IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Идол - музичко шоу
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Идол - музичко шоу

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 02:48

Најдобар беше Мики.....Иван лошо испеа вечерва
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 02:53
‎...гласаш во точен тајминг...и тек на крај стигнува репорт: Вашиот глас не е прифатен,гласањето е завршено!



на многу ова им се случи
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 09:45
Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


п.п.с
@Дивио

јас мислам дека Идолот ќе сними албумче некое спотче а и ќе му дат кола (Опел) и ќе биди нивно заштитно лице

нема да имаат милиони в банка како во другите земји да речиме....

 
 изненадување да, баш ќе му дадат кола и тоа Опел смеење. Спот и песна ќе му направат, албум малце потешко. среќа
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 09:49
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

‎...гласаш во точен тајминг...и тек на крај стигнува репорт: Вашиот глас не е прифатен,гласањето е завршено!



на многу ова им се случи



И мене исто не
Идол гледам од почетокот, и гласам, а ова досега ми се немаше случено....
Штета ако е навистина наместено, Мики заслужи да победи...
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 09:51
 
Иако беше мој фаворит Иван (само во финалето, инаку Биле ми беше голема%20насмевка), вчера ја испеа катастрофално лошо денс песната (заборавив која беше). Инаку мислам дека Дејан пееше најконстантно добро во сите емисии. среќа
 
ПС: На тој Мики ако му дадеш 3-4 пени по ред да испее, имаш чувство ќе падне на сцената. изненадување


Изменето од LiDivio - 31.Мај.2011 во 09:54
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 10:15
Дејан од каде стигна до финале, не ми е јасно.
Не пее ништо посебно, нема харизма, ...
Јуле или Бети беа девојки за во финале, заедно со Иван и Мики.

Јас секогаш гласав по завршувањето на сите настапи, го бирав тој што најмногу ми се допаднал вечерта, никогаш однапред за некој конкретен... Мики беше дефинитивно тој што бриљираше вчера да
Мики имаше дури 4 најфантастични настапи, според мене, иако сите му беа одлични:
Кажи ми
Russian roulette
Јано мори
Hello

Иван ќе го памтам единствено по Queen.


Изменето од Kali - 31.Мај.2011 во 14:25
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 12:21
"Нече срече поштеног човека" плазење
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
Теиа. Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 31.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Теиа. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 12:30
Иван најјако им пееше таму.. али втора опција ми беше Мики..
Вчера кога бев таму во метрополис арената ...кога кажаа дека Дејан не оди понатаму...само да знаете колку луѓе се радуваа.. врискаа пискаа..ама тоа е Иван е победникот, нема лутење :)
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 22:40
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

‎...гласаш во точен тајминг...и тек на крај стигнува репорт: Вашиот глас не е прифатен,гласањето е завршено!



на многу ова им се случи



а парите ти ги зедоа?

инаку браво за Ајван голема%20насмевка

да
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 22:52
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by Iron Man Iron Man напиша:


п.п.с
@Дивио

јас мислам дека Идолот ќе сними албумче некое спотче а и ќе му дат кола (Опел) и ќе биди нивно заштитно лице

нема да имаат милиони в банка како во другите земји да речиме....

 
 изненадување да, баш ќе му дадат кола и тоа Опел смеење. Спот и песна ќе му направат, албум малце потешко. среќа



па кога можат на Македонскиот Мајкл Џексон (Елвир Мекичо) да му дадат Опел оти да не можи на Идолот кој пее каде каде подобро од тој вештачкиот

ама ОК можи потаму ќе му дат нешто да вози или кога ќе направи неколку албуми јас само така реков оти гледав само во салонот на Опел беа идолите

и велиш Спот и песна ќе му направат, албум малце потешко

ами тогаш која е предноста на МКД Идолзбунетост  Мики,Дејан Нико Билето и останатите нема да направат спотови,песни,албуми?

абре епа македонче - раз бираш голема%20насмевка

Нико не беше вчера изненадување  кај се понижава тој да оди таму и да гледа како го прогласуваат идолот (или имаше обврски можи)

и ме разочара Билето - видов на ексклузив го баци идолот голема%20насмевка




Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 23:00
Не е битно, битно е дека Велија (заедно со моб. оператори) им ги собра парите на децата од СМС пораките. таганамигнување

Изменето од LiDivio - 31.Мај.2011 во 23:01
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 23:11
Ivan...големо%20гушкање
Кон врв
Iron Man Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
железен раз бираш

Регистриран: 11.Јануари.2009
Локација: Antarctica
Статус: Офлајн
Поени: 8032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Iron Man Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2011 во 23:31
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Не е битно, битно е дека Велија (заедно со моб. оператори) им ги собра парите на децата од СМС пораките. таганамигнување



па јас си сум паметно железно и битолско дете и не се заебавам со такви гласања поготово не во таа ТВ

сестра ми да беше таму немаше да гласам

п.с не сум влав голема%20насмевка
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јуни.2011 во 10:05
Редовно го следев идол и баш финалето го пропуштивсреќа
мило ми е што победил Иван, иако и Мики беше одличенда
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 20212223>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,221 секунди.