IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што мислите која е целта на нашето постоење?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што мислите која е целта на нашето постоење?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
Автор
Порака
JIMI JIM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JIMI JIM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 20:48
celta e da umreme  ali sto pokasno to boljeголема%20насмевка
JIMI JIM
Кон врв
Анжелика Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 147
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анжелика Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 21:20
живееме за да умремеголема%20насмевка
..........
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:40
sakate da kazite deka zivotot nemat smisla????
deka e samo bioloski proces koj se svedvit na ragjanje, zadovoluvanje na instinktite...i jebiga....posle toa....smrt


and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:45
da da da
kotenje
kotenje
kotenje
prodolzuvanje na vrstata
no som kje go svatite
kje svatite deka i vo ova neblagodarno poslanije
moze zivoto da bide naj naj naj
a baska i fun fun fun
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:48
prodolzuvanje na koja vrsta????
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:49
и која е целта на котење и котење...за што е потребно продолжување на врстата, ние не сме есенцијални за ништо во универзумот, и без нас се може
значи не може да биде само котењето голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:54
ma jok
ne sme niso podrugo
od zajcite vo avstralija
od delfinite vo okeanot
ili ebola
site tie vrsti imat edna cel
koja prirodata
citaj
prirodata im ja zadade
a toa e da se prodolzi vrstata

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:55
ok....znaci tvojata licnost nema ama bas nikakva vrska so tvojot zivot....ti si samo bioloski organizam


and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:58
тогаш на импотентните, неплодните, не им останува ништо друго освен да си го свирнат к*ршумот, пошто нели они не можат да ја реализираат својата цел, и шо има да живеат?!?! голема%20насмевканамигнување
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 22:59


mislam znachi postojam ...

vazi i obrano ....

postojam znachi mislam ... !!!

celta na naseto postoenje e da mislime ...

a moze i nesto da smislime ...

                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 23:04
vie dve ste trugi
alekta sorry
da ne mislite deka imate bekoja bozja zadaca tuka na zemjata
hahahhahah
samo mislite si
a dodeka vie si se zanesuete- drugite uzivaat i znaat kako da go prozivejat zivotot

cccccc inpotentni da svirnat k*rsum
se pojaki i pojaki misli citam tuka
nekoj treba da se cita posle sebesi
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 23:09
no comment

znaci ti se imas pomireno so to deka se e zamaranje...da ti se vrtat prashanja vo glavata e zanesuvanje....
ne znam dali zboris za ssebe licno ama ne znam nikoj so ne se zanesuva i ne se zamara i so samo uziva

mislam...ako ostanuvas cvrsto na tvoeto mislenje...blaze si ti...
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 23:10
a da...ne mislam deka imam bozja zadaca na zemjava
bas mislam deka najvazno e da se pronajdis sebesi so e do nekade vo ovie uslovi i prakticno nevozmozno ama to ne znacit deka ne tre*am da se trudam...mene mnogu raboti so mi se slucuvaat ne mi se jasni...i da...moram da se zamaram....
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2007 во 23:11
no comment maleckaголемо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.