IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
Автор
Порака
moja0203 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 15.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moja0203 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 12:33
posle razdelba prijateli ---tesko (mislam na vedans posle razdelba )mozebi posle nekoe vreme da ....barem taka bese vo mojot slucaj ....se razdelivme i vednas izglumevme silni deka mozeme da bideme prijateli , deka mozeme da podneseme da bideme so drugi itn itn ...i edno dobri dva tri meseci glumevme ludilo , jas smekav drugi , on me zapoznavase so negovite devojki za edna vecer i se smeevme i se podrzuvavme vo se bezrezervno , ama i dvajcata ne bolese i posle nekoe vreme popustivme i pocnavme da gi izneveruvame nasete novi partneri......zosto ? zatoa sto custvata nemozat tuku taka da isceznat i koga nekoj si ljubel nemozes vednas da gi preinacis custvata vo prijatelski kolku i da sakas ili nesakas.....da ne se lazeme ...

Namerno i svesno go svativme toa , a veke bevme sigurni deka kolku i da se sakame nemozeme da funkcionirame kako par zaedno i se odalecivme so tek na vreme ......
ama za nasa sreka i dvajcata ja najdovme vistinskata ljubov i posle godina i pol koga se sretnavme veke bese drugo ...ona custvo na milost seuste go imase ama znaevme deka sakame drugi luge i deka sme srekni so niv pa prijatelstvoto ili obnovuvanjeto na prijatelstvoto si dojde samo po sebe i sega sme stvarno super prjateli ..i on so mojot decko i jas so negovata devojka :) verenica -ovaa godina odime zaedno na odmor , a na nekolku pati mi spomna deka saka da mu bidam kuma ...
taka da ne se zalazuvajte deka vednas po prekinot na vrskata mozete da bidete prijateli , zosto samo ke si go iskoplicirate zivotot
Кон врв
sweety_f Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 05.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 14
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweety_f Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 17:53
DA MI KAZAL NEKOJ DRUG KE SUM REKLA DEKA TOA NEMA SANSI VO NIKOJ SLUCAJ, ALI POSTO JA GO IMAM TOA ISKUSTVO VI KAZUVAM DEKA E MOZNO I DEN DENES SUM MNOGU DOBRA DRUGARKA SO MOJOT EKS OCIGLEDNO TAKA TREBALO DA BIDE
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јули.2008 во 23:16
ами ако не останеме.......ќе имам повеќе "душмани,непријатели" отколку пријатели....(многу биле)
Секако дека ДА.......барем во моите случаеви........со исклучок на еден....али подобро е така........со "неа"
не наведувам примери лични......но кога и каде да се сретнеме си правиме муабет,на кафе,идими дојдими......се во нормала......нормално.....Па како може некој/а што си сакал/а постојано да е до тебе,со тебе,воа ноа......после нешто да сакаш да не постоел/а????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ciplenok Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ciplenok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 18:24
Posle razdelba prijateli!!!!

Nekako tesko!Posebno ako toa lice ti znacelo mnogu vo zivotot. Jas mislam deka i da pominat godini od razdelbata...eden del od srceto sekogas ke bide rezervirano samo za nego/nea i ke se prasuva sto ako......?

Bez ogled dali se i dvajcata vo vrska posle razdelbata... sepak vo daden moment emociite i minatoto moze da nadvladee i da popustis pred strasta.....sto ne bi bilo fer i korektno kon nekoja 3ta licnost so kja sto vo momentot se gledas ...
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 21:13
сеа според сите.......останува да ги баталам.......скроз на скроз
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 22:57
после разделба -пријатели,никогаш
доколку врската била вистинска
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:06
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

после разделба -пријатели,никогаш
доколку врската била вистинска



....so vakvo razmisluvanje ostanavte na BALKANOV...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
...Well... Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...ExtraVagant...

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5231
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ...Well... Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јули.2008 во 23:09
...stvarno, majkumu, ovdeka razvedeni pija zaedno kafe i site so decata idat na odmor ili nashetanje koa sakaat, sho curi ke beva nashive Makedonki-nikako konk*rencija da ne se podnesuvalo, posho nema da priznaat nikad deka ja opleskale i po nivna krivica rabotata...плазење
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2008 во 01:00
prijatelstvo znaci megusebno davanje, samo poretko
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2008 во 19:05
........zavisi kakva bila razdelbata.......i poradi sto????,,,,toa e mnogu bitno..........големо%20гушкање
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 01:52
Originally posted by bibce bibce напиша:

........zavisi kakva bila razdelbata.......i poradi sto????,,,,toa e mnogu bitno..........големо%20гушкање


распределба на имот,девизи,други недвижнини,хартии од вредност,евентуални акции????
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 16:05
Prijateli kolku povremeno da se vidime na kafe i postepeno da ja trujam i da mu umre na race na sledniot peglac
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2008 во 21:59
Згора не се и двајцата семејни и среќно одомени, па и семејно блиски..Идеално.големо%20гушкање
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 12:37
моламмм ?? пријатели... ??!!! не баш...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.