IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Чувство дека си водич...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Чувство дека си водич...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 20:46
Originally posted by mamma mamma напиша:

Jas sum roden lider,i vistina mnogu pozitivni ludje me opkruzuvaat sekojdnevno,a so toa se cuvstvuvam mnogu silna a so toa i uspesna!
(Ako ja razbrav dobro temata na koja se debatira) 


bravo mamo Clap kamo sreka i jas sekoj den da sum opkruzena so pozitivni lugje.....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 20:53
Slusam depresivni pesmi monumentalno, pardon momentalno
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14596
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2007 во 20:58
zbunet da te prasam nesto: dali nekogas ( vo odredeni momenti) si se cuvstvuval ko vodac (za nekoja rabota ili bilo sto )

posto gledam i temava taka bila postavena,  pa vo slucajov me interesira za tebe Big%20smile

p.s.samo nemoj pak so zafrkanciite da mi reces deka si bil vodac na orotoLOL Wink
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 05:06

koga ke go izedam ova rastopeno cokolado togas ke zboruvame za cuvstvo
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 17:38
Originally posted by Mona Liza Mona Liza напиша:

zbunet da te prasam nesto: dali nekogas ( vo odredeni momenti) si se cuvstvuval ko vodac (za nekoja rabota ili bilo sto )

posto gledam i temava taka bila postavena,  pa vo slucajov me interesira za tebe Big%20smile

p.s.samo nemoj pak so zafrkanciite da mi reces deka si bil vodac na orotoLOL Wink


Prv sum bil na edna(ona taka mi kaza, ne ke me laze), ama vodac ne mi teknuva deka sum bil nekade, osven na oroto
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 20:07
Originally posted by R-C-F R-C-F напиша:

pa  kakvo  e  toa  custvo  mozes  mnogu  lesno  da  doznaes 
           samo  zamisligi   nivnite   pozitivni  raboti  za  koi   kopneat  tie  i  potoa  stavise  kako  da  si   odgovoren  za  postoejneto  na  tie  svetlini 
        
  no ovaa  mala  vezba  ne  pretstavuva  samo  trik   so  koj  treba  nekogo  da  go  izmamis     nego   celosno  pretopuvajne  na  vasiot  karakter   vo  druga  licnost  so  sto  ce  nema  mesto  vo  vasata  svest  za  postoejne  na  bilo  kakvi  elementi  koi   ke  gi  navedat  lujdeto  da  se  podaleku  od  vas
      mislam   deka  e  dovolno  objasneto
 
eve na pr. eden banalen pr.Big%20smile da si zamislam hmmm zamisluvam deka sum samovilka i mu ja ostvaruvam zelbata na nekoj mlad decko koj ocajno saka harley davidson za da moze da stane clen na noknite volci no nema finansii da si go dozvoli toa ........................
 
ajde be stvori se izgleda magicnovo staoce ne raboti nestoConfusedConfusedConfused
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2007 во 22:35
Cuvstvo... cuvstvo na nesigurnost,zavisnost i omalovazuvanje,cuvstvo deka sme pod pritisok = seto toa me tera nekako napred za da go izmenam i nikoj nemoze da me spreci a otkako ke viknam : "op!" e togas site ke imaat cuvstvo na porazeni protivici.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 00:24
Momentalno imam edno cuvstvo koe sto go imam veke podolgo vreme
a toa e deka nemam cuvstvo za nistoConfusedConfusedConfused
ne sakam da sum tolku bezcuvtvitelna..................................................
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
gunslinger Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 116
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gunslinger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 01:13
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Momentalno imam edno cuvstvo koe sto go imam veke podolgo vreme
a toa e deka nemam cuvstvo za nistoConfusedConfusedConfused

ne sakam da sum tolku bezcuvtvitelna..................................................


ne si samo ti so takvo cuvsvo(necuvstvo).Ehej kolku ne ima samo da znaes.
Кон врв
Goddes of Chaos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Април.2007
Локација: Ecuador
Статус: Офлајн
Поени: 337
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Goddes of Chaos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2007 во 01:30
Me utesiBig%20smile pa dobro ima li lek na takvoto raspolozenie??
Narodot za najmudra kniga ja smeta onaa koja e najnerazbirliva za nego.-A.Hitler
Кон врв
Палестинец Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Палестинец Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2007 во 03:06
Originally posted by Goddes of Chaos Goddes of Chaos напиша:

Me utesiBig%20smile pa dobro ima li lek na takvoto raspolozenie??
 
Има. Лекот е во тебе.
Кон врв
Mishell_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Јуни.2007
Локација: Sweden
Статус: Офлајн
Поени: 575
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mishell_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 12:58
Cuvstvo deka pripagjam nekomu.. taa fundamentalna potreba sto me pravi zedna za ljubov.. zelba da te imam do sebe. A koga ke poglednam vo tvoite oci, da go vidam svojot lik otslikan vo najubavi boi.. Heart
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 14:05
Zboruvaj mi za ljubofta!!!!!!!!!


Koga ljubofta ke ve obvie sledI ja.
Iako nejzinite patista se tvrdi i strmni.
I koga nejzinite krilja ke ve ponesat prepustete im se.
Iako mecot skrien megu nejzinite perja moze da ve
rani.

I koga taa vi zboruva, veruvajte i.
Iako nejziniot glas moze da gi raznisa vasite sonista
kako sto
severniot
veter ja pustosi gradinata.
   Zasto kako sto ljubofta ve krunisuva taka i ve
raspnuva.Duri kako sto
pomaga taa da raste ista e koga ve potsekuva.
   Kako sto se iskacuva vo vasite taka gi miluva
nivnite  granki sto se
lulaat na sonceto.
   Taka se se spusti vo vasite koreni i se gi raznisa
dodeka se pripieni
na
zemjata.
   Kako snopovi od pcenka taa ve sobira vo sebe.

Taa ve tolzi za da ve ogoli.
Taa ve see za da ve oslobodi od vasata luspa.
Taa ve mele dodeka ne pobelite.
Taa ve mesi dodeka ne stanete meki.
I potoa ve stava na svojot posveten ogan, za da
stanete svetileb za
Bozjata
sveta gozba.

Site ovie nesta ke vi gi napravi ljubofta za da gi
doznaete tajnite na
svoeto srce,i vo toa spoznanie da stanete delce na
srceto na samiot ZIVOT.Heart ....TE SAKAM SONCE MOE NAJMILO

Кон врв
chuchuliga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Мај.2006
Статус: Офлајн
Поени: 893
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај chuchuliga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2007 во 18:57

ЉубоВта.ЉубоВ.

Инаку за темата: секое бегање од себе води кон несреќа. До мир се доаѓа ако поминеш НИЗ немирот, не ако го потиснуваш или ако се залажуваш себе си. Тие американски позитивистички квази-психологии се во голем дел глупост.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.