IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Тајни помеѓу поранешни другари/ки...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Тајни помеѓу поранешни другари/ки...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2007 во 15:17
да да баш така ако кажес и на еден више не е тоа тајна, од кај знаеш дека цел живот ке ти биде верен пријател или сопатник...


Како се понашате вие ги чувате ли сите тајни кои ви се доверени, па макар и на некој кој сега ен ви е близок???
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2007 во 12:19
ретко кој знае да чува тајни..на многумина чувањето тајни им е ‘товар‘ па споделуваат со кого ке стигнат. ако имаме потреба да се повериме некому тоа треба да го направиме ептен внимателно и во случај кога не можеме да се носиме сами со товарот на ‘тајната‘ соодветни за ова ви се психолог или свештеник (ама на било кој) мајка или да си кажает на глас што ве мачи. исповедување на другарки или луѓе кои не ги знаеме добро скоро секогаш завршува кобно. Wink
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2007 во 18:28
hm, pa ne stanuva zbor , kolku sto jas razbrav, za kazuvanje na tajni na lugje sto ne gi poznavas dobro, tuku na primer na najdobrata drugarka so koja mozebi eden den ke se skaras, pa posle ....
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 10:10
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

hm, pa ne stanuva zbor , kolku sto jas razbrav, za kazuvanje na tajni na lugje sto ne gi poznavas dobro, tuku na primer na najdobrata drugarka so koja mozebi eden den ke se skaras, pa posle ....


токму така како ќе постапиш??
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 11:27
па и за тоа, за што ако најдобра другарка те  зезне...ке си ја држам my mouth shut т.е. нема да ја изоговарам од радишани па до сарај Wink
како викаат не им го прави на другите она што не сакаш да ти го прават тебе Tongue
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 12:20
па да но во ова вреем знаш дека и ретко се верува на секој , па дури и на оние кои моментално или има и сллучаеви кога доооого се дружиш со некој а на крај се дешава тотално да те изневерат
Кон врв
sandrica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sandrica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 13:32
Мислам дека и најдобрите другарки/другари веке не се актуелниDead па тајни не кажувам никому освен на мајками(ако треба да знае).
Just love
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 23:05
многуу точно па затоа и ја отворив темава...ConfusedCryCry
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 09:29
pa ne mozes da imas 10 najdobri drugarki ili sekoi 2 meseci druga najdobra drugarka....

jas imam eden najdobar drugar , uh ne ni znam veke kolku dolgo.... a nikogas nemav najdobra drugarka
Кон врв
Tattoo Beauty Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Tetovirana Sexy Ubavica

Регистриран: 10.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tattoo Beauty Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2007 во 10:56
лелеле еј ни јас јас исто имам другар со кој и во 8 одделение се дружевеме па и до ден  денес сме многу блискиBig%20smile еј те сваќам од женски преку глава ми е од љубоморни и патетични испади...

Кја да си најдам другарка а и доверба за истата????ConfusedConfusedConfusedDead
Кон врв
snegulka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај snegulka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2007 во 22:12
не би ги издала тајните на некоја моја бивша другарка/другар,тоа што било било,ако сме го прекинале пријателството после тоа секој продолжува на своја страна,но доколку ми се деси обратна ситуација,мои тајни да бидат пренесени нашироко наоколу,би била ,,многу благодарна,, па тогаш ќе излезе памти па вратиEvil%20Smile,зошто мразам такви не фер работи,ако се однесувам коректно кон некого сакам така и да ми биде возвратено
Кон врв
superbaby Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај superbaby Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2007 во 18:46
Tajni kazuvam samo na moite najdobri drugarki ama naj naj najdobri drugarki, a znaete zosto? Zatoa sto eden den i da se skaram so niv i da go prekineme naseto druzenje znam deka tie ke gi cuvaat moite tajni i nema da me izdadat iako veke ne se druzime.
Кон врв
marco_antony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11062
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marco_antony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 10:56
jas neznam tajna da cuvam ...
                             PARADISE MACEDONIA
Кон врв
nemo84 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Young Modern

Регистриран: 24.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 500
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nemo84 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Септември.2007 во 12:47
Никогаш не го залоупотребувам тоа, но исто така и никогаш не заборавам.ѓавол
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.