IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Извини
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Извини

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
Автор
Порака
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 12:39
Па кога ќе размислиш .....да умееш да простуваш е доблест,не секој го умее тоа
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 12:43
Ваљда си во право... мене кога ми грешаваат простувам но кога делото ќе покаже дека треба да простам...а волшебни зборови од стилот ( извини ) кажани за 1 минута не палат...зашто тие се волшебни може брзо да се сменат...како за опростувањето така и за извиниувањето.
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 12:45
Кога ја отворив темата воопшто и не помислив на ИЗВИНИ од типот ако некој случајно нагазиш во гужва.
Мислев на она искрено,од срце ИЗВИНИ ко е го кажуваш затоа што се каеш за постапката што си ја направил
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 12:52
да де, секако дека не се прави муабет за извини од тој тип... тоа лесно се простува-не треба тема за тоа... зато и кажав дека ,за да опростам треба делото на тој што ми згрешил да покаже дека треба да опростам, исто е и кога грешам... значи има разлика... прифаќам извини на улица кога ќе ме стапнат, не прифаќам извини доколку некој пријател-ка, другар-ка, девојка ..ме навреди или ми згреши нешто поважно...него со дело да се исправи тоа,тогаш не ни треба да ми рече извини. капиш..
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 13:02
Originally posted by brmm brmm напиша:

да де, секако дека не се прави муабет за извини од тој тип... тоа лесно се простува-не треба тема за тоа... зато и кажав дека ,за да опростам треба делото на тој што ми згрешил да покаже дека треба да опростам, исто е и кога грешам... значи има разлика... прифаќам извини на улица кога ќе ме стапнат, не прифаќам извини доколку некој пријател-ка, другар-ка, девојка ..ме навреди или ми згреши нешто поважно...него со дело да се исправи тоа,тогаш не ни треба да ми рече извини. капиш..

аха
Кон врв
brmm Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1437
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brmm Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 13:05
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 13:51

normalno....ko kje zgresam sekogas velam izvini.....nekogas sum gorda ama isto taka sekogas si imam na um deka so gordosta nikade nema da stignam.....:))))

taka da sekogas mozam da recam - Izvini - vo slucaj da znam deka sum zgresila....:)

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Ноември.2005 во 19:43
Можеби мојата најголема маана гордоста, премногу ретко ми дава за право да се извинам...
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 17:46
е ова дефинитвно заслужува аплауз
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 20:32
GORDOST.ne znam kolku ste religiozni(jas voopsto ne sum)ama praev muabet so eden pop na ovaa tema.i mi rece deka gordosta e eden od najgolemite grvovi vo hristijanstvoto.pa neli site nie sme bozji ceda,da ne recam negova sopstvenost.se so imame e kako rezultat na negovata milostina,so vo prevod bi znacelo deka nie vsusnost i nemame nisto,duri ni sopstvenata dusa ne ja poseduvame so ogled na to so sme ja dale na boga.
ne znam zs go pisam ova,ama vo toj moment mi zvucese stvarno mokjno.
Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2005 во 23:15

 Carnation mislam deka malku jautna temata....

temava e - IZVINI.....a ne so mu rece popot na Carnation....

and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:12
извини ондак
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
babyy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 8193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babyy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:13
Originally posted by Ghost Ghost напиша:

извини ондак

Духчето ја погази својата гордост и рече:ИЗВИНИ
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Декември.2005 во 00:15

не не не, никако... лом ја напраииииииивввввввввв  али сега само уште да ми текнеше за што се извинувам.. хмммм.....

    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 13>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.