IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Никола Г. најдобар или најлош премиер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Никола Г. најдобар или најлош премиер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 77>
Автор
Порака
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:30
Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:32
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).


Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

А некако гледам 3 мандати или 4  им дадоа поверение граѓаните на СДСМ и пак нешто државата цапа у гомнаголема%20насмевка


Изменето од test_glusec - 14.Декември.2007 во 13:33
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
diogenskopje Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2063
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај diogenskopje Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:36
...dali ima nekoj MODERATOR online..imam prasanje :)

..vcera nesto "debatiravme" politika kao...i posle toa jas staviv anketa za predvremeni izbori..ali bidejki sum plav u dusa zaboraviv da ja isklucam opcijata multiplle choises...taka da sega site partiski vojnici gledam stiskaat ko ludi...Zatoa ve molam..moze li nekoj moderator da ja izbrise anketata..zatoa sto veke nema nikakov smisol?...i moze da ja pocne od start..bez dosegasnite glasovi..ili ke treba da ja otvoram pak?
...pozdrav..i prijaten den  Diogenсреќа

Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 13:46
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).
Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

Pa ne e, a nema i Grujo da bide ako ne uspee da ja zalepi Makedonija za Bugarija. Kje namestat spopnzorite nov lider.
Znachi batali go toj muabet, poshto nikade ne vodi.

Odgovorete DPMNE-ovci konkretno na ova prashanje:
Togash koga Ljubcho beshe lider na DPMNE, dali ne go branevte pri obvinuvanja deka e bugarski nastroen, so ista zhestina kako shto go branite sega Grujo?
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:11
Филипе,
 
ВМРОвците глупи сељачина, неписмени, па му удрија бе КОРПА на Љубчо, беа искрени.
Ама вие кралската свите, вечно привилегираните од градинка мамини и татини синови, директори и професори абе еден Бране класичен криминалец неможе да го смените.
Го клонирате.
Нормални сте ?
Кон врв
Филип II Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Филип II Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:19
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Togash koga Ljubcho beshe lider na DPMNE, dali ne go branevte pri obvinuvanja deka e bugarski nastroen, so ista zhestina kako shto go branite sega Grujo?

DA ili NE?:)
Филип II Македонски (живеел: 382-336 п.н.е.), Крал на Македонија (владеел: 359-336 п.н.е.), сопруг на Олимпијада и татко на Александар Македонски и Филип III Аридеј.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 14:57
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).


Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

А некако гледам 3 мандати или 4  им дадоа поверение граѓаните на СДСМ и пак нешто државата цапа у гомнаголема%20насмевка
 
Aj brat, objasni mi molim te stvarno jas NE znam, sto tolku toj Ljubcho i zgreshi na Makedonija - osven to STO ZEL BUGARSKI PASOSH NORMALNO???? збунетост
 
 
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:01
Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).


Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

А некако гледам 3 мандати или 4  им дадоа поверение граѓаните на СДСМ и пак нешто државата цапа у гомнаголема%20насмевка
 
Aj brat, objasni mi molim te stvarno jas NE znam, sto tolku toj Ljubcho i zgreshi na Makedonija - osven to STO ZEL BUGARSKI PASOSH NORMALNO???? збунетост
 
 



Сакаш да видиш што и згреши....

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-08-29&article=201326










"С лице към истината" е втората книга на бившия македонски премиер Любчо Георгиевски, която излиза в България. Премиерата е на Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол на 8 септември.
Авторът посочва: "Защо се срамуваме и бягаме от факта, че всичко това, което е позитивна македонска революционна традиция, произлиза тъкмо от екзархийския дял на македонския народ. Няма да кажем някаква нова истина, ако споменем факта, че и Гоце Делчев, и Даме Груев, и Гьорче Петров, и Пере Тошев - трябва ли да редя и броя всички - са били учители на Българската екзархия в Македония."






СМРТ ЗА БУГАРИ!!!!...

Среќа му дадоа КОРПА НА ВРЕМЕголема%20насмевка



ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:03
Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).
Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

Pa ne e, a nema i Grujo da bide ako ne uspee da ja zalepi Makedonija za Bugarija. Kje namestat spopnzorite nov lider.
Znachi batali go toj muabet, poshto nikade ne vodi.

Odgovorete DPMNE-ovci konkretno na ova prashanje:
Togash koga Ljubcho beshe lider na DPMNE, dali ne go branevte pri obvinuvanja deka e bugarski nastroen, so ista zhestina kako shto go branite sega Grujo?


Филипе...

Да зборуваме искрено...

И ВМРО си имаше свои црни овци АМА РАБОТАТА е тоа што ОНИ се ОСЛОБОДИЈА од ЦРНИТЕ ОВЦИ...

А СДСМ..


Уште ГИ ИМААТ ТИЕ ЦРНИ ОВЦИ!!!


Почнувајќи од КИРО,Б.Ц.,Бучко....и.т.н..........


А ако збориме во моментов ВМРО има САМО ЕДНА црна ОВЦА....

ТРИФУН КОСТОВСКИ
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:16
Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by borec borec напиша:

Originally posted by test_glusec test_glusec напиша:

Originally posted by Филип II Филип II напиша:

Gruevski si e politichar i ima pravo shto saka da pravi i zboruva. Ne e problemot vo nego. Del od narodot e toj shto e naiven i shto mu veruva (isto kako shto mu veruvashe i na Ljubcho).


Не знам али само знам дека Љубчо не е веќе во ВМРОкул

А некако гледам 3 мандати или 4  им дадоа поверение граѓаните на СДСМ и пак нешто државата цапа у гомнаголема%20насмевка
 
Aj brat, objasni mi molim te stvarno jas NE znam, sto tolku toj Ljubcho i zgreshi na Makedonija - osven to STO ZEL BUGARSKI PASOSH NORMALNO???? збунетост
 
 



Сакаш да видиш што и згреши....

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-08-29&article=201326










"С лице към истината" е втората книга на бившия македонски премиер Любчо Георгиевски, която излиза в България. Премиерата е на Празниците на изкуствата "Аполония" в Созопол на 8 септември.
Авторът посочва: "Защо се срамуваме и бягаме от факта, че всичко това, което е позитивна македонска революционна традиция, произлиза тъкмо от екзархийския дял на македонския народ. Няма да кажем някаква нова истина, ако споменем факта, че и Гоце Делчев, и Даме Груев, и Гьорче Петров, и Пере Тошев - трябва ли да редя и броя всички - са били учители на Българската екзархия в Македония."






СМРТ ЗА БУГАРИ!!!!...

Среќа му дадоа КОРПА НА ВРЕМЕголема%20насмевка

so o

 
 
Dobro.  Bog da go prosti, ama pak mene MNOGU glup mi izgleda potegov negov - ne go razbiram sto sakal so ova da postigne??? голема%20насмевка
 
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:25
Продадена душа брат......му го купиле гзот бугарите за ефтини пари...
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:33
Околу Љубчо.
Љубчо го шутнаа од партија и тој си формираше своја партија.
Мислеше дека овој народ повторно ќе го гласа.
А сигурно за Љубчо не гласаа од СДСМ него самите членови на ВМРО.
Во самата партија во тоа време пред избори ова беше катастрофална поделба која имаше шанси да ја уништи ВМРО-ДПМНЕ.
Во општинските се пренесе таа поделба, тепачи , држ недај итн.
И што направија ВМРОовците?
Го одбраа Грујо.
Покажаа капацитет.
Љубчо може со џамче да се бричи и може покана за суд да добие само.
Крај е со него во Македонија.
Него со Бране и клоновите што праиме ?
Уште ни се во власт.
Кон врв
test_glusec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 25.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај test_glusec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:34
Б.Ц. паѓа идната годинаголема%20насмевка
ever try,ever fail.No matter try again,fail again,fail better.
Кон врв
ZoranSk Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 05.Февруари.2006
Статус: Офлајн
Поени: 193
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoranSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Декември.2007 во 15:35
Дај боже.
Ќе ни тргне уште подобро.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 77>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.