IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
Автор
Порака
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 10:19
Originally posted by fiks fiks напиша:

Љубомората е корисна до одредени граници.
Таа го потсетува другиот во врската дека постои некој на кому му значиш и дека некој мисли на тебе.
../.
 
 
...............tocno  taka........se soglasuvam  so drugar mi...........големо%20гушкање.sve vo granici na normala.............бакнеж
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 10:23
Ljubomora e bolno i znak na mala samodoverba , nisto drugo. Ima mnogu drugi custva koj pokazuvaat kolku nekoj ti znaci
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 15:14
ne znam dali me saka, no koga sum jas vo faza na ljubomora - ic ne go sakam
Кон врв
anelija l Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 10.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 609
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anelija l Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 00:24
kaj sto e ljubovta ,tamu e i ljubomorata ,samo ne patoloska
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 15:38
ako ima ljubov ima i normalna doza na ljubomora za toj ili taa deka ti znaci
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2009 во 22:31
Па што ако сум малку љубоморна(добро де, некогаш и повеќетрепкање)...па си го сакам многу...како да не бидамголема%20насмевка
Има една убава јапонска поговорка-"Љубомората е душа на љубовта"...
изгледа јас  имам голема душа хи,%20хи...

Кон врв
SummerLove Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
verliebt

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7174
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SummerLove Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2009 во 01:21
Hmmm..Pa sekoj e pomalku ljubomoren...pa toaa od edna strana moze da bide deka stvarno ti znaci..a od druga strana moze da bide ..deka nema doverba vo tebe...zavisi kaj koj kako..
Bidi Neverna, Da Ti Bide Veren,Vrti Mu Go Grbot Ke Trca Po Tebe.Ne Roni Solzi Kolku I Da Boli ,Bidi Hrabra I Toj Ke Te Moli!!!
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 14:03
читам сега и се смеам и ми се плаче истовремено... другарка ми и дечкото одат месец дена... расправијава е за ова... се договоривме школскиве и класната да одиме заедно првен на театар, па на кафе... и сега дечково и вика... ау не може да одиш... зошто што ќе правиш таму... и она му вика,... ај па ти, нема да се двојам... и типов ( кој многу ја сака ) и вика... ако разберам дека имало машки со вас не одиме повеќе... демек ќе ја изедат машкиве..... ( кои патем нема да идат оти се забегани ) цццц....

боже господе... дефинитивно треба тоа смајли што се крсти
Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2009 во 18:04
Originally posted by The wolf The wolf напиша:

Секој во својот живот бил заљубен,а со самото тоа сигурно и љубоморен (помалце или повеќе)!! Сакам да ги чујам вашите коментари за тоа дали љубомората е доказ дека некој те сака,дали е неопходна...итн.


Да доказ е,ама и дека е малце избеган/а
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2009 во 10:32
ljubomorata e bolno cuvstvo,taa samo moze da doprinese edna vrska da se raspadne ili da ne funkcionira kako treba,nikakov dokaz za ljubov ne e ljubomorata
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
becenevem Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2108
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај becenevem Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2009 во 19:39
deka saka ocite da ti gi izvadi ako gledas negde,
ama ako i pravis nesto , tesko tebe
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 10:59
....... доказ дека е малце,...... лев голема%20насмевка

еее другарка ми со дечкото нејзин,... ми вика, леле колку карање ќе имаме сега на базен, и викам зошто.... и ми вика,... па ќе помине некоја гледам ја гледа,.... ќе помине некој, јас гледам во тој... и викам е добро, кај е страшното во гледањето изненадување..... и вика па не смее да гледа.....смеење важно си се најдоа,... тој љубомори таа љубомори... смешен

зборот ми беше, зошто таа да не гледа или тој да не гледа ?? може случајно се загледал,... или не значи ако гледаш некој дека ти се свиѓа тој/таа..... само ајде..... голема%20насмевка
Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 16:05
Originally posted by Biba_G Biba_G напиша:

Па што ако сум малку љубоморна(добро де, некогаш и повеќетрепкање)...па си го сакам многу...како да не бидамголема%20насмевка
Има една убава јапонска поговорка-"Љубомората е душа на љубовта"...
изгледа јас  имам голема душа хи,%20хи...

 
....свиркање.....некако познато ми е ова
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
zezok Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zezok Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 00:00
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

ako ima ljubov ima i normalna doza na ljubomora za toj ili taa deka ti znaci


se slozuvam.... vo razumni granici
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.