IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - До владата на Република Македониjа: следн
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

До владата на Република Македониjа: следн

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 14:45
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Se soglasuvam deka sto e mozno pobrgu treba da se prevzeme akcija i tivko da se izleze od prevremenata spogodba zosto e prekrsena.
Se pokaza deka site odstapki od nasa strana ( promena na drzavnoto zname , privremenata referenca i ustavot ) ne donesoja nikakvi dobivki tuku samo unazaduvanje na nasata pozicija, zatoa e potrebno sto pobrgu da si ja vratime dobrata pozicija.
Kako i da e site naredni cekori na nasata diplomatija treba da bidat vo koordinacija so Amerika i drugite drzavi koi ne podrzaa, zosto okolu nas ima premnogu grablivci, koi vednas bi ne rastrgnale ako za mment ostaneme nezastitei.


Не поеба Европа
Стара к*рва
Во 5 до 12 ни забија нож во грб....
Јбг.....

Ама пак ние повеќе добивме во овој спор..
Верувајте..
Сега само слога, обединување и на политички и на општествен план и ќе им ја е**** мамата на грците..
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 14:53
Не се нервирајте бе луѓе, секое зло за добро е. Гледајте ги позитивните страни на поразот, не дека ги нема. Не е крај на светот.
Од секој пораз може нешто да се научи пред да се продолжи со борбата.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 15:15
a koj rece deka nekoj ne porazil ?
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 15:22
Така оценувам по општото расположение коепреовладува. Гледав вчера анкети, плачат луѓе...Аманте!!!
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:05
aman, jak sojuznik ni e potreben, Amerika? najgolemiot krsitel na pravoto?

napisav i pred ova i pak ke napisam, zosto site politicari sakaat da go ubedat narodot deka sega ke bideme vo losa sostojba?

covek da ima pa da nema, togas i da zali za nesto i da veli deka izgubil.... ako vlezot vo nato ke donel med i mleko kako sto nekoi si veruvaat, e sega ne vlegovme m sto isgubivme?



Изменето од butel2 - 04.Април.2008 во 17:06
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:18
Каква лоша состојба? исто сме си како пред тоа нема ништо полошо да стане...
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:18

Немојте да се залажувате. Објективно, Македонија е во полоша состојба. Тоне од година во година. Што поради внатрешни, што поради надворешни фактори, сите - ама буквално сите транзициони земји ја престигнаа. Чекајте додека шиптарите земат здив од Косово. На следниот самит на НАТО МК ќе се соочи со три вета. Македонија, моментално е на ниво на Босна - која и не може да се брои како држава.

Ароганцијата на македонците, на чело со плаво - жолтиот тим скапо ја плаќаме.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:19
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Немојте да се залажувате. Објективно, Македонија е во полоша состојба. Тоне од година во година. Што поради внатрешни, што поради надворешни фактори, сите - ама буквално сите транзициони земји ја престигнаа. Чекајте додека шиптарите земат здив од Косово. На следниот самит на НАТО МК ќе се соочи со три вета. Македонија, моментално е на ниво на Босна - која и не може да се брои како држава.

Ароганцијата на македонците, на чело со плаво - жолтиот тим скапо ја плаќаме.

тоа што Македнија тоне не е сигурно поради ветото од Грција. Бутел е во право
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:38
Makedonija e vo polosa sostojba i tone ne poradi nadvoresni faktori tuku poradi vnatresni. makedonija postojano pravi nekakvi odstapki od se i sesto i na kraj pak ostanuva so kratki rakavi.

samo cvrstite stavovi od koi ne se odstapuva pobeduvaat.

ako sakame da se zalazuvame mozeme, ama tokmu albancite ni se primer sto treba da ni gi otvori ocite.

a ne vleguvanjeto na makedonija vo nato da mi bide pricina za polosa sostojba , ne mi e.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:42
Ние и да влеземе во НАТО ако нашиот внатрешен менаџмент не си го средиме џабе ни е се. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:46
tokmu taka

nato ke znaci da mu plakame clanarina i da prakame vojnici vo negovite " mirovni misii " da se borat za nivni interesi i nivna smetka.

eve slusam na vesti seka ke poeftini stabeniot kvadrat do 10 % so nevelguvanjeto vo nato.... i poevtinuvanjeto e loso?

Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 17:50
....морам да се надоврзам на Бутел. Грција толку време е во НАТО а секогаш праќала дупло помалку (ако не и повеќе) војници во мисии. Македонија колку јас што знам имаше пратено 30% од својата војска во Ирак. Ова знам дека нема врска ама ако погледнеме од друга страна ние имаме повеќе право (не само порад ова туку и поради други факти) да сме во НАТО. Не знам зашто но ете ме радува што не влеговме....а пресреќна би била да не влеземе во ЕУ. 
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 18:07
fala mu na gospod , nekoj koj racionalno i mnogu umno razmisluva .....
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Април.2008 во 18:12
kako sto kaza edna postara gospodja vo edno intervju na A1 , sega treba site da obleceme nato uniformi i pravec irak i avganistan .... vo odbrana na nacionalnite interesi na nasite mili i golemi prijateli USA ..... ako e toa cenata , pokraj menuvanjeto na imeto i identitetot , NE , BLAGODARAM .....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.