IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Исхрана и кулинарство
  Активни теми Активни теми RSS - Месојадци и вегетаријанци
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Месојадци и вегетаријанци

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
Автор
Порака
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2014 во 22:20
ne.toj tvrdi deka go posetile vonzemjani so edinstvena poraka:da ja siri makrobiotikata!
Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2014 во 22:35
MLEKOTO sozdava:mazohizam,mrzlivost,tendencija na menuvanje na polot.
MESOTO sozdava:gnev,ljubomora,egoizam,posesivnost,nasilna licnost,takmicarski duh,sadizam,manijastvo,paranoja.
RAFINIRANIOT SEKER sozdava:mentalni iluzii,sizofrenija,nervosa,poremetuvanja na nervniot system

Michio Kushi
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:35
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

ne.toj tvrdi deka go posetile vonzemjani so edinstvena poraka:da ja siri makrobiotikata!
 

Сериозен си или се обидуваш да ми ја навредуваш и мене и на сите тука интелигенцијата?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:39
mozes da gledas na you tube emisija so michio kushi NA RUBU ZNANOSTI na hrvatska tv...tamu toj izjavuva deka go posetile vonzemjani...jas mu veruvam
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:47
Ма знам јас кај има емисии за Мичио Куши,немај гајле ти.
И ни тронка сомнеж немаш во тврдењата негови?
Што ако си игра играчки и  ко тебе следбеници собира само заради експонирање?
Бај да веј,уште е жив Мичио Куши?

Имаш ли ти други познавања за храна освем вонземјанските смерници од Мичио Куши?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:49
Steve, pred da ja lansirame temava kaj vonzemjanite, kje te zamolam da rezimirame vo nekolku rechenici se shto imash kazano do sega.
Ovoj podforum se odnesuva na ishrana i dodatni elementi kako Bog, aikido, vonzemjani i slichno navistina ne se soodvetni za tuka. Dokolku imash posebna zelba kazi vo koj podforum da ja prefrlime temava, dali vo veroispoved, sport ili misterii.
Voedno i kje te zamolam da dadesh svoj osvrt na temava, znachi tvoe izlaganje vo vrska so naslovot, zatoa shto ova e forum i se diskutira za svoi stavovi, mislenja i postapki, a ne se prepishuvaat knigi.


Odnapred blagodarna za sorabotkata,

Lina.
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:51
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:

MLEKOTO sozdava:mazohizam,mrzlivost,tendencija na menuvanje na polot.

Michio Kushi
 

Добро ова важи за кисело млеко или не,оти јас само такво го консумирам?
А ако важи,значи ќе го сменам полот во женско и ќе станам Фиксица,така?


Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:57
textot MESOJADCI I VEGETARIJANCI e moj ureduvan text koj sodrzi usvoeni znaenja od poveke mudreci koi se napisani na kraj od textot...aikido,transcendentalna meditacija,sex,vojni,vonzemjani se e kazano vo prilog na vegetarijanstvoto...

moj licen stav e deka sekoj sto jade meso e bioloski degradiran,mentalno poremeten i duhovno padnat covek!ne znae sto pravi na sebe i na drugi...

site mlecni proizvodi i soyata sozdavaat tendencija za menuvanje na polot!
Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 00:59
imam procitano kup knigi za ishrana a makrobiotikata i vegan sirovata hrana najveke sum gi proucuval i primenuval...jas sum vegan makrobioticar!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 01:04
Originally posted by stevesatriani stevesatriani напиша:



moj licen stav e deka sekoj sto jade meso e bioloski degradiran,mentalno poremeten i duhovno padnat covek!ne znae sto pravi na sebe i na drugi...

Утре одам да се обесам, да не наштетам на човештвото. Секоја година по две свинчиња јадемегрицкање нокти
Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 01:07
ne treba da se besis-dovolno e da prestanes da jades meso...
Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 01:10
inace,vakov tekst koj go srediv jas,nikade nema da procitate...za toa deka mesojadcite se tie sto gi pravat site problemi vo svetot...i deka site se mazi...zenite i decata ne kolat zivotni za hrana toa go pravat samo mazite mesojadci...prvo toa ,pa maltretiraat zeni ili odat vo vojna da ubivaat...

na planetava se milijardi mesojadci...spored moe mislenje,ako ne staneme site vegetarijanci covestvoto ke iscezne ili od bolesti,glad,nuklearna vojna i slicno...no prirodata ke opstane!
Кон врв
evangeline Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Август.2011
Локација: Naxos
Статус: Офлајн
Поени: 6758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај evangeline Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 01:13
Извини, јас знам вегетаријанец што е касап по професија.
Да го убијам, да не ни наштетизбунетост

Знам и вегетаријанци што се професионални војници и полицајци, ракуваат со оружје секој ден па некои и во престрелки учествуваат.


Не е мерило тоа мислам.

Внимавај кому му веруваш.
И ѓаволот еднаш беше ангел.


Being RICH
is not about how much you have,
BUT about how much you GIVE

Кон врв
stevesatriani Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 08.Мај.2014
Статус: Офлајн
Поени: 264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stevesatriani Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2014 во 01:13
MESOTO e neprirodna hrana za covekot i negoviot organizam ne e stvoren za takov tip na hrana...
UBIVANJETO ZIVOTNI za ishrana e cin na mentalno poremeteni luge...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 7>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.