IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мода и убавина
  Активни теми Активни теми RSS - Каков крем користите?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каков крем користите?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
MisIca. Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 68
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisIca. Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2007 во 23:12
avon hidrofirming lift day crema
avon hidrofirming night crema
avon gel clean crema cleanser
avon tonik moudturising alcohol free toner
 
Кон врв
vesni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 90
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vesni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 01:01
Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:

Originally posted by Julija Julija напиша:

Originally posted by BiG_kIsS BiG_kIsS напиша:


Originally posted by Julija Julija напиша:

Вазелин само за трудници Ако толку те интересира супер е против стрии...


Озбилно е супер за против стрии? Confused Тоа пробано или од гласини?


Пробано (но не од мене, туку од една моја добра пријателка), а исто така добра е павловичева маст измешана со вигантол капки (целото шишенце се турива во едно кутивче од 100 грама).




Леле фала ти многу, само уште едно прашање.... Пред да се појават треба да се мачка или може и отпосле?
Павловичева и вигантол се за пред да настанат стриите, ја омекнуваат кожата и го ублажуваат пукањето, а за веќе настанати стрии препорачувам крема за елиминација на стрии и целулит од АВОН јас ја користев и ми помогна само треба редовно да се користи два пати дневно.
Кон врв
mara Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 133
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mara Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2007 во 15:07
Za mienje na lice koristam Clean & Clear facial cleanser. Za cistenje na lice Clean & Clear  Blackhead cleaning toner, a kako krema koristam L'oreal od koj sum mnogu zadovolna.
Da saks znaci da zivees megu iljadnici luge, a da mislis samo na eden!
Кон врв
laze Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laze Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2007 во 16:36
ajde be neli koristete kremi
CUVAJ MOJE SLIKE,SRCE TE MOLE,JER KOPIJA TE GLEDA,A OGIGINAL VOLE!!!!!!!!
Кон врв
Dragana Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dragana Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јануари.2007 во 19:17
Nivea soft
I'm not complete idiot...
Some Parts are missing
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2007 во 23:42
Dnevna i nokna krema od kaj mojata kozmeticarka Spomenka, koja me tretira nad 15 godini...
A za telo Pavloviceva pred l;egnuvanje, i nekoe mleko za telo nautro
Кон врв
Valerija Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 105588
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Valerija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 12:50
Garnier
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
BIBE_ Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BIBE_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2007 во 17:06
BEKUTAN
Кон врв
KaTeNcE1111 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јануари.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KaTeNcE1111 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 00:36
L'oreal za lice, i seg asum pri kraj i planiram da kupam Eucerin ama neznam dali e tolku dobra kolku sto ja falatзбунетост
You will never get to HEAVEN if you`re scared of gettin HIGH!
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 02:06
Бекутан голема%20насмевка
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 08:14
mene ce mi se nasmeete:)
ako pisam kamilica:)krastavica:)
црвенеење
Кон врв
naum 1518118 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
GayLord f**ker

Регистриран: 13.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 312
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај naum 1518118 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 08:31
еурокрем~!!!
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 08:43
vazelin!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2007 во 08:55
za nadvoresna ili vnatresna :)
upotreba:)
намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.