IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Пробната матура неуспешна!!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пробната матура неуспешна!!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:34
...ЈАС САМО ГО КАЖУВАМ МОЕТО МИСЛЕЊЕ..СО СИЛА УБАВИНА ,НЕ БИДУВА!НЕ САКАМ ДА МЕ ПОСЛУШААТ И ДА МЕНУВААТ НИШТО ПО МОЈ ТЕРК...БАШ МИ Е ГАЈЛЕ КАДЕ ПЛОВИ ОВОЈ БРОД!ОЗБИЛНО...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:36
Originally posted by topsexy topsexy напиша:

ne mi ejasno zasto vikate deka nema sansi da ja polozat maturata?
ja gi vidov pilot-maturite i ne s edo tolku teski.....

posebno matematika,se e po formula...samo napisi ja formulata i tolku....dva cekori imaat zadacite

 

angliski isto taka prelesno-

a za makedonski da ne zboram


Па не беа баш да се смени само формула, можеби си гледала пробна матура од 2006 затоа што кога ја решавав дома и јас велев дека е многу лесна, ама видиш изненадување, на пробната матура што сега ја правевме имаше задачи какви не сме решавале или пак воопшто не сме обрнале внимание... И тоа математички смер... Школото каде што полагавме, дента кога се полагаше математика се испразни за 45 минути... Никој не учел?... Никој не сакаше да пишува?... Или беше чиста утка?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:40
..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА! [/QUOTE]


А тие грото на чива совест лежат? На оние што го составувале наставниот план, на професорите, на оние што мислат ако воведат матура се решиле? Или пак вината е во учениците? Едноставно во Македонија не се раѓаат веќе паметни деца?
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:42
ФАКТ Е ДЕКА НЕ СЕ УЧИ!ПОМАЛ ДЕЛ ОД ПРОБЛЕМОТ Е ВО НАСТАВНИОТ КАДАР,СИСТЕМОТ И НА КРАЈ ..РОДИТЕЛИТЕ!
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:43
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА!



А тие грото на чива совест лежат? На оние што го составувале наставниот план, на професорите, на оние што мислат ако воведат матура се решиле? Или пак вината е во учениците? Едноставно во Македонија не се раѓаат веќе паметни деца?[/QUOTE]

Од време - на време се раѓа по некое, а јас, замисли знам едно, ама не го кажувам.
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:49
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА!



А тие грото на чива совест лежат? На оние што го составувале наставниот план, на професорите, на оние што мислат ако воведат матура се решиле? Или пак вината е во учениците? Едноставно во Македонија не се раѓаат веќе паметни деца?


Од време - на време се раѓа по некое, а јас, замисли знам едно, ама не го кажувам.[/QUOTE]

Блазе тебе... , стреми се да си најдеш повеќе такви
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:51
Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА!



А тие грото на чива совест лежат? На оние што го составувале наставниот план, на професорите, на оние што мислат ако воведат матура се решиле? Или пак вината е во учениците? Едноставно во Македонија не се раѓаат веќе паметни деца?


Од време - на време се раѓа по некое, а јас, замисли знам едно, ама не го кажувам.


Блазе тебе... , стреми се да си најдеш повеќе такви[/QUOTE]

Не, немам намера да правам, фарма од умни деца!
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:54
Originally posted by zagor zagor напиша:

ФАКТ Е ДЕКА НЕ СЕ УЧИ!ПОМАЛ ДЕЛ ОД ПРОБЛЕМОТ Е ВО НАСТАВНИОТ КАДАР,СИСТЕМОТ И НА КРАЈ ..РОДИТЕЛИТЕ!


Факт е дека она што се учи не останува во глава затоа што никој не ни покажал како да учиме ефективно и ефикасно... Дури 60% мислам, од новата лекција треба да се сфати и запомни на час, со соодветни примери, соодветна опрема и материјали за дома да остане само домашната како резиме, и нормално повторувањето кое е мајка на знаењето... Ама јас од час не го помнам ни насловот понекогаш, што значи сама си ја предавам и разработувам лекцијата дома...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:57
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by Monuska Monuska напиша:

..ЗАТОА ШТО ИМА МНОГУ ШТО ВРСКА НЕМААТ!!!ЕТЕ ЗАТОА....ПА ТИ ВЕРУВАШ ДЕКА ИМА УЧЕНИЦИ ШТО ЗАВРШИЛЕ ССС И СО КАЛКУЛАТОР ГИ СОБИРААТ 16+18..? СЕКИОЈА ЧЕСТ НА ПОЕДИНЦИ..АМА ГРОТО СЕ ТАПА!



А тие грото на чива совест лежат? На оние што го составувале наставниот план, на професорите, на оние што мислат ако воведат матура се решиле? Или пак вината е во учениците? Едноставно во Македонија не се раѓаат веќе паметни деца?


Од време - на време се раѓа по некое, а јас, замисли знам едно, ама не го кажувам.


Блазе тебе... , стреми се да си најдеш повеќе такви


Не, немам намера да правам, фарма од умни деца! [/QUOTE]

Зошто да не? Според некои... би ти се исплатело, ќе одгледуваш умнички деца и цела Македонија на колена (зошто сме во криза како што забележуваш)
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:58
НАСЛОВИТЕ ВЕЛИШ НЕ ГИ ПАМЕТИШ..А ЧЛЕНОВИТЕ ОД ФОРУМОВ,НЕГОВИТЕ ТЕМИ,АВАТАР И НЕЗНАМ ШТО УШТЕ НЕ...   МОЖЕШ...!ЗОШТО Е ТОА ТАКА?ИЛИ ПОЛЕСНО СЕ ПАМЕТАТ ...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 20:59
Ама јас од час не го помнам ни насловот понекогаш, што значи сама си ја предавам и разработувам лекцијата дома...

Што значи дека имаш некое бубалче в глава, што шета некаде надвор, а не знаеш каде...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 21:00
Originally posted by zagor zagor напиша:

НАСЛОВИТЕ ВЕЛИШ НЕ ГИ ПАМЕТИШ..А ЧЛЕНОВИТЕ ОД ФОРУМОВ,НЕГОВИТЕ ТЕМИ,АВАТАР И НЕЗНАМ ШТО УШТЕ НЕ...   МОЖЕШ...!ЗОШТО Е ТОА ТАКА?ИЛИ ПОЛЕСНО СЕ ПАМЕТАТ ...


Па најверојатно затоа што своето мислење, знаење итн го прикажувате интересен начин, што може да ти биде интересно во грбот на професорката која буквално и предава и си зборува со таблата? Не можеш ни да препишеш а камо ли да сфатиш што зборува...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Monuska Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Monuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 21:02
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Ама јас од час не го помнам ни насловот понекогаш, што значи сама си ја предавам и разработувам лекцијата дома...

Што значи дека имаш некое бубалче в глава, што шета некаде надвор, а не знаеш каде...


Не туку сум на мака да препишам нешто од таблата додека по стотти пат професорката не го избрише без да објасни, и трудејќи се да дешифрирам не ни читам што пишувам...
Сите го сакаме она што не можеме да го имаме. Вистинските луѓе знаат да се помират со тоа...
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Февруари.2008 во 21:06
монушка,... факт е дека матурата ќе се полага,... сакале или не,... и јас ќе дојде ден да ја полагам,.... ама таа е,... затоа,... најдобро,... книгите и да се спремате за да покажете најдобри резултати.... намигнување
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.