IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Колумна
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колумна

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
Автор
Порака
gurzho Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Февруари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gurzho Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Февруари.2007 во 13:15
Прашање: Зашто добриот секогаш го "јаде"? Одг: Затоа што е добар.
Го сватив тоа и решив да не бидам веке "добра душа", и стварно веке не бев повреден. Мегутоа не бев ни срекен. Не бев створен за такво нешто, но тое е единствен начин ако сакаш да презивееш во светов. Па нека ми каже некој што е попаметно денес, да бидеш она што не си и да не бидеш срекен, но мн битно никогаш нема да бидеш повреден, или да бидеш она што си па и понекогаш, ако не и нон-стоп, да го "јадеш". Вреди ли патењето и болката, со цел да најдеш човек што ке ти одговара и никогаш нема да те повреди. Постои ли таков човек? На последната личност (на веке бившата) беше втора девојка која ја виде мојата вистинска добра страна. првиот пат бев млад и неискусен, за тогаш ке си рецеш не знаеш ни што е тоа љубов. Па решив да бидам само фин, но со ниедна ни добар, да не дозволам на никоја да влезе во моето срце. И беше ОК но не бев пресрекен, зашто тоа не бев јас. Е но последниот пат помислив дека ја најдов "правата", па го симнав "гардот" (не одма постепено), по втор пат во животот, и кога наеднаш после година дена, трес ноцк-оут, гром од ведро небо. "нешто сум напната, не знам што ми е нешто ме гшси, не е до тебе, некако ми закочија чувствата..." итн. Раскинавме, а не знам зошто. Па да ги прашам припадницките на понезниот пол: Зошто цел живот кукаат за принцот на бел коњ и кога ке го сретнат изјавуваат: овој е педер. А тој што ке им додели понекоја бочна отсечна го прави тоа бидејки ГИ САКА. Е дааааа. тое е љубов. Така да не се сите мажите идиоти, жените ги прават да бидат и оние што не се. Затоа што не постои жена која знае што сака во животот. Тоа е најголемиот проблем на жените, може и нивно проклетство. Затоа што маж кога љуби, стварно љуби, но кога жена љуби, и таа искрено љуби, ама НИКОГАШ НЕ Е СИГУРНА.

Не знам што точно сакав да кажам со ова, но многу ми е тешко што повторно треба да изградам ѕид околу срцето и повторно никогаш да не пуштам веке таму некого, па едно ставно сакав некој да ме ислуша и да ми одговори, не само мене , туку општо, на прашањата. Не знам сепак сум човек и можеби грешам

Изменето од natalija - 22.Февруари.2007 во 09:00
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2007 во 22:40

Ovoj pat, nekako teshko mi odi da opisham za shto to4no sakam da zboruvam  i koja e celta na ovaa tema, poto4no kazano koja e poentata. Zatoa ke po4nam od 18. Da. Od 18 godini. Eve vaka…

Denes imam 18 godini, normalno cela godina ke gi imam tie 18 no ne e poentata vo toa. Shto se slu4uva?- zavrshuvash sredno, se mislish dali da zapishesh faks, dali da brkash rabota ili pak da pouzivash malce vo mladosta i da ostanesh nekoja godina bez prvite dve navedeni. Izleguvash, se zabavuvash, se vrakjash koga tvojot komshija go otvora dukjanot ili malce pokasno koga site odat da kupat leb ili pak voopshto ne se vrakjash zatoa shto si prespala kaj drugarka poradi faktot deka taa ve4er si bila prepijana i ne si sakala doma tvoite roditelski edinici da te vidat u takvo stanje. Go prespivash popladneto, stanuvash okolu 5, odish so drugarka na kafe so namera da izle4ish mamurluk za da mozesh ve4er povtorno da si u element, doagjash doma, se tushirash i povtorno te nema. I sekoj den isto, samo razli4ni diskoteki. Do 19ta godina vekje gi znaesh site diskoteki otvoreni vo gradot, no begash od niv poshto ti zdosadile, barash neshto novo i posoodvetno. No sepak vo ist kontekst. 20 godishna sega sedish opkruzena so jako zgodni fraeri, iako umorna od rabota nema vrska, toa zna4i deka ve4er kje imash malku pobaven sex, a i podobar son, pa zatoa ve4erta dozivuvash multi orgazmi, tipot se prepotuva na tebe, go odjebuvash i te nosi doma. 21 i 22 nekako sli4no pominuvaat. 23ta godina vekje po4nuvash da se kaesh zoshto ne si zapishala fakultet poshto mnogu tvoi vrsni4ki te vikaat na diplomska, a ti niv mozesh samo da gi po4astish za novo rabotno mesto ili pak taze fateniot muva4. 25ta vekje reshavash da se ozbilish na svoeto rabotno mesto, izleguvash samo za vikend i toa ne pokasno od 2 4asot si doma, stanuvash mnogu porano od pred toa, piesh kafe so majka ti koja ti trubi posabajle4ki deka e vreme da najdesh nekoj i da se omazish, shto treba denes da is4istish i da zapeglash ili zborite za rabota. 26ta i 27ma sli4no, se do 30ta taka. Do togash birash, mislish povekje na svojata kariera i rabotnoto mesto, sexot ti e samo rekreacija i potreba neshto sli4no kako ishrana. Potoa drugarkite koi te viknale na diplomska i koi vo tekot na minatite 6 godini dobro se vrabotile i zimaat dobra suma na pari okolu 10ti vo mesecot, te pokanuvaat na svadba. Ti seushte birash no ovoj pat se poseriozno. Zatoa ti se 4inat i mnogumina od sprotivniot pol nesoodvetni i izrodi. Ushte nekolku godini taka, do 35ta. Togash istite tie drugarki koi diplomirale i se vrabotile, te pokanuvaat na mekici, ti javuvaat deka se bremeni…a ti se mislish shto e slednoto. Da. Toa e i prashanjeto-SHTO E SLEDNOTO???  Pa ti vekje ne mozesh da birash, sega kje po4nat da te birat, kone4no se svestuvash. Pa ako prodolzish vaka, na 40 kje mora da se omazish radi reda, kolku tvoite da doziveat da te vidat vo brak, ili pak ako ne ti e tolku bitno shto kje re4at tvoite, kje se omazish za da vidat tvoite drugarki deka i ti go mozesh toa samo si sakala da se iznaziveesh prvo, a i tvoite komshii da ne zborat deka si ostanala usedelica t.e. stara moma. E togash nekako e kasno za zatrudnuvanje. Sepak gi imash vekje 40. Ne e sigurno dali kje ostanesh, a i rizi4no e. Po4nuva da te fakja depresija zashto toa e taka. Po4nuvash da mislish kade si zgreshila. Po4nuvash da se oladuvash i da ne odgovarash na pozivi od tvoite drugarki koi isto kako i ti po4nale da odat po toj pat, a na koj krajot ne mu e bash najubav. I koga kje go svatish seto toa se prashuvash-ZASHTO KAKO POMLADA MISLEV DEKA TREBA DA SE IZNAZIVEAM, PA POTOA DA MISLAM NA OZBILNI VRSKI? ZASHTO KAKO POMLADA MISLEV DEKA AKO SPIJAM SO POVEKJE TIPCI KJE BIDAM POATRAKTIVNA I POPRIVLE4NA???

Se nadevam na tie taka shto mislele kje im se nasmee srekjata bar za posleden pat na poleto na ljubovta. Propushteni Sv.Valentajn, 8mi mart, godishnini, jubilei, podarok od de4koto za rodenden, organiziranje na romanti4ni ve4eri, leten odmor so ljubeniot…ufff, ushte mnooogu ima ali kje gi izostavam.

 

P.S. Ova e zivotot na edna moja bliska rodnina. So ova ne sakam da navredam nikogo, samo sakam da kazam shto zna4i da si nezrel i na polni 25 godini.

Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Февруари.2007 во 13:48
tragicen tekst... Za zal vakvi ima so lopata da gi rines.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2007 во 20:57
za toa si mnoooogu u pravo...... pa daj pisete nesto jas utre ke pratam uste nesto ne tolku tragicno....

Изменето од blueprayer - 15.Јануари.2008 во 23:31
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 14:29
Vo deneshno vreme nevozmoznoto e se povekje vozmozno, osobeno izrazeno e toa shto toa e se povekje vozmozno od nekoi raboti koi se cinat povozmozni od tie nevozmoznite. Par sheta po ulica so svrteni glavi na sprotivna strana, ne-par se drzi za raka znaejki deka utre kje izleze pak na toa mesto so druga osoba samo posebno, par se kara po ulica... se i sekakvi! No tuka ima edna dilema za koja ne sme razmisluvale bash mnogu mislam. Neshto kako- VRSKA BEZ SEKS ILI SEKS BEZ OBVRSKA, KOE KJE PREZIVEE POVEKJE???
Tocno takaaa. Koe povekje bi ostanalo i bi potrajalo od tie dve.  Pa da vidime sega. Prvo shto bi rekla, normalno, e seks bez vrska, no koga podobro kje se zamislam ne sum ni najmalku sigurna deka toa bi go povtorila. Zashto e toa taka? Pa videte sega. Koga si vo vrska, se ti odi spontano i ostavash vremeto da si go donese svoeto, a za toa vreme ti se naviknuvash na taa licnost i ja zasakuvash. Taka da mislam deka ponatamu nema shto da se objasnuva. Dobro, ajde kje objasnime malce poopshirno pokasno. Dodeka ne-parot uziva vo seksot i vo site tie taka nareceni seks ludorii, parot uziva vo svojata strast, posvetenost i ljubov. Sega ako kaj parot ne postoi ljubov, kje nema ni seks. Nekako vo vrska tie dve raboti zaedno mi idat. No toa ne znaci deka mashkoto e impotentno, a zenskoto frigidno. Ednostavno se potpiraat na vremeto, kako shto pred toa kazav. I ako dobro razmislime, parot kje si prodolzi ponatamu so toa vremeto si nosi se, a na ne-parot koga togas kje mu se smaci seks-partnerot pa kje treba da go smeni. E sega da vidime koe povekje bi istrajalo i prezivealo!!!



Изменето од blueprayer - 12.Декември.2007 во 16:14
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 14:44
Dali zad ovaa dilema stoi onaa ideologija, eden za vo krevet a drug za shetanje?

Kako prvo nieden covek sto moze da sobere 2+2 ne bi si dozvolil vrska bez sex, osven ako nema nekoi objektivni prepreki, kako nevinost, geografska dalecina i slicno.

A sex bez vrska sekogas ispagja "bez vrska", i so sekoj sleden pat e se poveke "bez vrska", osven ako si gjon pa isto ti se fakja.

Interesno e kako toa vo vrska bez ljubov da nema sex, a vo shvaleraj koj po definicja e bez ljubov da ima sex. Interesna logika. Big%20smile
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 14:55
Ne me razbra dobro ili pak ne se izjasniv dobro....sekoj shto kje pocustvuva ljubov ne custvuva odma potreba za seks. toa e toa. ne znaeci da se drzis samo za raka, ne znaci so drugi toa da go pravis, ednostavno ne ti e odma do toa. povekje sakas da ja osetis strasta na ljubovta otkolku strasta vo seksot, no toa ne znaci deka toa ostanuva taka....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
la fille Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 42032
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај la fille Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2007 во 17:57

Slucajno cepkav po formuot na idividi I naletav na edna tema “Izvini”. Prasanjeto bese kolku sme spremni da kazeme izvini, dali sekogas koga ke zgresime se izvinuvame ili pak izbegnuvame odgovornost da go kazeme toj zbor. Mislam deka toj e najteskiot zbor za izgovaranje. Sega mi doaga pesnata od Elton John “Sorry sims to be the hardest word”. Dali naviustina e najteskiot zbor? A sto e toa sto go pravi da bide tolku obsk*ren I problematicen? Nema teski bukvi za izgovaranje, 3 soglaski I 3 samoglaski, nema nekoja teska grupa na soglaski edna do druga za da ne mozat lesno da se izgovorat, megu niv stoi eden od poluotvorenite vokali “I”, a sepak e tezok. Zosto sekogas koga ke ja otvorime ustata da kazeme “izvini” vednas go gubime glasot, ni se zema zdivot I se gubime vo vremeto I prostorot? Odednas navleguvame vo edna nova dimenzija, pocnuvame so nekoi teski filozofii, nebare se spremame za ispit kaj gospodinot Ferid Muhic, I pocnuvame so  nekoi bescelni frazi koi nemaat nikakva povrzanost I smisla, I se obiduvame da kazeme se sto bi znacelo izvini ili prosti mi, zgresiv, kazuvame se po red, I pred najvazniot zbor da bide izgovoren, ja otvarame ustata, a od nea glas ne se slusa. Zosto?

Ponekogas e tesko da se dade odgovor na nekoi prasanja, mozebi vecno ke ostaneme vo ne znaenje no mozebi nekogas ke go doznaeme odgovorot na ova prasanje.

Sarcasm is just part of my irresistible charm ;)
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2007 во 15:28

Kako mali sekogash sme sakale shto pobrzo da porasneme. Toa ni bilo kako nekakov neostvaren son. Koga kje pocneme da rasteme, potocno periodot na adolescencija koj spored mene e mnogu biten del od zivotot, pocnuvame i da se sudruvame so zivotot na nekoj nacin. Prvi problemi koi se obvrzani so idninata, prvi greshki koi isto taka se obvrzani za toa shto nie kje sme, potocno kje postaneme eden den i slicno. Toj period kolku ni vlijaat problemite se izrazuva i na likot i na karakterot. Koga kje recam likot ne mislam na nasmevka ili tazen lik, tuku sjajot vo ocite, pa duri i mladosta se gubi. Ne velam deka stanuvame babi i dedovci, ednostavno izgledame postari od shto sme. Za primeri gi imam mnogu, zatoa shto se mnogumina okolu mene so teshko detstvo i seriozni problemi. No pokraj tolku dolgo vreme duri sega se zamisliv zashto sekogash me pravat postara. Odprvin mislev poradi karakterot, ne veruvajki deka toa mi e izrazeno na lik. No koga mozeshe nekoj shto prv pat vo zivotot me gleda da mi dade povekje godini, a toa da ne e samo eden covek pa da recesh zgreshil, Bogami i se zamisliv malce povekje. Gi gledam moite generacii i nekako sekoj mi lici na godinite…no prashanjeto e-zashto kaj mene toa ne e taka??? Pa da. Projdov niz mnogu raboti vo zivotot shto ne dolikuvaat za moite godini, no zashto ne sum kako drugite. Nikogash nikoj ne mi ni pobaral licna karta. Pa duri ni koga bev maloletna. Shto e? Ne koristam dovolno kremi za lice? Ne odam na kozmeticar? Smeshno zvuci! Koga sebe kje se poglednam i koga kje se zaprasham shto sakam, iskreno ne mozam da si odgovoram na prashanjeto, a samo pred 2 meseci da me prashashe nekoj kje mu gi raskazev narednite 10 godini. I koga seto toa kje ti se srushi, si vikash-ne mozesh se vo zivotot da imash. Toa te teshi. Pogledni ja drugata strana. Kako na primer ljubovta li???-pa jas sum samo eden golem talkac na kogo srceto od den na den se podivo mu stanuva. Ne zashto jas taka sakam, ednostavno nema koj da go zarobi. Talkajki naokolu si velam deka takvi mi se godinite, seushte mi e rano i treba da se raduvam za toa…no ne! Ne me raduva bash. Ne radi drugo, tuku radi prostiot fakt shto mi se smaci da se gledam sebesi vakva kakva shto sum. Ne sum osamena, no toj proklet nedostig na doverba od necija strana prosto ponekogash te ubiva. Ima nekolku lugje koi znam deka se tuka za mene sekogash koga ocajno kje mi trebaat, gi cenam i premnogu gi sakam.Tuka moram da ja satavam i izrekata koja veli-poznanik, ljubovnik, pa prijatel. Zashto? Zashto navistina taka ispagja na krajot. Denovive svakjam kolku edna licnost e do mene iako ne e sekogash fizicki do mene. Kako sekogash koga mi e potrebna se pojavuva. Toa e samo edna licnost takva na koja i nema zamena, za koja sekogash bi bila dostapna. Gi ima i drugi no ne kako ovaa licnost. Gi ima i mnogu za druzba, za zabava, za trac, za se…no malku se tie pravilnite…

I dodeka razgleduvav nekoj tetovazi vo studio, taka ne naspana i pretepana od zamor, naletav na edna tetovaza shto i pred toa ja imam gledano, no nikogash ne sum se zadrzala na nea. PATNIK. Da. Toa pishuvashe na grbot na eden decko. Na shala si rekov-shto saka poetot so ova da kaze?, no sega svakjam. Pa da. Jas sum taa koja sakashe so hiroglifi (za nikoj da ne razbere) da se istetovira pod stomakot talkac. Nie sme samo izgubeni dushi pushteni na zemjava da talkaat i da si ja najdat kakva-takvata srekja. Koj ja najde-super, koj ne-zalam. Iako sepak mislam deka site imame po nekoja srekjna zvezda. Iako mislam deka sekogash ima po nekoj svetol zrak zad oblacite. Iako mislam deka sekogash ima svetlina na krajot na tunelot. A shto so ovoj tekst saka poetot da  kaze? Zaklucete sami!!!



Изменето од blueprayer - 12.Декември.2007 во 16:14
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 09:34
Ponekogash uzivame vo slasta na ljubovta, ponekogash se gushime od nejzinite solzi. Ponekogash posakuvame zasekogash da sme so nea, ponekogash ne sakame toa da e taka od strav da ne ne povredat. Ponekogash vleguvame vo neshto za shto ne sme sigurni a vremeto dodava pozitiva vo toa i ne pravi srekjni na kraj, ponekogash vleguvame cvrsto stoejkji na mislenjeto deka e vo red a vremeto nosi negativni raboti samo. KAKO DA SE PREPOZNAVAAT OVI DVE PONEKOGASH NA VREME??? Nacin? Nema! Bar spored mene. Zashto? Nemam poim ni toa. No znam deka vo se shto sum vlegla so skepsa ne sum izlegla takva t.e. voopshto ne sum ni izlegla. A za rabotite vo koi sum bila sigurna....hmmm....pa sigurno dobri 20% sum izlegla negativno od niv i zaebano ili sl.
Znam samo nekolku raboti koi mislam deka treba site da gi sledat-Bidete srekni, dozvolete si go toa. Bidete radosni iraduvajte se na sekoj nov den. Sakajte, bidete sigurni deka kje vi se vrati. Pocituvajte, nikoj nema da ve zgazi. Neka ne ve ponesuvat gordosta i egoizmot za da uzivate vo ljubovta. Bidete sigurni vo se, za da ne mora da ste oprezni na sekoj cekor. Koj kje ve izlaze, samiot se izlazal, koj kje vi zgreshi, toj gubi. Vie ostanuvate istite i ponatamu, zatoa ostajte losh*te lugje da se menuvaat, dobrite nema zashto...!!! !!! !!!


Изменето од blueprayer - 12.Декември.2007 во 16:15
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 12:54

KAKO DA SE PREPOZNAVAAT OVIE DVE PONEKOGASH NA VREME???- objasnuvanje do tie sto mislat deka sepak na krajot go nema odgovorot...

site tie raboti na krajot na tekstot ako gi znaeme i sledime, bidete sigurni deka kje go znaeme i odgovorot na prasanjeto, kje prepoznavame....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sensei Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2005
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sensei Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 13:15
Originally posted by blueprayer blueprayer напиша:

KAKO DA SE PREPOZNAVAAT OVIE DVE PONEKOGASH NA VREME???- objasnuvanje do tie sto mislat deka sepak na krajot go nema odgovorot...

site tie raboti na krajot na tekstot ako gi znaeme i sledime, bidete sigurni deka kje go znaeme i odgovorot na prasanjeto, kje prepoznavame....

Ke prepoznavame otposle, otkoga ke te izlazat, zgazat,... A toa ne e bash na vreme.
Inaku tocno e deka vo nedosting od "prepoznavanje na vreme", nisto drugo ne ni preostanuva osven da se obiduvame i isprobuvame so dobra nadez, i da go prifakjame seto ona sto ke proizleze.
Gods Creative Force enters humanity through a mans love for his wife and desire to raise his family in a wholesome environment. It is reciprocated by a woman receiving his seed-spirit and nurturing it
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2007 во 14:35
pak pogresno me razbra....vo krajot na kolumnata pisuva koga kje go prepoznaeme toa....znaci otkoga kje naucime da se raduvame pa duri i na najmalata sitnica i da bideme srekjni i za malku sto sme dobile....togas navistina kje pocneme da prepoznavame sto e dobro i kolku e golemo a sto e loso i kolku e malo... ... ... ...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2007 во 22:27
sram da ti  e:)
ah toj alien narecen pc :) sto zraci po doma na site vnimanieto ni go odzema:)
 
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.