IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Мистерии
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Мистерии

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 27>
Автор
Порака
shy_girl Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 73
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај shy_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 20:16
Originally posted by Astra Astra напиша:

I jas imav takov son so pagjanje na zab. I koga s erazbudiv tyoj den mikazaa deka eden rodnina ni pocinal. Del d ovie sonovi se kako shema za tolkuvanje. Za zal vos ituacijava zabite imaat negativna konotacija.
No ne sekogas mozat vaka da se protolkuvaat.



Ne sekogas mora da zna4i deka sonot ima nekoja poraka
moze tebe cel den zabot da te boli pa vecerta i da si go sonues
no si stojam na moeto deka povekjeto sonovi se eden vid znaci (pa i priprema )za vo idninata...
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2008 во 23:31

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 09:52

Многу одамна, во средношколските денови, бев заинтересирана за Деникен и неговата теорија дека животот на земјата настанал при посета на вонземјани, просто ги “голтав“ тие книги. Во една од нив дознав и за “тајните на пирамидите“, и уште дека ако изготвиш пирамида со димензии на Кеопсовата во намален соодветен размер и ја поставиш соодветно, ако ставиш месо во неа-ќе се мумифицира, ако ставиш жилет тап ќе се изостри и слично...

Љубопитна каква што ме дал Господ, не чекав многу, ги направив пирамидите како треба (ехееее, далеку пред оној Велков од Сончев Зрак и овие денес што ги продаваат, абе јас сум ти-авангардаголема%20насмевкатрепкање)
 
И така ги поставив и во правец на Кеопсовата, со компас и то, (2 мислам направив)....ставив под еднаат месо, под другата жилет...
 
Врват дните, Маца иде и се враќа од школо, пирамидите си дремат во мојата соба, а како минат дните се шири една реа-неподнослива. Родителите мислат дека можеби некој глушец влегол, па пцовисал, бараат под прагови, чистат...за на крај, пред да поцркаме од смреата, откриеме дека тоа било од мевцето кое не само што не мумифицирало, туку скапало и црвосало....
 
Ете толку за мистериите...
 
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 16:06
a ziletot se izostri li Marija?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 20:42

Ахааааама%20ајдеДо денес ова остана како виц во семејството...Малку-малку па оп, некој ќе ме потсети “Се сеќаваш на твоите пирамиди?“

Битно, ја демистифицирав мистеријата на свој начин, и навистина им се чудам на луѓево што потпаѓаат под разноразни влијанија, купуваат ПДХ или како се викаат пирамиди по 8-9000 денари...
Ех да ми е овој памет сега, бар ќе ја уновчев работата.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 22:24
Нашата марија била љубопитна уште од раните године на асвојата младост. Така и треба. И се гледа сепак дека има прогрес. Само така Марија. Продолжи и че имаш и  среќа и резултати. намигнување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 22:40
Тоа било повеќе за лична сатисфакција и уверување, неможам да зборувам за некои глобални резултати, но да, јас си останав таква, бидејќи во суштина ние малку се менуваме.
Човекот за мене е сепак една од најголемите мистерии-а не некакви си пирамиди.намигнување
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2008 во 22:56
Само што мислев да те прашам ,,што е и кој е најголема мистерија,, ти веќе одговори. Благодарам предвремениот одговор.намигнување
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 00:41
Единствено, жалам што не присуствував на еден ритуал за истерување демони на кој бев поканета од една верска заедница, тоа ми остана “недемистифицирана мистерија“, ама така е кога ќе го послушаш мажот-секогаш после тоа следи каење.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 14:31
Сосема се сложувам за последното. Кога год- порано сум ја послушал женами секогаш грешев. За среќа само два пати во животот ја имам послушано.Трета шанса не и дадов.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 14:33
Затоа мајсторче има убаво мото “биди си господар на сопствениот ум“намигнување
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 14:38
Двајсет и неколку години сум си господар на својот ум. намигнување Нема  веќе ама ова вака, она онака. Или пак: е, се само по твое. Да, СЕ само по мое лично убедување.
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 14:41
ziletot se izostril oti podzemnite vodi idat od levo na desno kon kujnata do koja imalo vo blizina elektrizni dalnovodni kabli koi formirale magnetno pole koe prkosilo na tie termalnite vodi a na TV nemalo togas prenos od svetsko fudbalsko prvenstvo i mazite ne komzuniraa pivo

taka da niso misteriozno


Изменето од anakin - 28.Јули.2008 во 14:42
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јули.2008 во 14:54
Ама ти дали ме прочита, о, човеку?
Кој ти рече дека се изостри жилетот? Остана тап како тапоглавец, а месото скапа.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 27>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.