IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Се сакате ли себе си????
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Се сакате ли себе си????

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:38
плазење
плазење
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:48
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?



Mojata nesigurnost? Zaradi dve ako vo dve moi recenici proceni deka sum nesiguren vo sebe?

  Odi coveku leci se dodeka ti e vreme, oti moze kasno da bide ako prodolzis vaka смеење


Se nadevam deka nema da se navredis od  mojata replika. Pozdrav!мир
мир



toa sto jas dadov viduvanje na tvoite ako ne znaci deka sum te navredil,neli?
navreda bi bilo ako ti kazev deka si tipicen primerok na konvertit sto uziva vo svojata neukost...e toa bi bilo navreda.neli?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2010 во 19:55
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

E ajde,KINGDAVID,objasni mi sto e toa za bravo vo tvojata nesigurnost?



Mojata nesigurnost? Zaradi dve ako vo dve moi recenici proceni deka sum nesiguren vo sebe?

  Odi coveku leci se dodeka ti e vreme, oti moze kasno da bide ako prodolzis vaka смеење


Se nadevam deka nema da se navredis od  mojata replika. Pozdrav!мир
мир





toa sto jas dadov viduvanje na tvoite ako ne znaci deka sum te navredil,neli?
navreda bi bilo ako ti kazev deka si tipicen primerok na konvertit sto uziva vo svojata neukost...e toa bi bilo navreda.neli?




Ne me navredi taman rabota, sekoj ima pravo na svoe mislenje i ne mora da se slozuvame.


Sakav da ti ukazam da ne donesuvas prebrzi zaklucoci koi ne drzat voda.


 Milo mi e sto i ti ne se navredi .


 Pozdrav do tebe Joshua !мир
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 17:53
Не можам да кажам да... не сеуште
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 18:07
Sakanje e....SE ONA STO SEGA I OVDE GO IMAS,PA SO CELA DUSHA GO PRIMASH
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 18:08
Za mene kako da nema seuste mesto. Ziveat drugi raboti na teritorijata sega i ovde
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 18:09
nema uka i nauka za toa...btw...i jas sum samo eden takov na patot
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Август.2011 во 18:11
Ne znam sto ima... ali dolg e patot.. ili bara vreme cisstenjeto.. bla bla bla, ne mozam sea da zboruvam... se sto ke kazam mi nema smisla, piknata sum vo cuvstva... ke diskutirame koga ke dojdam do racioto... so ova ne mozam da zboruvam konstruktivno strukturiano... wtf? kako i da e.
Кон врв
Indurain Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 17.Јули.2011
Статус: Офлајн
Поени: 308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Indurain Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Август.2011 во 01:25
Туууу...абе јас се обожавам..........
Кон врв
pHp Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2011
Локација: Rwanda
Статус: Офлајн
Поени: 1477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pHp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2011 во 16:34
МНОГУ СИ СЕ САКАМ ТУУУ ШТО СУМ СИ НАЈУБАВ, НАЈПАМЕТЕН, НАЈХАРИЗМАТИЧЕН, ЧЕК ДА СИ СЕ
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2011 во 09:18

Koga se sakash sebe, gi sakash i drugite - zatoa se veli deka drugi i ne postojat.
Vo drugite se gledash sebe i vo sebe gi gledash drugite. Toa e ljubov.


Изменето од viktorija123 - 20.Септември.2011 во 09:19
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2011 во 15:36
A кога ги 'сакаме' другите, а себе не - тоа е глад за љубов.
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2011 во 16:01
Toa e taka - koga ne se prifakjash,sebe-togash ja barash ljubovta nadvor od sebe(a tamu ja nema-osven uslovenata). A "Taa" e tuka vo tebe. Koga ova kje se spoznae, togash odednash "kapirash", deka e' i okolu tebe...istata "Taa".
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Септември.2011 во 16:05
A љубовта во себе се содржи и од верување во себе и сопствените способности... затоа вреди човек да истражува... ваљда
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.