IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 192193194195196 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 11:44
Alfavil i foriner

dve grupi po koi ne se digala prasina, ne bile dobri konji
no naspisaa dve dobri pesni koi dobrite konji mozea da sonuvaat

http://www.youtube.com/watch?v=gz2cUX0CNA8
bi sakal da znam sto e toa ljubov

http://www.youtube.com/watch?v=n7CuJ8cR9sg

bi sakal da sum vecno mlad

se nesto sakale, no ispeale

pozdrav


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 19:19



Originally posted by james dean james dean напиша:


Не ми е јасно како сте можеле да напишете 143 стр. на темата "Индивидуи на изминатите 2 милениуми", а ниеднаш да не го спомнете ЏЕКО (со исклучок на драгата Мама, која го спомнува еднаш, но во друг контекст ).

Па, Ladies and Gentleman, ви го претставувам неговото височество -
Michael Jackson




Иако во последно време познат како една од најконтраверзните медиумски личности, сметам дека човеков беше и ќе остане најголема (машка) pop икона.

(иако слушам само дел од неговата музика)

За помладите читатели, кои го знаат Jackson само како белец - да тој порано беше црн!

Роден во 1958-та год., кариерата ја започна со своите браќа, во групата Jackson 5, со кои настапуваше во текот на доцните 60-ти и 70-тите год., но својот најголем успех го постигна со својата соло кариера (во 80-тите и 90-тите год.) Неговиот најуспешен албум Thriller, издаден во 1982 год., со продуцентот Quincy Jones и денес се уште котира како НАЈПРОДАВАН АЛБУМ НА СИТЕ ВРЕМИЊА (тоа би требало да кажува нешто).

Неговите хитови:

Billie Jean
Beat It
Thriller
Don't Stop 'Til You Get Enough
Bad
Dirty Diana
Smooth Criminal


...и уште еден куп други... вечно ќе останат како едни од најдобрите!




СЛАВА МУ.....    



Изменето од james dean - 14.Февруари.2010 во 13:19
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2009 во 03:40
абе не ја бриши скицата
сега таму линков во наука ми е џабе
шоек ако ти си малку умен ене аизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2009 во 21:48
nemam zborovi

9.58

usain bolt

http://adamsalamon.files.wordpress.com/2009/01/usain-bolt-olympics-200m.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Август.2009 во 22:15



'Кин.... ми го зема зборот....
Сакав само да го додадам новиот резултат подоле... 9.58

... Неверојатно !!!!
]


Originally posted by james dean james dean напиша:



Нешто актуелно...

Usain Bolt - најбрзата индивидуа во светот!




Ова чудо од индивидуа денес, 16 август 2008 год., на Олимпијадата во Пекинг, истрча 100 м. за неверојатни 9.69 сек. ... и со тоа го собори досегашниот светски рекорд од 9.72 сек., (кој самиот го постави претходно во мај 2008 год.)



Па со ова човеков ги стави во сенка досегашните познати индивидуи спринтери, како: Asafa Powell, Maurice Greene, Donovan Bailey, Leroy Burrell, Carl Lewis ... и другите, кои ги држеа претходните светски рекорди.
Детево е родено 1986 год. во Јамајка…. и уште од мало трча како носено од ветрот…
Според она на каков начин ги истрча овие фантастични 100 м., несомнено е дека во иднина сигурно ќе ги поместува границите на сопствениот рекорд….





Колку е само пред другиве !!!





Изменето од james dean - 14.Февруари.2010 во 13:19
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 10:19
 
 
 
PESKIR..t.z. krpa za brisenje e poznat,sekojdneven rekvizit ,pomalku ili poveke zabelezliv predmet vo sekojdnevieto...
koj go izmislil samo eden bog znae...
interesno e da se napomene deka peskirot se poveke se upotrebuva kako zamena za mnogu drugi rekviziti ,pa zatoa mozeme da go vidime vo upotreba kako zamena za zname,gorna ili dolna obleka,kako reklamen materijal ,postelnina za razno-razni situacii i t.d(i.t.n.)..
toa sto pisuva ili e naslikano na samata tkaenina e mnogu vazno...nekogas i povazno od ona sto se naoga pod ili nad nego...(vidi foto..),a se srekavaat srazni iminja..amblemi firmi i korporacii..nevladini organizacii...плазењеSOROS,FERARI,MILAN ..ROMA...VELIKA SRBIJA..KARITAS...ORLI i ZMEJOVI...ma svasta..
najinteresno vo seta upotreba e negovoto lageruvanje,pa moze dokolku e pogresno smesten da ne iznenadi...zbuni.
..setete se samo koga nekoj ke vi bapne direkt ili krose..kako toj ili taa do vas ke go dzitne peskirot na patos,vo znak na ..valjda zadovolstvo i se zastanuva tuka.
 
eden od mnogute nacini za upotreba..
 
 
 
 
 
..no i ova e peskir...
 
 
 
 
 
...vo mnogu kombinacii i boi...задоволство


Изменето од zagor - 25.Август.2009 во 10:32
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2009 во 21:22
Vizioneri

se individua  koi gledat najdaleku
ono sekoj go gleda Sonceto, pa so podaleku od toa ?голема%20насмевка
  no,, tie gledat niz denovi sto doagjaat
ne se od tie koi mozat da zaebat nesakajki nesto, mislejki deka se vo pravo DENES, da rasipat neso so drugite go pravele so godini, tie gledaat i tocno znaat sto 'e se sluci

za zal nema mnogu vizioneri okolu nas, a i dobro e taka, oti okolinata ne gi saka, gi mrazi i omalovazuva, MOZEBI SE PLASI OD IDNINATA

promenite se sekogas dobri, pogotovo ako gi pravat vizionerite



Изменето од anakin - 12.Септември.2009 во 21:22
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Септември.2009 во 21:50
LOGIKA I SUETA

individuite poseduvaat i edno i drugo, zavisno koja kako vo koj odnos, a e pravoproporcionalna vrskata za cudo

naprimer edna takva individua sedi na kviz . a voditelot i veli
od tri vrati odberi edna zad koja mozebi ima mercedes , ako pogodis tvoj e mercedesot

individuata ja  odbira prvata vrata

voditelot , se nasmevnuva i ja otvara vtorata vrata, zad koja nema mercedec

ja prasuva individuata , da ne sakate da se popismanite???

e SEGA PRORABOTUVA SUETATA I TAKVA INDIVIDUA VELI NEEEEEEEEEEEE, ostanuvam na svoeto

CUDNO, LOGIKATA VELI, --- MORA DA SE POPISMANIS, TOGAS SANSITE TI SE DVOJNO POGOLEMI..... no kako i da e , idvididui sme, si gresime so pomos na nasata sueta



Изменето од anakin - 12.Септември.2009 во 21:51
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Септември.2009 во 23:48
nostalgija

site individui se po nesto mostalgicni

mozebi postojat i individui koi se nostalgicni po individuite
he
naprimer, a...... jasсреќа
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
james dean Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4476
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај james dean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 23:39



Индивидуа Д Р У Г А Р....
... кој често прави да се чувствуваш ... убаво... кој ти разубавува многу моменти и ти го прави животот интересен... Кога го нема, ти недостасува... и тогаш се чувствуваш... Н О С Т А Л Г И Ч Н О...

Поздрав до мојот другар....




Изменето од james dean - 14.Февруари.2010 во 13:17
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Октомври.2009 во 22:55
ТОА  Е ТОЈ.............................САШО МАЦАНОВСКИ-ТРЕНДО

 Сашо Мацановски -Трендо е автор и уредник на најпосетуваниот македонски сајт (њњњ.он.нет.мк), колумнист во најчитаниот политички неделник "Фокус", водител на најгледаниот македонски квиз "Кој сака да биде Милионер". Скромен човек, патриот. Омилено дрво - бреза, не ја поднесува Глорија Естефан, сака да спие пред телевизор, нејќе брокули, одбива дома да пушта новинари, мечтае еден ден тастатурата да му фати прашина. Верува дека Бранко Црвенковски е жив, кога ќе порасне сака да биде пензионер од трета група, жените го обожаваат, децата го молат да им купи лижавче, а мажите го гледаат со страхопочит. Верува во Господ ама сепак си го заклучува станот. Мисли дека во претходниот живот бил цвекло, а дека во наредниот ќе биде раткапна.

МОДНИ ДЕТАЛИ
Ух, џе ме наџе! Да речеме, под фармерките обожавам да носам подвезици, некогаш си ставам бемка со флуоресцентен фломастер за полесно да ме забележат ноќе. Трепките си ги сушам со фен. Кога врне, а немам чадор, омилен моден детал ми е кеса на глава. Попрво би ставил чкорче од кибрит во уста отколку запалка Зипо. Брош никогаш не сум носел, а последна марама што сум ја ставил беше пионерската. Сакам огромни рачни часовници (сега барам некој со кукавица). Внимавам пијачката што ја нарачувам да одговара со бојата на мојот мобилен, а омилени бои ми се трула вишна, кајсија (зрела) и праска (околу кило и пол). Кај другите луѓе најчесто ги забележувам следниве модни детали: првут на рамо и ролна тоалет хартија закачена на штикла.

ЧЕВЛИ
Да го погодам бројот
По неколку децениско искуство, мислам дека најважна работа при купувањето чевли е – да го погодиш бројот. Доста е важно и да не ја фрлиш кутијата бидејќи може да ти послужи за чување писма или лекови. А за долготрајноста на чевлите мислам дека е битно подеднакво да ги оптоварите, што значи да чекорите по следнава шема: лева, десна, лева, десна... Лесно е, пробајте. Инаку, една од моите омилени занимации ми е да гледам луѓе како пробуваат нови чевли. Мислам дека не се свесни колку се смешни! Посебно кога си ја вртат ногата пред оние ниските огледала и си ја гледаат од сите можни агли како да се чудат што воопшто имаат нога! Или кога ќе го послушаат нивниот придружник кој во тие прилики задолжително им вика: "Пооди малку да видиш како ти лежат". И ги гледаш како шпартаат по продавница. Два метра наваму, два метра натаму. Куцаат и одат. Да не знаеш за што се работи, ќе помислиш дека си влегол во центар за костозглобна рехабилитација!

ОБЛЕКА
Нормална, за покер
Да, облека, нормално. Инаку, како би се играл покер на соблекување?

ЛИНИЈА
Интергрално свинско печење
Бидејќи особено внимавам на мојата линија, најчесто јадам интегрална храна. Посебно уживам во интегрално свинско печење. Тоа ви е кога печењето го јадете интегрално, без да го одвојувате мрсното! Сум имал и повеќе но сега имам 85 килограми. Тоа се последните 85 килограми од мене! Затоа ги чувам како придобивка од АСНОМ, како странска инвестиција. Ако почувствувам дека сум претерал со инвестицијата, се загледувам во пренос од Собрание и редовно ми се одјадува. Наместо теретана тегнам кеси од пазар, наместо ролери возам колички по супермаркет и обожавам да се качувам по Водно со поглед. Јасна ми е врската меѓу физичката активност и линијата. Затоа, кога се соочувам со физичка активност, јас ја бирам линијата... на помал отпор.

КОЗМЕТИКА
Омилено четиво во купатило
Стандардно, знаете: "Ланком", "Лореал", "Виши", "Диор", "Клиник", "Синерџи", "Јангдерм", "Лејди Спид Стик".... Декларациите на овие производи ми се омилено четиво додека седам на мојот престол во купатило. Некои декларации ги знам на памет. Со години го следам развојот на овој литературен жанр и мислам дека има огромен напредок од времето на "Питралон" и "Пино Силвестре". Некогаш дури и ми доаѓа да пробам некој од овие заносни препарати ама после ми текнува дека сум дојден по друга работа.

ФРИЗУРА
Креацијата на перницата
Главен фризер ми е перницата. Секое утро таа мека, нежна и молчалива швалерка умее да изненади со некој нов, интересен релјеф на мојата глава. Откако ќе ја создаде својата креација, јас сум немоќен да го поправам резултатот (освен можеби со депилација). Затоа, и не се трудам многу околу тоа. Некогаш по цел ден изгледам како Ураганот Иван лично да ми минал низ коса. Кога ќе оќелавам, планирам да ја терам косата онака, од уво до уво. Мислам дека сон на секое влакно кое пораснало кај левото е еден ден да ги види своите браќа кои живеат кај десното уво. Но, има време за тоа, засега сум задоволен од демографската ситуација на мојата глава. Косата ја мијам со благи, концентрични движења на главата додека рацете ми се фиксирани. Во последно време, миењето коса многу ме заморува бидејќи цело време шпартам лево десно по кадата. Но, кој ми е крив што сум купил "Вош енд гоу"? Шампон стандардно ставам два пати иако никогаш не ми било јасно зошто е тоа така. Како тоа на забите им е доволно еднаш, а косата бара два пати? Дури и политичарите ставаат паста само еднаш, а знаете ли ним што се им минува низ уста?    големо%20гушкање



Изменето од bijonse1 - 22.Октомври.2009 во 23:01
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 21:50
Kviz LE MODERNO

sakas da bides milioner???


sakas sakas no treba da znaes kako se vika bratuced mu na poglavarot na Ashaniti Plemeto kotlinja

Moment na vistinata,

kazi vistina deka te palat tvoite sestri i kje soberes pari, ako ne ti recat deka lazes deka voopsto ne te palat tvoite sestri nego na poligrafot se ustanovi deka te pali tvojot tatko

KUFERCINJA na Igor

nema da zemes pari oti vo kufercinjata ima po dva broja koi so dalecinsko se vkucuvaat i se prikazuvaat i igrata ja vodat kompjuterski

TRKALO da mu go vrtis na DAC... dali kje zemes kola?????
nikogas DAC ne rekol ene go pliko so kolata da nemislite deka tamu nema kola, a i nema

I BABA BUM kako beti bum..... da se utepas kade propat parickite no

edno da e jasno

SITE MILION SVETLA VO LAS VEGAS NE SVETAAT PORADI VAS
PA JAVUVAJTE SE POD ITNO, nikogas ne znaete koga kje vi padnit









Изменето од anakin - 17.Ноември.2009 во 21:52
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 11:51
MOSTOVI...ili "MOSTOVE" z.a,edno od najpametnite raboti sto gi izmislil covekot
 
mostovite sluzat za povrzuvanje na dve strani....mirnovremeni i skarani..od onaa-so ovaa strana.
tie sluzat i za razdvojuvanje, no so tendencija deka nekogas pak ke ja dobijat vistinskata funkcija.
spored namenata t.e. upotrebata,tie mozat da bidat:
-kopneni,viseci i lezeci...
-vozdusni....
-vodeni...
-ljubovni...
-politicki...
-narodni i nacionalni...
...i.t.n..
 
nie kako drzava ,gradime mostovi nasekade...i gi krstime po se i sesto...pr..Radin Most,Elen Most,Kameni Most..Zeleznicki..Obedineti Nacii...Dusanov Most..a megudrzavni mostovi za sorabotka napravivme so site komsii...!!!del od niv se vo ocajna sostojba..del se urnati..drugi vo izgradba..
toa e kaj nas,a tamu daleko..Mostot na Neretva...Mostot na rekata Kvaj..Mostot na Drina..Sava i Posava..Kineski Most..
 
site si imaat svoja prikazna,od onie tragicnite "zivi zazidani"тага..."ne rusite most"лутина.."izgradicemo nov"голема%20насмевка....i t.n.задоволство
 
 
eve i slikicki nekolku...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
...ja mnogu sakam da gradam mostovi,ama brzo se rusat.
valjda ne me biva ....размислување
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Ноември.2009 во 20:33

DANCING IN THE DARK




igrajki vo nokjta e pesna na edna posebna individua koja ima edno od najgolemite vlijanija vo amerikanskiot, taka narecen silovit bodi macho rock

toa e tova BRUCE SPRINGSTEEN  poznat deka e demek BORN IN USA i so toa tolku se falese so i album snimil

no , ima eden del vo ovaa pesna kade Brus kazuva

MAZ MOZE DA E IZMOREN SAMO KOGA SE DOSADUVA....(Ono bas taka ne rece no mene mi se dopadna da pomislam deka bas taka rekol )
mozebi e toa golema vistina 

od druga strana mnogu mi se dopagja pesnata

druga misla tamu e ovaa

NE MOZES DA RAZGORIS OGIN BEZ ISKRA

pazi bogati izobiluva od filozofija i mudrosta  hahahhahahсмеење

kako i da e, zemete gitara vo raka i otsvirete si ja.. e mnooooooogu jaka



http://www.settimes.ca/wp-content/uploads/2009/05/bruce.jpg









                         Bruce Springsteen

G Em G Em G
I get up in the evening and I ain't got nothing to say
Em G Em C
I come home in the morning I go to bed feeling the same way
Am C Am G
I ain't nothing but tired Man I'm just tired and bored with myself
Em G Em D
Hey there baby I could use just a little help

(chorus):
D C
You can't start a fire, you can't start a fire without a spark
Am C Am G
This gun's for hire even if we're just dancing in the dark

Messages keep getting clearer, radio's on and I'm moving round the place
I check my look in the mirror I wanna change my clothes, my hair, my face
Man I ain't getting nowhere, I'm just living in a dump like this
There's something happening somewhere baby I just know there is

(repeat chorus)

Em G
You sit around getting older
C D Em
There's a joke here somewhere and it's on me
G
I'll shake the world off my shoulders
C D
Come on baby the laugh's on me

Stay on the streets of this town and they'll be carving you up all right
They say you gotta stay hungry - hey baby I'm just about starving tonight
I'm dying for some action, I'm sick of sitting 'round here trying to
write this book
I need a love reaction. Come on now baby gimme just one look

D C
You can't start a fire sitting round crying over a broken heart
Am C Am D
This gun's for hire even if we're just dancing in the dark
C
You can't start a fire worrying about your little world falling apart
Am C Am G
This gun's for hire even if we're just dancing in the dark
G
Even if we're just dancing in the dark
Even if we're just dancing in the dark
Even if we're just dancing in the dark
Even if we're just dancing in the dark


Изменето од anakin - 21.Ноември.2009 во 20:38
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 192193194195196 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,234 секунди.