IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е постаро ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е постаро ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
Автор
Порака
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 02:46
Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ова е смешно. Па дури да ја одбереш и еволуционистичката претпоставка за настанокот на кокошката, не можеш да избегаш од инцесот среќа
Петелот не разликува "сосетка" од "сестра" намигнување

petelot i kokoskata gi iskoristiv kako simboli,se nadevav deka ke zabelezisнамигнување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 03:40
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

Originally posted by EvAngelos EvAngelos напиша:

Ова е смешно. Па дури да ја одбереш и еволуционистичката претпоставка за настанокот на кокошката, не можеш да избегаш од инцесот среќа
Петелот не разликува "сосетка" од "сестра" намигнување

petelot i kokoskata gi iskoristiv kako simboli,se nadevav deka ke zabelezisнамигнување
 
Какви сакаш симболи избери си ти. Ако инцесот ти е смешен во библискиот модел на создавањето на животните, тогаш уште посмешен е инцесот во еволуционистичкиот модел, бидејќи додека во Библијата тој "инцест" период трае само неколку стотици години, кај еволуцијата овој "инцест" период трае со милиони години и тоа со незауздан инцест (читај: групен секс) во секоја следна генерација.
Животните не гледаат многу брат сестра, туку што прво им замириса и се намести намигнување

Значи, врти-сучи, инцестот во еволуционистчкиот модел е неспоредливо поголем од оној кај библискиот.
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 12:15
se e to ok so go kaza samo so za razlika od naukata koja so e cisto prirodna i koja so ne go napagjat incestot(duri i smiot frojd zborvit za edipov kompleks),religijata ti e rezultat na opstestvoto koe so se protivit na incestot.kazi mi ti dali spored biblijata e odobren incestot?
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 12:25
Originally posted by Carnation Carnation напиша:

se e to ok so go kaza samo so za razlika od naukata koja so e cisto prirodna i koja so ne go napagjat incestot(duri i smiot frojd zborvit za edipov kompleks),religijata ti e rezultat na opstestvoto koe so se protivit na incestot.kazi mi ti dali spored biblijata e odobren incestot?
 
Науката се противи и те како на инцесот. Инцес е забрането дури и со закон.
Според Библијата инцесот бил дозволен само на почетокот, додека се создадат доволно фамилии, и додека натрупаните дегенерирани гени биле сеуште премалку за да ги произведат аномалните последици на инцесот, а потоа е забранет: 3 Мојсеева (Левит) 18:6-18
Сега морам да излегувам, вечер ќе ја продолжиме дискусијата.
Поздрав!
 
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 12:26
Potop samo da potopi ovoj planetaren centar na blud i razvrat...zatoa covestvoto e poremeteno koe nema izgledi za uspesnost zosto e proizvod na incest...
Кон врв
Carnation Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3499
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Carnation Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 12:27
naukata ne se protivit voopsto na incestot poso nemat kako,a zakonot voopsto ne e prirodna rabota tuku rezultat na opstestvo,a i sam si dokaza deka naukata ne se protivit na incestot so primerot so go dade so zivotnite koi so ne razlikvet komsii i sestri,a bogami kaj zivotnite ne postojt opstestvoнамигнување
Понекогаш дури и за Фројд бананата е само банана
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 12:29
  болен   ne mi e dobro od muabetive ....
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 13:32
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

  болен   ne mi e dobro od muabetive ....



брат...убаво ти пишав таму....да кажеш што е постаро.... јајце или кокошка...голема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеа бидејќи јас имам преседено цел ден размислувано за тоа...и не смислив ништо....па решив да ве прашам вас...среќатрепкање
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 13:39
Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

  болен   ne mi e dobro od muabetive ....



брат...убаво ти пишав таму....да кажеш што е постаро.... јајце или кокошка...голема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеа бидејќи јас имам преседено цел ден размислувано за тоа...и не смислив ништо....па решив да ве прашам вас...среќатрепкање


Sestro...ti pisa deka sakas da ti kazam kako od olovo se pravi zlato...i jas sakam da bidam alhemicar ama ne moze makar preseduval i godini...ili zosto imam jajca vo gakite tolku dolgo, a pile ne izleze...газење%20од%20смеење
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2007 во 13:42
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Originally posted by Biserna_Devojka Biserna_Devojka напиша:

Originally posted by zbunet zbunet напиша:

  болен   ne mi e dobro od muabetive ....



брат...убаво ти пишав таму....да кажеш што е постаро.... јајце или кокошка...голема%20насмевкаголема%20насмевканамигнувањеа бидејќи јас имам преседено цел ден размислувано за тоа...и не смислив ништо....па решив да ве прашам вас...среќатрепкање


Sestro...ti pisa deka sakas da ti kazam kako od olovo se pravi zlato...i jas sakam da bidam alhemicar ama ne moze makar preseduval i godini...ili zosto imam jajca vo gakite tolku dolgo, a pile ne izleze...газење%20од%20смеење




газење%20од%20смеење   брат,...тоа не знам....газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење веројатно до ХЕМИСКИОТ состав на јајцата е .... намигнувањегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење
Кон врв
burucaga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 978
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај burucaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 21:37
Од теолошка гледна точка;Во почетокот Бог ги создаде небото и земјата.....Четвртиот ден,бог рече "Нека обилуваат водите,земјата и воздухот со секакви живи суштества(меѓу нив и кокошката)"Оттаму драги форумџии кокошката е пред јајцето и е постара од него.
Од логична гледна точка;јајцето е производ од размножувањето помеѓу петелот и кокошката,а од ништо нешто не бидува Према тоа врти сучи кокошката си е постара

Изменето од burucaga - 27.Декември.2007 во 21:37
Човекот е посилен отколку што мисли дека е.
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 22:15
a kako dojde do toa... ne razbrav... neli mora prethodno kokoshkata da  "ispadnala" od neshto ? збунетостзбунетостголема%20насмевка 
Кон врв
burucaga Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 978
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај burucaga Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2007 во 22:22
Идејата девојко.Бог како наш созавател и енергија над материја - ги создал"материјализирал" им вдахнал дух на сите живи суштества (меѓу нив и кокошката-"твоја")
Човекот е посилен отколку што мисли дека е.
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2007 во 02:18
jajceto
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.