IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 184185186187188 217>
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 14:26
karavan
http://www.freewebs.com/worldtrade/Camels_TRADE-Caravan.jpg

individua ima tendencija da se zdruzuvat i gubat od individualnost i tSanuvat kolektiv
takov kolektiv e NA PRIMER karavan
tosJsluzi za dva raboti

1. individuata bezbedno da patuvat do poskuvanata destinacija
2. kucinjata da go laat

taka tie si vezbat glasni zici

NE PATUVAJTE NIKOGAS SAMI , VLEZETE VO KARAVOT

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2008 во 21:31
Jiri Shubrt
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/7481274-lg.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.

Sasho Alushevski
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/7901558-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.
Irira Todorova
The%20image%20“http://gallery.photo.net/photo/7862817-md.jpg”%20cannot%20be%20displayed,%20because%20it%20contains%20errors.




Изменето од anakin - 30.Септември.2008 во 21:36
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 09:29
HANI BANI
rabbits%20001
individua i veligdensko zajace, koe go pravat od cokolado i site deca go sakat
prvo mu gi jadat usite , znaci pocnuvat od gore, NIKOGAS NE E DRUGACIJE
zatoa i postopi izrekata

DA SI GI JADES USITE

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2008 во 16:32

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 01:44
SLEDBENICI SO PEAT HARE KRISHNA

Postojat na nasata planeta individua kjelavci obleceni vo crveni mantii se muvat po aerodromi , zeleznicki stanici delat cvekjinja i peat interesna pesnicka

http://geoconger.files.wordpress.com/2008/01/hare-krishna.jpg
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 01:44
Hare Krishna Hare Krishna

Krishna Krishna Hare Hare

Hare Rama Hare Rama

Rama Rama Hare Hare

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 01:51
tipcina narecen  SWAMI PRABHUPADA
se doselil vo amerika vo vo 1966 godina i prvo so videl bile amerikanski hipici so cvekjina vo kosite i na oblekata i mu tekna deka moze da gi obrlavi so negoviot indiski bog
Vinshua toj da ti bil avatar na KRISHNA, koj izgleda sharal po forumi pa si imal avatar

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 01:54
http://www.dandavats.com/wp-content/uploads/140_filtered.jpg

Eve go chovekot,...eve ja i pesnata...

http://uk.youtube.com/watch?v=ZN71NGrdTbs&feature=related





Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2008 во 01:57
peekji si ja Mantrata i nejadejki meso, i slabo so tova kecanje i onaduenje
denes imame shansa da dojdeme do vecniot zivot, posle zivot oti se e vo taa mantra

jas licno niso nesum razbral od neja,ni od tie krishnovski ,, no nema veze
aj da si ja otpeeme

slozno bracho KRSHISNOVCI

aj cacko od Ce
हरे कृष्ण हरे कृष्ण Hare Krišna Hare Krišna
कृष्ण कृष्ण हरे हरे Krišna Krišna Hare Hare
हरे राम हरे राम Hare Ráma Hare Ráma
राम राम हरे हरे Ráma Ráma Hare Hare


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Alekta Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 8670
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Alekta Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 12:22
Originally posted by mamma mamma напиша:

Bob Geldof irski muzichar.
Poraneshen peach na grupata Boomtown Rats so mnogu poznatiot hit "Tell me why I don't like Mondays".
Bob Gelldof najpoznatiot po organiziranje na Live Aid koncerti.Gledajki go dokumentarniot film za siromashtijata vo Etiopija,patuva vo Afrika i pod golema impresija po vrakjanjeto gi sobira najgolemite angliski pop zvezdi pod imeto Band Aid so koi go snima najprodavaniot britanski singl na site vreminja "Do they know it's christmast".Za svoite pridonesi ja dobiva titulata Ser od angliskata kralica Elizabeta,a negovata avtobiografska kniga stanuva najprodavana kniga vo Anglija.Letoto 2005 godina go organizira koncertot Live8 koj se odrzuva vo 8 gradovi istovremeno.
Tri milijardi ludje go pratea ovoj nastan preku TV.
Beshe ozenet so novinarkata Paula Yates koja posle razvodot ziveeshe so poznatiot Michael Hutchence, od grupata INXS.Posle smrtta na Hutchense Paula Yates umira od predoziranost od alkohol i droga vo 2000 godina,a Geldof stanuva legalen staratel na malata Tiger Lily, kerka na Hutchence i negovata bivsha zena.
http://www.smh.com.au/ffximage/2007/11/19/bobgeldof1_narrowweb__300x368,0.jpg



не%20вреден edno za Bob
не%20вреден edno za mamma

i zaboraj da ja spomnis ulogata vo "the wall"плазење
and you run and you run to catch up with the sun but it's sinking....
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 14:00
INDIVIDUA ZAJCEF i dr House

Zajcef
Сениор
Сениор
Лик

individua zajcev e interesna licnost tuka na forum i ako ne se sl*gam so negovite stavovi mi inpresionira kolku e iskren i bistar vo negovoto gledanje
i ako e mnogu mlad po godinite

ne se plasi da upotrebi i recnik da go nauci i pronajde zborot,    za nekolku godini kje bide prav covek so svoeto mislenje za koe ne treba da se srami ni on ni negovite bliski

odbra lik na doktor House, doktor koj so ima losho odnesuvanje no ima edno od najdobrite srca na svetot i po sekoja cena saka da im pomogne na lugjeto i ako tie nekogas toa ne go sakat

mil moj Zajcef  ako  likot na Dr Haus ti pretstavuva neso, kje mi e milo ako negovata dobra strana e i tvoja

ako nekogas i kje sakas da pises vo tema sex, smeni nikнамигнување,kje te citam da znaes , mozebi kje se sl*game po nekoi temi


 


Изменето од anakin - 07.Октомври.2008 во 14:00
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 14:08


             D E N I S     L A T I N


Hrvatski novinar so bogata profesionalna kariera , od reporter, voditel na voeno dopisnistvo, svoevremeno najmlad urednik na TV Dnevnikot, denes veke nekolku godini uspesno ja vodi najgledanata emisija na hrvatskata TV " Latinica"

Latin e covek kogo nikogo ne ostava ramnodusen, negovoto ime e sinonim za kvaslitetno novinarstvo. So otvaranje na mnogu tabu temi i otvoreno govorenje za niv, mnogu e pocituvan, a normalno, ima i golem broj neprijateli, postojano dobiva smrtni zakani.

Vcerasnata "Latinica" so tema " Antifasizam " tolku me podseti na nekoi zbidnuvanja kaj nas, prikrivanjeto na nekoi crni damki vo velicanjeto na nekoi licnosti , " borci " za Makedonija , a plukanje i negiranje na pridobivkite na koi jas sum im blagodarna za bezgriznoto i mirno detsvo , za ubavata mladost koja ja imav , a koja im e vo golema mera skratena na moite deca od onie koi denes otvaraat muzei "zrtvi na komunizmot"

Eden od gostite vo vcerasnata B]"Latinica" bese doktor , cie semejstvo bilo ustasko, ne partizansko i toa sto go kaza , go pisuvam ovde za site onie koi zborucaat za B]"zrtvi na komunizmot" i za " komunizmot kako rezim bez sloboda"

citiram:

" kako sin na selanec , vo poranesniot sistem pred komunizmot nemase sansi da stanam doktor, se znae koj mozese na studii , samo decata na bogatasite, sto i denes se vraka , no vo toj komunizam , jas sin na selanec i ustas stanav doktor so site ekonomski i covecki slobodi .

mozebi togas ne mozelo slobodno vo mediumite da se kritikuva Tito, denes mozete slobodno da zboruvate za Sanader, no koga vo ordinacija ke mi dojde bolen covek, i mu pisuvam bolovanje , toj vo panika mi vika - Nemojte, gazdata ke me izbrka od rabota

denes lugjeto nemaat nikakva sloboda "

a nesto uste pointeresno i za razmisluvanje :

"denes golem procent od lugjeto se izjasnuvaat kako hristijani, no i prvobitnata zaednica vo koja lugjeto ziveele uste vo vremeto na Hristos bila vsusnost komunisticka.
I togas sekoj vnesuval vo taa zaednica kolku sto mozel, a sekomu mu se davalo spored potrebite "



Denis latin e novinar kakov sto bi sakala da imame kaj nas. Kopija na Denosovata B]" Latinica" bese "Cumu", no daleku pod nivo.

Изменето од butel2 - 07.Октомври.2008 во 14:14
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Октомври.2008 во 17:28
FORUM?
kejt-d-grejt
Сениор
Сениор
Лик
CAPA di tuti CAPI
Регистриран: 05.Ноември.2007 Онлајн статус: Онлајн
Пораки: 2141
Цитирај kejt-d-grejt Одговорbullet Испратена: Денес во 14:32
sekoja slicnost...drn...drn...itn...e namernaплазење
 
se sobrale ludacite
nerazbranite, zanesenite
prepotentnite, nesfatenite
click...click...
si gradat grad
zeleznicka pruga od mene do tebe
vagoncinja - igracki so poraki licni
click...click...
 
- dobro utro - moze edno bez sekjer?зевање
- kje zapalime po edna?на%20телефон
- sakam da prasam - zosto li go nema?збунетост
- sakam da kazam - tuka sum skrien, ama te dzirkamнамигнување
- misla mi se vrti - ubava e denesмечтаење
- se prasuvam - kako znae koga ne me videlтрепкање
- SDK...jas ne gledam so ociголема%20насмевка
click...click...
 
se sobrale ludacite
igraat tango
vo zacadena soba od Hotel California
smesni, interesni, seriozni, misticni,
tuka ludiloto e na cenaголемо%20гушкање

аплауз


SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Lady Blue Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8431
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lady Blue Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2008 во 02:11

Maskite od Venecija .....

Ovie maski se tradicija odrzuvana so vekovi vo Venecija, noseni vo vreme na poznatiot Karneval  doagjaat vo razlicni boi i mozat da bidat maski koi go prekrivaat celoto lice ili maski koi gi krijat samo ocite..... Kon krajot na 18 - ot vek nosenjeto maski bilo ograniceno na tri meseci posle 26 dekemvri a sega e svedeno na edna nedela dodeka trae karnevalot
 
 
Kaj nas nosenjeto na maski ne e zabraneto....Karnevalot ni trae 365 dena.... Site si nosime ponekoja maska...koj pomala , koj pogolema i se nadevame ..... ama samo se nadevame ..... deka nikoj nema da ni go otkrie vistinskoto lice ......
 
Pozdrav do site ucesnici na ovogodinesniov maskenbal голема%20насмевка
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 184185186187188 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,453 секунди.