IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Те Сакам
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Те Сакам

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 62>
Автор
Порака
Jassy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jassy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 13:44
Senza di te non c`e la farei tv1mdb amore mio solo tu sei nel mio cuore solo tu sei il mio amore ti amo tesoro
 
siamo cosi vicini ma cosi lontani
 
perdere te significa perdere una parte di me
 
 
nella vita ho avuto tante belle cose ma nessuna bela come te !!
 
 
senza te il tempo sembra striciare passando piu lento del solito
 
 senza te che amare un'altro mi sebra davvero qualcosa di stupido
 
Dove sei maledettissimo pezzo di stella cadendo hai colpito mio cuore lo sai ?Dove sei?Senza ti de nella vita magari le altre bastavano x sopravivere!!!
 Amore mio sono solo un vigliacco d`amore che vive di te !
Senza di te non c`e la farei
Кон врв
Jassy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jassy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 13:49
You are the only person that can make my heart beat faster and slower at same time.
 
i can live if living is without u !
 
non mi lasciare mai !
 
Mi e bastato un solo istante,una fraziona di secondo per imprimare indelebile il ricordo di un tuo sgardo.di un tuo dolce sorriso
 
Ogni giorno la vita mi ofrre tantissime emozioni diverse ma nessuna e cosi intensa e profonda quando la visione dei tuoi occhi e del tuo sorriso
 
Sono triste mi manchi...voglio piangere ma non ho piu lacrime..come facco a calmare il vuoto che ho di te dentro di me
 
immagina che ti stia accanto e che i nostri cuori siano sempre in sintonia ,ecco questo e' il nostro futuro...
 
ti amo tantissimo senza ti te non so come farei tu sei il mio respiro sel la prima cosa che penso quando mo alzo al mattino tu sei unico per me
 
pensando ai nostri giorni assieme c'e la voglia di amarti sempre di piu esisti solo tu vedo solo te vicino a me e voglio sempre e te amo e ti amero
 
ogni notte prima di penso a te a quando sono felice ..., ma poi mi rendo conto che tutto potrebbe finire.Ma la cosa piu mportante e che c'e la parola ti amo
 


 
Senza di te non c`e la farei
Кон врв
Jassy Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Септември.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Jassy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 13:51

TI AMO

ICH LIEBE DICH
 
SAGAPO
 
ISKAM TE
 
TI VOGLIO BENE.....TI VOGLIO UN MONDO DI BENE
 
I L Y
 
 TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM TE SAKAM NAJMN NA SVET
 
 
FUFIIIIIIIIIIIIIIIII !!!!! BACI BACI BACI BACI BACI BACI BACI BACI !
Senza di te non c`e la farei
Кон врв
ivankale Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivankale Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Септември.2007 во 21:45
среќаjas si ja sakam devojkamiљубов
Ivan
Кон врв
emi$ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 150
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emi$ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 13:37
te sakamљубов
... only God can judge me ....
Кон врв
kojotovik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 369
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotovik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2007 во 14:19
I jas ve Sakam na site....големо%20гушкањеne ne ne ve sakam site ... ne ne aj ke sakam samo dellll oficijalnoголема%20насмевка
Кон врв
natural Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 18
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај natural Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 09:49

Ovie 2 zbora se klise.Ako sakas nekoj mozes na dr.nacin da mu go kazes ili da go pokazes toa.Od licno iskustvo,imalo tipovi so mi go vikale toa ama samo za da dobijat povekeтага

PEOPLE CHANGE,THINGS GO WRONG,JUST REMEMBER LIFE GOES ON!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 10:10
Te gledam kako od daleku, te gledam kako da ne sum ti dostoen, te gledam i trepkam zosto angelska svetlina blesti od tebe.

 PS. KOj dava ovde ?
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 12:01
I love him!љубовљубов
Кон врв
Izzi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
BRAINIAC

Регистриран: 18.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4475
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Izzi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2007 во 22:26
Дали имате некоја интересна идеа како да се каже некому ТЕ САКАМ...само не со тие зборови голема%20насмевка
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 12:47
Ti me nauci kako da go kazam toa bez zborovi
Ti si ona za koe covek vredi da zrtvuva se sto ima
Ti mi davas sila vo momentite koga mi e najtesko
Ti si ona so koe planiram da go pominam ostatokot od zivotot
Ti ke bides i ke ostanes mojata svilicka najmila...

Zborovite se minorni,ne se ucete da gi verbalizirate.....PRAKTICIRAJTE GI!!!намигнување



Изменето од Joshua_Tree - 01.Октомври.2007 во 12:48
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 20:26
ПРИЗНАВАМ
ДЕНЕС ТЕ ЉУБАМ ПОМАЛКУ, ОТКОЛКУ ШТО ЌЕ ТЕ ЉУБАМ УТРЕ.
..........
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 20:29
Originally posted by Анжелика Анжелика напиша:

ПРИЗНАВАМ ДЕНЕС ТЕ ЉУБАМ ПОМАЛКУ, ОТКОЛКУ ШТО ЌЕ ТЕ ЉУБАМ УТРЕ.

toa sekogas go davam ama nikogas ama nikogas ne go kazuvam
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2007 во 20:31
некогаш не е потребно да се каже, се осека, се гледа во очите, во потезите, во постапките.
..........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2021222324 62>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.