IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 33>
Автор
Порака
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 12:57
nema da se pojavat emocii ,ako i dvajcata se svesni i znaat deka sakaat da se samo drugari i nishto poveke,i ako toa stalno si go povtoruvaat.........
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:00
pa toa e celta na edno prijatelstvo ,da znaes deka sakas da si prijatel so toj ili taa...........i ako znaesh deka sakas da si prijatel i drugar so licnosta od sprotivniot pol,nema da dozvolish rabotite da begaat od kontrola
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:01
Enigma,pozz
Jas iskreno ne veruvam vo drugarstvo megju maz i zena
ova sekogas go potenciram...
Barem u sluckite kaj mene,.ednostavno,ne ide,ne biva,,,збунетост
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:02
а дали знаеш Енигма дека контролата на емоции кога е во прашање љубов е недостижна за голем број луѓе.

не е за џабе кажано во поговорката..

Се заљуби,се изгуби.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:03
Ima samo,eden ili dvajca koi,mislam deka
mozat da me pobijat na ovaa tema
iako,jas dlaboko sum ubedena deka nemoze da opstane
taa relacija,koga togas kje se rodat emocii,a da ne zboram za fizichkata privlecnost...ne moze niti mazot da ja gleda zenata kako prijatelka...a da bide "slep"na nejzinata fizichka ubavina i da ne mu prorabotat hormonite i obratno..
Pa ,ako ima nekoj dokaz neka me pobie,
jas ne veruvam...vo mashko-zenska druzba
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:04

Ova zboram kako moj licen stav,kako moe iskustvo

Iako so ova bi go pobila i generalnoto prasanje...

Dali postoi druzba...ha,ha

NE....=E MOJ,KONECEN ODGOVOR

Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:05
голема%20насмевкаKje ides ednas na kafe bozem kako drugar..
i posle???zarem kje ima i sledna kafe sredba/..??
prijatelska...ne,ne...nema sansa...збунетост
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:06
се сложува со тебе Валерија дека не може да опстои другарство помеѓу машко и женско,може да има,ама кога и да е ќе заврши,обично крајот ќе му дојде при првите изливи на емоцци,кои кога и да е ќе се појават од една страна
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:07
Da,Fiks tokmu toa sakam da go potenciram..
ednostavno ne moze,ne biva,koj tvrdi mislam deka ne e vo pravo...
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:11
така е валерија,оти кога и да е ке се појави по некоја емиција која 100 посто ќе направи збрка,и ако се негира таа емоција со тек на време самото нејзино негирање ке ја прави посилна,и тогаш ќе мора да исплива на површина се што се преќутувало предходно
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:11
val ,prvo pozdrav.... i so site sili ke se trudam i se trudam da zadrzam drugarstvo ,zashto mnogu poubavo ke te razbere drugar od sprotivniot pol otkolku drugarka,ne me svakajte pogresno,ama jas sum borec za drugarstvo pomegu dvajca od sprotiven pol........
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:11
Енигма а ти си женско?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:13
големо%20гушкањеEnigmic
Vervaj mi i jas mnogu sakam pijatel,maz...ama,za zal,
nemozam,da go pronajdam,ne sesute...
barem u taa relacija maz-zena nema ljubomora kako sto bi postoela megu dve drugarki...maz ne moze da ljubomori na zena i obratno..ama,pa zatoa..ne opstojuvaat kako prijзбунетостateli...


Изменето од Valerija - 30.Октомври.2008 во 13:13
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2008 во 13:14
val pa memora ako ti kazal deka si ubava ili deka ubavo si oblecena ,ili rekol imash ubavi oci........to ponatamu nemora da go rasipe drugarstvoto,bash sprotivno,druarite se za toa...da te pofalat koga neshto e ubavo,ili da te opomenat ako neshto nevini kaj tebe.......sepak se nadevam i se raduvam na mashko-zensko drugarstvo.......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2122232425 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.