IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Инциденти во скопската населба Нерези
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Инциденти во скопската населба Нерези

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
Автор
Порака
depo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 28.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 501
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај depo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 00:28
Секако дека тоа е втората епизода никој не рече дека е првата. Ама јас не видов да ги осудиш тие што носеа секири и шипки ниту за тоа што ваши рекетари претепале случаен минувач подоцна. Дај да ја видиме првата епизода што ја имаш снимено и да видиме како влегуваат по домови инаку останува обична лага тоа што го кажа.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 00:37
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

komitite prvi pocnale da vleguvat po kuki i da gi napagat mirnite gragani, posle toa grupa gragani na nerezi se mobilizirale i izlegle so stapovi za da se branat, toa sto vie ste go gledale na youtube e samo 2 epizoda, najdete ja i prvata, jas veke ja imam , bidejki bev na lice mesto i snimav.


Комитите напаѓале, , тоа е за секаква осуда, меѓутоа и другите не седеле мирни туку морале да нападнат само еден минувач, па не само тие од таму, туку уште три комбиња дошле од којзнае каде за да им помогнат. За само еден човек толку луѓе? Не е ова срамота истотака?
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 01:38
Дај постирај ја таа прва епизода ако си снимал.
Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
cro Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Март.2008
Локација: Albania
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cro Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 10:13
Da mi vleze nekoj huligan vo kuka bez nikakov povod, i plus toa da dive, na lice mesto go strelam, dobro im napravile koga nemozat svoite domovi da gi cuvat i svoite famili da gi zastitat.

Изменето од cro - 17.Август.2009 во 10:14
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 10:45
Како ке ја постира кога не постои, измислена е. Се виде дека приказните се фабрикувани и дека такво нешто не постои. Лажат сите оние што беа на телевизија. Јасна е политиката на албанците, сакаат да предизвикаат меѓунационални немири.
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
LouWeed Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
I AM THE KING OF ROCK&ROLL

Регистриран: 28.Мај.2005
Статус: Офлајн
Поени: 13012
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LouWeed Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 11:12
Originally posted by kumanovaboy kumanovaboy напиша:

komitite prvi pocnale da vleguvat po kuki i da gi napagat mirnite gragani, posle toa grupa gragani na nerezi se mobilizirale i izlegle so stapovi za da se branat, toa sto vie ste go gledale na youtube e samo 2 epizoda, najdete ja i prvata, jas veke ja imam , bidejki bev na lice mesto i snimav.



ima li nekakvi dokazi???

a baska, izvini ja pamtam kao izgledat albanski kukji, bez skala nisto ne biva.....
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 11:46
Originally posted by cro cro напиша:

Da mi vleze nekoj huligan vo kuka bez nikakov povod, i plus toa da dive, na lice mesto go strelam, dobro im napravile koga nemozat svoite domovi da gi cuvat i svoite famili da gi zastitat.



Абе опасен си ти.


Зошто никој не спомиња за шверцерат од нерези што биле таму?Или за делот од шверцерат од Чаир што со комбиња дошле кај мостот?

Абе.....абеее..... Пак сиротите и невините со анѓелски лица се провоцирани и им се влага дома



Изменето од Анастеа - 17.Август.2009 во 11:48
Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 12:25
Originally posted by Сварог Сварог напиша:




Зошто никој не спомиња за шверцерат од нерези што биле таму?Или за делот од шверцерат од Чаир што со комбиња дошле кај мостот?




Да, за ова и јас слушнав, дека и пред тоа тие од некоја навивачка група на Слога биле таму и провоцирале, па кога почнале да ги тепаат комитите, потоа почнале да се жалат. Дали е ова точно?
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 12:29
Originally posted by macedon_alex macedon_alex напиша:


Originally posted by Сварог Сварог напиша:




Зошто никој не спомиња за шверцерат од нерези што биле таму?Или за делот од шверцерат од Чаир што со комбиња дошле кај мостот?


Да, за ова и јас слушнав, дека и пред тоа тие од некоја навивачка група на Слога биле таму и провоцирале, па кога почнале да ги тепаат комитите, потоа почнале да се жалат. Дали е ова точно?




Пееле патриотски песни комитите и тоа наводно е провокација за аљбанишот.
Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 13:35
Сега засега осум кривични пријави за припадници на комитите.
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 16:14
Не е важно кој почнал, важно е дека се случи. Зошто се дозволи да се наседне на провокација! Требало некој навивачите да ги припреми за можни вакви средби. Да не се наседнува на секоја провокација. А не е крива полицијата што била само сведок! Таква ни е целата држава - никаква! Никој не работи тоа што треба, само чекаме плата на први. Судството катастрофално! Кој сега ке спроведе истрага или незнам некој си процес , па да се истера се на виделина.......НИКОЈ.....Ако се разбуричка по настанот, други валканици ке излезат и .......треба оставки да поднесе некој........Никој не се огради до сега од настанот, можеби има некаква позадина целиот случај. Времето ке ги скрие трагите, а .......кривичните ке ги скинат.........заради соживотот.....и благосотојбата.....мегу нас.

И дали беа инциденти или нешто друго?
Кој бара ќе најде.
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 17:40
Sakam da kazam deka toa e sramota za nasata drzava,a sme kandidat za clenka.Apeliram toa da se resi pod itno bidejki mozno e da dobieme negativni poeni od strana na evropskata komisija.
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 17:54
Во целиот свет, особено во ЕУ во која толку се крстиме и угледуваме, постојат навивачки инциденти, кои најчесто завршуваат далеку полошо и потрагично од овој инцидент. Најчесто таму се работи на судир помеѓу стотици навивачки фанови, така да ова нашево е како пи*кин дим во споредба со тоа.
Не е дека ги оправдувам ваквите случувања, но тоа е нешто сосема секојдневно насекаде околу нас.
Проблемот кај нас е сосема друг, тука до израз доаѓа идиотизмот и ступидноста на сите наши политички партии (без исклучок), кои побрзаа да ја лоцираат одговорноста кај спротивниот табор или спротивната националност...па така мајсторски го одвлекуваат вниманието од другите секојдневни проблеми.... 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Август.2009 во 18:02
Originally posted by ninja_34 ninja_34 напиша:

Во целиот свет, особено во ЕУ во која толку се крстиме и угледуваме, постојат навивачки инциденти, кои најчесто завршуваат далеку полошо и потрагично од овој инцидент. Најчесто таму се работи на судир помеѓу стотици навивачки фанови, така да ова нашево е како пи*кин дим во споредба со тоа.
Не е дека ги оправдувам ваквите случувања, но тоа е нешто сосема секојдневно насекаде околу нас.

Проблемот кај нас е сосема друг, тука до израз доаѓа идиотизмот и ступидноста на сите наши политички партии (без исклучок), кои побрзаа да ја лоцираат одговорноста кај спротивниот табор или спротивната националност...па така мајсторски го одвлекуваат вниманието од другите секојдневни проблеми.... 
Nija samo edno dopolnuvanje.Vo incidentot kako sto vidov od snimkata ucestvuvale maloletni lica koi sega treba da im se pokrene krivicna prijava.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 11>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.