IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубомора -доказ дека те сака или..??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубомора -доказ дека те сака или..??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
Автор
Порака
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 14:58

pa, toa bese poentata
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 15:01
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

од што многу ја сака, партнерот на една другарка и` го искрши ДВД-то на Ил Диво... и и` кажа дека следниот пат кога ќе ја види да ги гледа `така заљубено`, малку ќе ја искрши и неа.






и другарка ти е сеуште во врска со тој дечко?
Кон врв
Delfin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јуни.2005
Статус: Офлајн
Поени: 15178
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delfin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 15:02
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:


pa, toa bese poentata
се разбира ...само потврдив среќа
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 15:15
љубомора-доказ дека те сакаизненадување??
не,љубомора-доказ дека е време да фаќаш магла
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 17:01

Originally posted by OUST OUST напиша:

Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

од што многу ја сака, партнерот на една другарка и` го искрши ДВД-то на Ил Диво... и и` кажа дека следниот пат кога ќе ја види да ги гледа `така заљубено`, малку ќе ја искрши и неа.






и другарка ти е сеуште во врска со тој дечко?



ne i e veke decko.


...sega i e soprug   

... dokaz deka go saka





Изменето од filmadzijka - 22.Јануари.2009 во 17:01
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:43
Токму тоа и ми беше поентата на муабетот, зар љубовта се изразува со кршење CD-иња или со заканување со тупаници затоа што слушала `така заљубено`?
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:48
Originally posted by OUST OUST напиша:

Токму тоа и ми беше поентата на муабетот, зар љубовта се изразува со кршење CD-иња или со заканување со тупаници затоа што слушала `така заљубено`?


повеќе гледала, помалку слушала

а за припроста,... хахаха ... многу прости и сложени персони биле жртви на „злосторство од страст“.   
Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:52
Па и да гледала, мислам ХЕЛООООУУУУ
само типот сигурно е типичен балкански „мачо“ тип кај кого се знае кој е главата на семејството!!!
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2009 во 18:59
со таквото однесување, одма ми стануваат одбивни
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 01:23
а дали јас претерувам кога на дечко ми ќе му речам
леееј види го типов шубав ми е
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 13:32
не ми се верува... проста работа... од тоа ми е страв... дека ќе морам цел живот да се расправам со такви типови...
Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 13:49
pa ima lubomora kaj sekoj covek samo da ne e bolna lubomora
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 14:34
Љубомората е корисна до одредени граници.
Таа го потсетува другиот во врската дека постои некој на кому му значиш и дека некој мисли на тебе.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
OUST Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јануари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6653
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај OUST Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 14:43
Originally posted by filmadzijka filmadzijka напиша:

Originally posted by OUST OUST напиша:

Па и да гледала, мислам ХЕЛООООУУУУ
само типот сигурно е типичен балкански „мачо“ тип кај кого се знае кој е главата на семејството!!!


ХЕЛОООООУУУУ

тоа ти беше риал-лајф пример. немој мене да ми се лутиш


Ма нееееее. Не ти се лутам јас на тебе! Бај д веј како може да и се лутам на една од моите омилени поетеси Тоа што го пишав беше само револт кон таквиот начин на однесување, т.е. толерирање на таквите мачо типови „во име на љубовта“
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.