IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - НИКОН Д90 На Монт Еверест
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

НИКОН Д90 На Монт Еверест

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
rotkiV Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rotkiV Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 01:55
Интересно е што и кит објективот 18-105 се покажал добар на тој студ, сликано е со него..
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 02:59
ima negde na web da se vidat fotki od ova patesestvie kako i komentari i slicno..?
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 14:12
Kedev ima profil na flickr, ama ne mu e apdejtiran odamna тага.
http://www.flickr.com/photos/skedev/

Ima fotki od Alaska
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 16:56
sega ima dobra pricina da mu tekne da apdejtuva.
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 11:36
Мислам дека никој нема ништо против Кедев и неговиот успех, и бидејки е форумов за фотографија сигурно дека ке има интерес за опремата која е користена за фотографирање.
Според мене ептен ниско ми е РЕФОТ М да си прави реклама од сето тоа.
Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 12:10
Originally posted by mickeymkd mickeymkd напиша:

Според мене ептен ниско ми е РЕФОТ М да си прави реклама од сето тоа.


Jas bi rekol deka Kedev ja napravi reklamata, RefotM samo prenesuva del od negovite izjavi.
Bev na prezentacijata i duri slusnav lugje koi se rasprasuvaa odma po zavrsuvanjeto kade moze da dabavat Nikon, samo neznam dali bea bas zainteresirani za SLR :( Vo toa voopsto nikakvo vlijanie nema RefotM.

A ovoj forum (kade 90% se razbiraat vo fotografija i foto oprema) i ne e bas najdobro mesto za reklamiranje (citaj nepotrebno frlanje pari/vreme). Mene Olympus moze da mi se reklamira kolku saka, bez nikakov efekt (ova cisto kako primer, moze da stoi i Samsung ili Kodak ili ...)
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 13:06
Originally posted by ogledalo ogledalo напиша:


Mene Olympus moze da mi se reklamira kolku saka, bez nikakov efekt (ova cisto kako primer, moze da stoi i Samsung ili Kodak ili ...)

Добро го тоа склопи!
П.С.Точно дека човекот сам си кажа.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 14:52
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 22:21
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 15:20
ne mi bese mene toa poentata..
poentata mi bese deka lugevo pak se zapnaa na bezvezarii
sea si zamisluvam
sletuvaat vonzemjani, covestvoto go pravi svojot prv kontakt so sustestva od druga planeta a na forumov se otvara diskusija, dali nekoj go slikal nastanot  so kit ili so krap objektiv....
mizerija
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
mickeymkd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 368
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mickeymkd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 17:29
Originally posted by ogledalo ogledalo напиша:

Jas bi rekol deka Kedev ja napravi reklamata, RefotM samo prenesuva del od negovite izjavi.


Знам дека Кедев сам си кажа дека со себе носел Лајка и Никон, и дека со Никонот ги направил фотографиите но поентата ми беше дека, дали во случај и Никонот да беше замрзнат од РЕФОТ М ке напишеа на форумов за подвигот на Кедев.

Е сега ако РЕФОТ М му е спонзор на Кедев за искачувањето на Еверест и го снабдил со фотоопрема тогаш рекламирањето е во ред, но мислам дека не е баш така работата.


Canon Powershot S90,Sony DSLR A700,Sony 18-70mm f3.5-5.6 DT,Sigma 10-20mm f4-5.6 EX DC,Sigma 17-70mm f2.8-4.5 DC, Tamron 90mm f2.8 SP AF Di,Minolta 70-210mm f4 AF,Minolta 50mm f1.7 AF,Sony HVL-F56AM.
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 19:16
ako go dobil bespari da sto ne mi se veruva. najverovatno posteno platil se i zgora na se deckite go iskoristija za reklama ako e vaka sramota e. ako e obratno bravo alal da vi e trgnala napred rabotata
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 19:38
Иако го гледате како реклама, неможе ли да се свати како информација!? Тој што си прави си е негова работа. Тие што прават си е нивна работа.
Сепак, сега ако ми текне да одам на планинарење знам дека што и да ме начека, мојот фотоапарат нема да откаже. Толку.
Фотографија не видовме, што не видовме...
Кон врв
ogledalo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ogledalo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2009 во 19:53
Стално имало и ќе има луѓе што се ќе искудат.

Моето лично мислење, од начинот на кој тој го фалеше Никон, е дека човекот нема земено ни денар од РефотМ. Но задоволството што му го пружил апаратот (да не била Д90-ка немало да има ниедна фотографија од врвот) е доволно за бесплатна реклама.

Мислам дека не е потребно веќе коментари по тоа прашање, зашто повеќето се од луѓе кои овде се информирале за настанот.
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2009 во 05:05
сашо, imash opomena za komentiranje na komenatatorite vmesto za dadenata tema.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.