IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ФОТОГРАФИЈАТA ЛАЖЕ! - НО И ФОТОГРАФИТЕ! Понекогаш
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ФОТОГРАФИЈАТA ЛАЖЕ! - НО И ФОТОГРАФИТЕ! Понекогаш

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 14:38
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Не се гневете толку. Познавајќи го Дарко (додуша не многу) неверувам дека е ова намерно направено. Можеби новинарот лошо пренел, можеби ова можеби она...

Tesko e da se zamisli kako seto toa da se kaze, da e na mesto, a sublimatot na kazanoto da izleze kako vo TEA

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Утрото е попаметно од вечерта. Ќе се види што и каква е работата.

Vecerta bese vcera Aleksandar, a i utroto pomina ... sinoca, sto bi rekol Tegla: "Napisav pa izbrisav"

Nekoj drug treba da brise, jas sto napisav, obmisliv!

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Во секој случај јас не би ја пропуштил изложбата. Па дури и намерно да е, поради еден човек да се бојкотира цела заедница.... колку е исправно.

Vidis problemot e tokmu tamu, zaednica sme site nie.

Znam deka ne go mislese taka i sakase da kazes nesto drugo, no Darko vo intervjuto go napravi tokmu toa, zaednicata ja svede na ELEMA.

Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:


Секое лошо, за добро е, како пее Владо Јаневски. намигнување


Soglasen sum, ostanuva uste da vidime kako se ce se manifestira dobroto намигнување
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 14:45
Originally posted by JANE971 JANE971 напиша:

Aleksandar , ocigledno ne ja svakas poentata, tuka ne stanuva rasprava so eden covek, bidejki Darko ne e povikan kako individua , tuku kako pretsedatel na fotoklub. I vo negovite izjavi (ako se tocno preneseni) toj go negira postoenjeto na cela edna zaednica fotoklubovi, sto e krajno nevkusno od strana na pretsedatel na eden od postarite klubovi vo Makedonija... Sepak da prestaneme so napaganje i branenje, mozebi celiot muabet e izvaden od konteks i barem sega dodeka cekame demant ili objasnuvanje da ne zazemame strani i da n ese doveduvame vo situacija "nie, vie, tie"
pozdrav
 
Јане мислев на она што го подвлеков во твојот пост. намигнување
Ќе видиме за што станува збор до тогаш ќе се стрпиме малку.
Да не се разбереме погрешно, далеку од тоа дека подржувам таква изјава за единственост...
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 14:51
Мире, баш ќе гледам да се видам и прашам што е работата. Вчера го видов Дарко во М.С. но немав појма дека се случило такво нешто, инаку сигурно ќе го прашав...
Ај да не зборам пред време, но сепак ова ми личи на некоја забуно, но отом потом.
 
Не е во ред да се сведе се, т.е. сите на една заедница... но уверен сум во тоа дека не стојат сите членови на Елема позади оваа изјава.
Кон врв
JANE971 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Canon-џија

Регистриран: 20.Декември.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1711
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај JANE971 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 14:57
Originally posted by Александар_А Александар_А напиша:

Originally posted by JANE971 JANE971 напиша:

Aleksandar , ocigledno ne ja svakas poentata, tuka ne stanuva rasprava so eden covek, bidejki Darko ne e povikan kako individua , tuku kako pretsedatel na fotoklub. I vo negovite izjavi (ako se tocno preneseni) toj go negira postoenjeto na cela edna zaednica fotoklubovi, sto e krajno nevkusno od strana na pretsedatel na eden od postarite klubovi vo Makedonija... Sepak da prestaneme so napaganje i branenje, mozebi celiot muabet e izvaden od konteks i barem sega dodeka cekame demant ili objasnuvanje da ne zazemame strani i da n ese doveduvame vo situacija "nie, vie, tie"
pozdrav
 
Јане мислев на она што го подвлеков во твојот пост. намигнување
Ќе видиме за што станува збор до тогаш ќе се стрпиме малку.
Да не се разбереме погрешно, далеку од тоа дека подржувам таква изјава за единственост...

zaboravi da podvleces uste eden vazen del
Born to be alive...

http://on.net.mk/galerija/jane-ljorovski
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 15:13

Ете тоа ми е муабетот и јас сега заборавив да подвлечам.

Можеби човекот бил сонлив кога ја давал изјавата. голема%20насмевка Ја кога сум сонлив после се мислам што и како сум кажал и дали сум кажал. голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
Се шалам малку за да ја олабавиме работата.
Се надевам дека одговор ќе има што поскоро.
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 15:40

Sega za sega, od kolegite od ELEMA (ili ne sme kolegi ... ne znam...) ne gledam nitu cekor vo pravec da se dade nekakvo objasnuvanje.
Mozebi bidejci nema objasnuvanje?

Kako i da e,
vo slednite cas-cas i polovina Fotografika ce izleze so zvanicen stav.
Ova do sega, sepak se samo licni mislenja i nedoumici.

Pozdrav, Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 15:45
Nevkusna i nesrekjna izjava,

OCHEKUVAM izvinuvanje,

za mene lichno nedovolen razlog za bilo kade da se dvizham slobodno so KRENATA GLAVA.

ON treba da misli za dadeniot zbor

realnosta e tolku mnogu OCHEBIJNA da izjavata e super SF izjava!!!

IZJAVA NA GODINATA bi rekol.....!

ja sakam fotografijata i kje bidam prisuten so KRENATA GLAVA i tamu kade me nejkat, samo za da gi vidam kako kje se zdtkaat koga kje treba da kazhat edno obichno zdravo ili mozhebi kje se pravime deka ne se poznavame....hahaha....OVA E SUPER !!

ve pozdravuam

P.S pa kje vi kazham kako bilo a posebno kako bilo pokraj fotografiite kade shto pishuva ime na nepostoechki klubovi!!!

VE SAKAM.....da ne beshe vakva MK nekoj treashe da ja izmisli SUPER FUNNY.....!





There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
gild Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 20.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gild Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 17:01
Pozdrav do site revoltirani i nerevoltirani fotografi no pred se lugje.
Moram da priznam deka cel den sme seuste vo frka site clenovi na Elema.Pricina za toa pretpostavuvate e vecerasnovo otvaranje na Fotomedia.Po nekoja slucajnos stigna do mene seto ova sto go citam.Sakam da vi prenesam deka foto klub Elema ke odgovori na celava ovaa nastanata situacija.Definitivno ne e nacin da denesniot praznik za Fotografija vo nasava drzava da go svedete na ova nivo.
Pozdrav do site.
Poranesen Pretsedatel na Foto Klub Elema
Dejan Gileski - Gile
Кон врв
Kumba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Октомври.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 24
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kumba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 17:02
Vecer e otvoranje na megjunarodna izlozba na fotografii vo Mala Stanica vo 20:00. Site da dojdete. ... edit edit edit edit edit tresam tresam tresam edit edit edit se izvinuvam se izvinuvam...aman vise....
 
Ne snimajte celi filmovi od edna (navodna, nepotvrdena, konstruirana, nenaspana, izvadena od kontekst, a mozebi i stvarno kazana - ne znam) izjava na eden covek. Dvaeset dusi se ubija od rabota da ja organiziraat Photomedia. Vie im sudite na site.
 
Kako sega site italijani da zaklucime deka gi mrazat crncite oti Berluskoni izjavil deka Obama e "preisoncan". I ne samo toa, tuku i aj site da ne odime povekje vo Italija! WTF!?
 
pozdrav,
Kumba
 
 


Изменето од Kumba - 13.Ноември.2008 во 17:50
"There is nothing worse than a sharp image of a fuzzy concept"

Ansell Adams
Кон врв
Janus Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Janus Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 17:16
Pocituvani gospodo od ELEMA, seriozno ne mi se dopagja odnosot koj go demonstrirate.
Izjava koja izleze od Vasiot pretsedatel ne revoltirase, kako sto zabelezuvate. I na toa, namesto izvinuvanje, Vie prodolzuvate da se bavite so sebe, dodeka nie "cmizdrime", a Vas "ne vi e gajle".
So poslednite dva posta samo ja potvrduvate Vasata "golemina".
Ne, gospodo, nemam namera da cmizdram, da pravam filmovi, ili da ve teram da Vi bide gajle. Ne gospodo, samo ke ve ignoriram na vasite aristokratski, samozaljublivi desavki. I da rabotam na promena na rabotite. Zatoa sto mi e gajle.
Vi posakuvam uspeh vo padot nadolu. Site rezimi zavrsuvaat taka, pa i vasata era. Samo, kako i obicno, dodeka go zabelezite toa, ke bide prekasno.


P.S. Nemam nisto licno protiv nikoj clen na Elema. Naprotiv, nekoi od niv navistina gi cenam. No ne mozam da cenam izjavi kako onaa vo Tea, ili kako ovie pogore. Sramota, gospodo, sramota.

Изменето од Janus - 13.Ноември.2008 во 17:17
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 17:43
Дефинитивно зборовите не се на место, би било ред нешто да се каже како објаснение.
Лошо... Не за нас, туку за оваа мини заедница. Мислам дека по ова треба да се расчистат некои работи кои долго време се тема во задкулисните разговори.


Изменето од itan14 - 13.Ноември.2008 во 19:58
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 18:05
Originally posted by Kumba Kumba напиша:

Vecer e otvoranje na megjunarodna izlozba na fotografii vo Mala Stanica vo 20:00. Site da dojdete. ... edit edit edit edit edit tresam tresam tresam edit edit edit se izvinuvam se izvinuvam...aman vise....
 
Ne snimajte celi filmovi od edna (navodna, nepotvrdena, konstruirana, nenaspana, izvadena od kontekst, a mozebi i stvarno kazana - ne znam) izjava na eden covek. Dvaeset dusi se ubija od rabota da ja organiziraat Photomedia. Vie im sudite na site.
 
Kako sega site italijani da zaklucime deka gi mrazat crncite oti Berluskoni izjavil deka Obama e "preisoncan". I ne samo toa, tuku i aj site da ne odime povekje vo Italija! WTF!?
 
pozdrav,
Kumba
 
 


ejjj, nemoj so vakvi demagogii, ne sme mali deca... se znae koj go soopshtuva stavot na eden klub. sto treba, da vi telefonirame na site od elema eden po eden, da ve prasame za vasiot stav i da izvleceme sredno mislenje? BAREM ne ni ja potcenuvajte inteligencijataнамигнување

iako, vaseto mislenje mene licno voopsto ne mi znaci i ne sum iznenaden. jebi ga, mislite deka ne sme dovolno vredni, ok... znaes zosto e ok? zatoa sto nisto ne menuva vaseto mislenje... ne znam samo zosto moive drugarchinja od Fotografika gi pogoduva toa... sekako deka ke dojdam na Photomedia, zaradi sebe pred se... sakam da odam na izlozhbi, jebesh ga... napisot go procitav uste vcera sabajleto i go zaboraviv vo slednite 20 sekundi...

pozdrav

ps: mnogu me interesira kako izjavata "ke ja stavite vo kontekst"... deka bila izvadena, neli... hehe...голема%20насмевка


Изменето од branko_k - 13.Ноември.2008 во 18:08
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 18:22
Pocituvani,

Od ocigledni pricini, po podolgo soocuvanje na stavovite Upravniot odbor na FK Fotografika resi da go povika svoeto clenstvo na bojkot na ceremonijata na otvoranjeto na Fotomedia 2008!

Smetame deka se ostavi dovolno prostor za nekakvo objasnuvanje, ili barem obid za takvo nesto. Vreme povece nema!

Ova sekako ne znaci deka treba da se ignorira izlozbata vo celost.

Respektot, ljubovta kon fotografskata umetnost e nesto sto zavzema ogromen del od nasite srca i nerazumno bi bilo da ne ja posetime izlozbata vo denovite po otvoranjeto.

Bojkotot na ceremonijata po povod negiranjeto na celokupnata fotografska scena vo Makedonija e edno, no da se negiraat delata koi tamu ce bidat izlozeni, a vo koi e vtkaena ljubov i trud ne e nasa namera.

Vo ime na Upravniot Odbor na FK Fotografika
Mire Slavejkov
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Ноември.2008 во 18:38
Originally posted by gild gild напиша:

Pozdrav do site revoltirani i nerevoltirani fotografi no pred se lugje.
Moram da priznam deka cel den sme seuste vo frka site clenovi na Elema.Pricina za toa pretpostavuvate e vecerasnovo otvaranje na Fotomedia.Po nekoja slucajnos stigna do mene seto ova sto go citam.Sakam da vi prenesam deka foto klub Elema ke odgovori na celava ovaa nastanata situacija.Definitivno ne e nacin da denesniot praznik za Fotografija vo nasava drzava da go svedete na ova nivo.
Pozdrav do site.
Poranesen Pretsedatel na Foto Klub Elema
Dejan Gileski - Gile


Gile, dali mozeme da gi preskokneme celofanite i da go napisam ova vaka:

Nivoto go spustivte VIE, pod sekoja granica!
Ovoj praznik na fotografija i onaka go ogranicivte na samite VAS!

Od izjavi po kuloari "izvadeni od kontekst", preku liznuvanja na po nekoja "nenamerna greska" pa do "nedoobjasneti" izjavi po pecateni mediumi ...

Gile brate, mnogu e za da moze da se objasni tuku-taka.

Elem, pa valjda ce imate dovolno vljubenici vo fotografijata - nefotografi, za da vi ja popolnat taa brojka?

Pozdrav,
Mire
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.