IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Дали жените заслужуваат ќотек?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали жените заслужуваат ќотек?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 31>
Автор
Порака
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:30
изненадување тоа што нема доволно капацитет да се справи вербално не значи дека има за право да удира.губитник
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:35
понекогаш и зборовите се премногу малку и премногу слаби да го сломиш инаетот кај жената со која си
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:46
Инаетот кај жената? Или чувството на немоќ кое се преобразува во тупаници само затоа што не е по нечија волја? Добро бе, имаш ли претстава што збориш или поентава е да биде само... кажано? Колку значи малку фали таа конекција за да стигне до неокортесот и да ја обработи човек разумно... ама кога човек го нема тој пат, амигдалата диктира нешто друго кое што често резултира со фатални грешки.. е после е**ње нема каење, нели? Некогаш се мисли со паметот а не со тупаницата. Лесно е да му ја здене човек некому, потешко да размисли што всушност прави. Имам јас како женско право на свое мислење и тоа не е инает туку мое мислење и само затоа што се разликува од мислењето на другиот не значи дека треба да ме предомисли со тупаници. Тоа е еквивалентно на тешка глупост!
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:50
Збориш само за насилството ,Екши . 

кажи нешто за преди тоа..Всушност што имам да дискутирам јас со тебе кога и ти и јас си легнуваме со женски ?

од моја страна моабетов е завршен
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:53
Па не гледам поента да дискутирам со некој кој би кренал рака на женско изненадување мојот муабет секако завршува тука!

П.С. Па зарем ќотекот не е облик на насилство? изненадување


Изменето од ekszi88 - 17.Април.2012 во 17:54
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
Santijago Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
PubLiCenEmY LatInoLoVerBoY YNWA-LF

Регистриран: 17.Јануари.2008
Локација: Tuka be ...
Статус: Офлајн
Поени: 21002
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (2) Благодарам(2)   Цитирај Santijago Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:54
Originally posted by емил емил напиша:

понекогаш и зборовите се премногу малку и премногу слаби да го сломиш инаетот кај жената со која си


Сакаш да кажеш дека поради тоа што немаш капацитет да се справиш со зборови, ќе крениш рака на жена (ти)?
I'm out bcz of pathetic around here
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:59
Навистина тажно. Не треба да ја злоупотребува машкото својата сила на физички послаби од него. Едноставно глупаво е! Еднаш ќе го употребиш ќотекот затоа што ете, таа претерала.. ќе осети човек дека тоа функционира и дека ја заќутува кога нему не му е до дискусија.. и кога човек еднаш ќе си даде за дозвола тогаш е се полесно. Едноставно не почитувам луѓе кои што воопшто креваат рака на послаби. Не ги сакам таквите во моја близина, доста ми е од луѓе без цврст карактер и кои што не знаат да застанат зад својот став со збор туку со тупаница.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 17:59
заслужуваат.......ама од само од нивните родители...........................
разбирам во афект....да ја фатиш на лице место во престапни дејствија......да ја удриш........................ама не разбирам да ја тепаш и пак да си со неа..............
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:00
Не признавам ни во афект. Ќе си се истренира човек да се воздржи и да изброи до десет пред да крене рака
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:04
Originally posted by ekszi88 ekszi88 напиша:

Не признавам ни во афект. Ќе си се истренира човек да се воздржи и да изброи до десет пред да крене рака


Ти па ништо не признаваш.................................никој не знае како би изреагирал во даден момент ако тоа не му се случило....................истото важи и за жените................може една летва да земе, едно сукало од свекрвата или сатор од најблиската касапница и да ти ја заврши е*ачката кариера................
Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7008
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:09
Па нормално дека не признавам во афект. Знам што ми се дешава баш сега на мене заради еден глупав афект на една пијана особа. Не признавам во никој случај. Ако е човек лут не за џабе се препорачуваат тепање перници и такви некои работи... зашто доволно е еден удар во афект и да осакатиш човек. Наравно дека нема да признаам.. Заради еден глупав афект пред некоја година сега ќе бев мртва,... и како да го признаам тоа? Јас кога сум бесна и кога ми се случува нешто не тепам послаби од мене и не им се истресувам на луѓето со навреди. Секој ако сака може да научи да се контролира. Не да потиснува, ама да си научи кое каде може да се истресе а каде не.
Never apologize for being sensitive or emotional. Let this be a sign that you've got a big heart aren't afraid to let others see it. Showing your emotions is a sign of strength!!
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:10
Originally posted by Santijago Santijago напиша:

Originally posted by емил емил напиша:

понекогаш и зборовите се премногу малку и премногу слаби да го сломиш инаетот кај жената со која си


Сакаш да кажеш дека поради тоа што немаш капацитет да се справиш со зборови, ќе крениш рака на жена (ти)?
 

ме сваќаш ли дека понекогаш тоа е крајниот излез од ситуацијата кога веќе е станата нетрплива...


Изменето од емил - 17.Април.2012 во 18:12
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:12
Екши ,  ајде немој да ми изиграваш жртва и да ми се правиш на Божицата на семејното разбирателство 

Пушти си интернет да видиш колку жени тепат мажите си и со која жестокост го прават тоа...плазење злонамерно
Кон врв
paton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Август.2011
Статус: Офлајн
Поени: 789
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај paton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2012 во 18:13
алоооооо.......зборувам ако го фатиш маж ти.....дечко ти.....женскати...што и да е..... на дело...............во блудни дејствија со друга/ друг.........................не зборувам ако се опие, изгубил на кладилница или го заеебал шефот/шефицата.........
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.