IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 155>
Автор
Порака
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:44
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

A ne, mislam deka i 14 vek ne e za diskusija


OK, samo sakav da objasnam zosto poveketo Makedonci ne ja podrzuvat nezavisnosta na Kosovo.
Znaci ne e od ljubov kon Srbite ili omraza kon Albancite tuku vodeni od istoriska gledna tocka i obid na realno sogleduvane.



Грешка си баш е од љубов кон србите и прифаќање како свои како еден исти народ кои ја делиме истата судбина... И уште нешто и србите не веруваа за Косово и Метохија како што ти не веруваш дека може истото да и се случи и на Македонија, па се случи тоа што се случи...   


eden ist narod koj ne ja priznava crkvata, ne te pusta da slavis prohor pcinski i dr. dali ti prifaks kako tvoi
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BABE Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2008
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BABE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:48
ima takvi primeri i vo drugi veri ... poekstremni .. kako na primer suniti i siiti vo irak .. kade odat i do krajnosti ... tuka e barem civilizirano i kulturno i sto e najvazno , bez covecki zrtvi
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:51
da be ,,civilizirano,, gi resija problemite so hrvatite, ili vie so grcite... ajde be
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
BABE Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2008
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BABE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:53

e kako ne ... koj hristijanin rusel hristijanski verski objekt .... so kilo TNT na sebe pa vo imeto na boga , BOOOM

Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:58
Originally posted by BABE BABE напиша:

a zarem treba da gi ineteresira nesto drugo osven zemjata vo koja sto zivet?


pa gledam nekoi mnogu gi interesira Kosovo. Poise od Makedonija duri... A garantiram deka ne ni bile nikad na toa ukleto Kosovo...
Кон врв
BABE Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2008
Локација: Saudi Arabia
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BABE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 12:59
i ne mora ... imaat karta ... na golema albanija so kosovo i MKD zaedno голема%20насмевка
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:02
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

A ne, mislam deka i 14 vek ne e za diskusija


OK, samo sakav da objasnam zosto poveketo Makedonci ne ja podrzuvat nezavisnosta na Kosovo.
Znaci ne e od ljubov kon Srbite ili omraza kon Albancite tuku vodeni od istoriska gledna tocka i obid na realno sogleduvane.



Грешка си баш е од љубов кон србите и прифаќање како свои како еден исти народ кои ја делиме истата судбина... И уште нешто и србите не веруваа за Косово и Метохија како што ти не веруваш дека може истото да и се случи и на Македонија, па се случи тоа што се случи...   



Ljubov kon onoj koj ti vika NE POSTOIS SVE JE TO JUZNA SRBIJA, onoj koj so GRKOT grob ti kopa i onoj koj ne ti ja priznava crkvata.

I zgora na se MAKEDONCETO vika go sakam isti sme ,

ABRE MAKEDONCE, DO KOGA VAKA.


TAZNO , MNOGU TAZNO.

Od srbofili i bugarofili glava ne moze da digneme, neznam samo od kaj vi e toa deka sme isti narod, so onie koi ne delele ni ja kradele istorijata im pomagale na Turcite samo za da ja oslabnat MAKEDONIJA za da im bide polesen plen, toa se nasite pravoslavni braka.

I ako sakas da znaes Albancite ni napravile najmalku zlo od site ostanati komsii.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:04
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

A ne, mislam deka i 14 vek ne e za diskusija


OK, samo sakav da objasnam zosto poveketo Makedonci ne ja podrzuvat nezavisnosta na Kosovo.
Znaci ne e od ljubov kon Srbite ili omraza kon Albancite tuku vodeni od istoriska gledna tocka i obid na realno sogleduvane.



Грешка си баш е од љубов кон србите и прифаќање како свои како еден исти народ кои ја делиме истата судбина... И уште нешто и србите не веруваа за Косово и Метохија како што ти не веруваш дека може истото да и се случи и на Македонија, па се случи тоа што се случи...   


eden ist narod koj ne ja priznava crkvata, ne te pusta da slavis prohor pcinski i dr. dali ti prifaks kako tvoi


Ostaj gi ispereni mozoci.

Sram mi e sto seuste gi ima.
I sto imat hrabrost sebesi da se narekuvat MAKEDONCI, a se poistovetuvaat so onie koi grob i kopale i i kopat na MAKEDONIJA.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:05
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:


I ako sakas da znaes Albancite ni napravile najmalku zlo od site ostanati komsii.


zasega.
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:07
pa od niv mi e do k....a zosto za site problemi dezuren vinovnik se albancite. SAMITE TIE NE JA SAKAT OVA DRZAVA

kire da zasega, a drugite dosega... zatoa ne gledaj dzabe vo kugla

Изменето од BACHIOS - 15.Април.2008 во 13:07
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:09
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

pa od niv mi e do k....a zosto za site problemi dezuren vinovnik se albancite. SAMITE TIE NE JA SAKAT OVA DRZAVA

kire da zasega, a drugite dosega... zatoa ne gledaj dzabe vo kugla


ZATOA I VIE ALBANCITE TREBA DA PRAVITE RAZLIKA OD VISTINSKI MAKEDONEC I MAKEDONEC SRBOFIL , TATAROFIL I SLICNI.
KOI ZA 100 EVRA SI MENUVAAT IDENTITET, ZIMAT PASOSI I SLICNO.

ISTO KAKO STO I JAS PRAVAM RAZLIKA POMEGU ALBANCITE.
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:11
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

pa od niv mi e do k....a zosto za site problemi dezuren vinovnik se albancite. SAMITE TIE NE JA SAKAT OVA DRZAVA

kire da zasega, a drugite dosega... zatoa ne gledaj dzabe vo kugla


vidi, so vakvi komsii, da se dobie titulata "najmalku steta dosega" i ne e bas nekoj uspeh. Da ne sakate i Nobelova Nagrada za Dobrososedstvo??? hahaha...
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:13
Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

pa od niv mi e do k....a zosto za site problemi dezuren vinovnik se albancite. SAMITE TIE NE JA SAKAT OVA DRZAVA

kire da zasega, a drugite dosega... zatoa ne gledaj dzabe vo kugla


vidi, so vakvi komsii, da se dobie titulata "najmalku steta dosega" i ne e bas nekoj uspeh. Da ne sakate i Nobelova Nagrada za Dobrososedstvo??? hahaha...


AJ DA GLEDAME REALNO OSVEN PROBLEMITE STO NI GI UVEZOJA OD KOSOVO KOGA MAKEDONIJA IMALA PROLEMI SO ALBANIJA NA PR.?
Кон врв
BACHIOS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1517
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BACHIOS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2008 во 13:14
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

pa od niv mi e do k....a zosto za site problemi dezuren vinovnik se albancite. SAMITE TIE NE JA SAKAT OVA DRZAVA

kire da zasega, a drugite dosega... zatoa ne gledaj dzabe vo kugla


ZATOA I VIE ALBANCITE TREBA DA PRAVITE RAZLIKA OD VISTINSKI MAKEDONEC I MAKEDONEC SRBOFIL , TATAROFIL I SLICNI.
KOI ZA 100 EVRA SI MENUVAAT IDENTITET, ZIMAT PASOSI I SLICNO.

ISTO KAKO STO I JAS PRAVAM RAZLIKA POMEGU ALBANCITE.


vo greska si sekoj albanec ili makedonec ili drug sto ne go saka svoeto jas ti teram do k..a. zosto gi etitetiras kako srbofili, bugarofilii , prosto tie se takvi i ne se makedonci
I'm gonna make him an offer he can't refuse- Don Corleone
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,547 секунди.