништо навредливо за тебе.
А за “посебниот надзор“... ти се присторува и тебе, како и на многумина други... без хаха...намигнување


Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 23:06
Знам..и кое фајде од моето ...или билочие сознание..
за тоа!
Еден од клучните неизградени а сеуште мнооогу потребни градби  бил и сега е...веќе легендарниот Јужен Булевар..врската помеѓу некогашно Андријево..односно Ѓорче Петров со населбата (сега..а некојпат село) Драчево..
А од крај до крај на тарасата ...имало ( асега веќе ја нема) и ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА..
Само да ја помереле навнатре едната шина...за кратко време и без многу ѓурултија..можелео да сообраќа вовчето..пионерско го викале..а сега е во Паркот во Ѓ.П. населбата..наместо извиканиот трамвај??
Па види (и) ти сега..кој се „градел„ и (крадел) тогаш..
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 23:12
 novace ,
samo smireno. Nema potreba od panika. Se kje si dojde na svoe.
Vprochem admonite se postaveni za da ne kontroliraat nas i da ni ukazjat tamu kade tie mislat deka ne e vo red. Ne zameruvaj.
Ne sme samo za denes.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Marko sk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 887
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko sk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Февруари.2010 во 23:41
Originally posted by novace novace напиша:

Знам..и кое фајде од моето ...или билочие сознание..
за тоа!

Еден од клучните неизградени а сеуште мнооогу потребни градби  бил и сега е...веќе легендарниот Јужен Булевар..врската помеѓу некогашно Андријево..односно Ѓорче Петров со населбата (сега..а некојпат село) Драчево..

А од крај до крај на тарасата ...имало ( асега веќе ја нема) и ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА..

Само да ја помереле навнатре едната шина...за кратко време и без многу ѓурултија..можелео да сообраќа вовчето..пионерско го викале..а сега е во Паркот во Ѓ.П. населбата..наместо извиканиот трамвај??

Па види (и) ти сега..кој се „градел„ и (крадел) тогаш..

намигнување

Shto znaesh za pionesrkoto vovche?
Kakva bre edna pruga da pre*acele? Taa shto odeshe pokraj Ivo Lola, e so normalnata shirochina, a vovcheto - toa pionareskoto se vikashe "Chiro" beshe na drug kolosek, tesen, i prugata pominuvashe edno 300 m nizvodno od Vardar na drveniot most koj poplavata 62 go rushi, a vovcheto bilo ukinato pred toa, ...ama shto ti obajsnuvam,...


Изменето од Анастеа - 14.Февруари.2010 во 02:08
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 00:41
Originally posted by novace novace напиша:

Знам..и кое фајде од моето ...или билочие сознание..
за тоа!
Еден од клучните неизградени а сеуште мнооогу потребни градби  бил и сега е...веќе легендарниот Јужен Булевар..врската помеѓу некогашно Андријево..односно Ѓорче Петров со населбата (сега..а некојпат село) Драчево..
А од крај до крај на тарасата ...имало ( асега веќе ја нема) и ЖЕЛЕЗНИЧКА ПРУГА..
Само да ја помереле навнатре едната шина...за кратко време и без многу ѓурултија..можелео да сообраќа вовчето..пионерско го викале..а сега е во Паркот во Ѓ.П. населбата..наместо извиканиот трамвај??
Па види (и) ти сега..кој се „градел„ и (крадел) тогаш..
намигнување
повторно она старото, никој пред мене не градел ништо, па сега јас можам да правам што сакам губитник
што ако некој не го изградил јужен пред тебе? тоа значи дека ти не треба да го изградиш, а место него да ставиш споменик на секои два метра?

јас ниту трамвај, ниту булевар не гледам, а тоа ми дава фул право да ја обвинувам сегашната власт за тоа, и ти го правиш истото, но како некој беден изговор во недостаток на аргументи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 00:41
 
 
 
 
 
Сакате да се бањате....збунетост
Само не заборавајте за кого ќе гласате.....смеење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 00:48
tema:
,,Shto Pravi Ova Vlada!,,
interesno............
shto mozje sega da pravi osim da go prebrojuva i pakuva aznoto?
dojde vreme za zboguvanje.............

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 01:02
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:


 

 

 


 

 

Сакате да се бањате....збунетост

Само не заборавајте за кого ќе гласате.....смеење
Нема ништо гратис
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Февруари.2010 во 14:01
nishto posebno!.. ... osven shto se prebrojuvaat ,...koj ,....a i kolku ke kasne od,...."kolachot".
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.