IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Патувања...
  Активни теми Активни теми RSS - Одмор во Албанија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Одмор во Албанија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
Автор
Порака
LSFC Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1004
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LSFC Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 14:09
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

nikoj ne se vrati letovo od odmor od albanija?
 
daj kazete kako ste pominale...
 
Ti sama si go napisala kako sa si pominuli."nikoj ne se vrati od odmor od Albanija"
 
Ovo kazuva se.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 14:31
Постојат места на кои никогаш не сум била-а за чудо немам желба да ги посетам. Албанија е едно од нив.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 14:38
Исто и јаснамигнување
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 14:55
И тие што биле-никој ништо убаво не ми кажал.
Одмор во Албанија-ни во сон.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 17:30
za vkusovite ne se rasprava...na nekoj mozebi mu bilo preubavo na nekoj ne...jas iskreno sakam da pojdam na sto e mozno poveke mesta, da posetam razlicni gradovi za da posle sama mozam da kazam i da procenam kade mi bilo poubavo, a ne nekoj da mi kaze..sekoe iskustvo plus e bogatstvo...makar i da bilo neubavo, ke bide za pamet i za um.среќа
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јули.2009 во 14:01
Onoj koj ne bil moze da zboruva deka nema da odi, onoj koj bil pak saka da odi. Zalosno e sto samo i tamu se povtoruva letnata shema na pozari. Sega pozar vo okolinata na Sarandaтага
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Август.2009 во 11:55
Минатата година бев во Драч/пред градот, местото се викаше Мали Робит и би им препорачал на секој кој мисли да оди со семејството/дечињата.
Сместувањето беше апартманско (нова градба на само 100 метри од плажата), цената беше 20 евра од ноќ (без клима).

За секој кој оди со возило, нека не се грижи бидејки сите апартмани се оградени со висока метална ограда и има само еден излез/влез каде што се обезбедува 24 часа. Локалното население беше мошне пријатно.

Не би им препорачал на младите (без партнерка) да го поминат одморот бидејки не е како во другите туристички места на балканот за забава. Дали поради фактот дека со деца не го почуствував ноќниот живот имам таков впечаток.

Што се однесува во самиот центар во градот, ке имате одличен пејсаж за фотографии на историски места со тврдини и многу други археолошки локалитети, чистина на градот (центарот) со вкусно наместени ресторани и одлична (балканска) кујна и морски производи.

Сепак мислам дека Валона и Саранда е поубавиот дел на Албанија бидејки Драч се гради со едно огромно темпо....
Homo homini lupus est...
Кон врв
scream4help Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 66
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај scream4help Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Август.2009 во 15:48
Na 28 se vrativme od Saranda..Se iznenadiv kolku e interesno...lugeto ljubezni,hranata evtina,morska hrana vo izobilstvo ,za nas stndard e super...Angliskiot jazik slabo go govorat,ako imate dopirni tocki so italjanski,grcki i francuski dobro dojde Da bevme smesteni vo Hotel Cakala preku Dalas Union Agencija..Hotelot e ok,cist so klima,a personalot ljubezen +kelenrite zboruvaat makedonski..Sovet: Ako si vo moznost ,odi na svoa rezija vo Ksamil,tamu plazite se mnogu podobri odkolku vo Saranda..Cena za 4 krevetn apartman od den se dvizi od 20-25 evra ...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 18:03

Bev, vidov, preubavo pominav!!!...i pokraj toa sto bev skeptik za Albanija, mozam da kazam Saranda nema dopirna tocka za slikata koja ja imav za Albanija...Se do nekoj kilometar posle Valona i Saranda  e nesporedlivo. Moreto bese prekrasno, kristalno cisto, mirno..lugeto ljubezni, topli i kulturni...kako nedostatok im e sto ne znaat poveketo angliski, ali se snajduvavme...vo restoranite skoro sekade imaat vrabeteno nekoj makedonski albanec taka da ubavo se razbiravme...milo mi e sto od svoite sosedi gi prezele najubavite jadenja, italijanskata pica i grckoto girceголема%20насмевка uste da imase eden restoran so makedonski jadenja i skara ke bese 5ka, mada ne se somnevam deka za nekoja godina i toa ke go ima.Nokniot zivot im e soliden( ne e kako vo Bugarija so tolku diskotekiголема%20насмевка) ima nekolku pogolemi diskoteki, klubovi na plazite, poleka i na toa pole se raboti..bas dodeka bevme prosutni tamu, na Afrikana plazata koaj im se izdvojuva kako najubava i najzabavna za mladi, gostuvase Edvard Maya , koj go promovirase svojot nov album so vodeckiot hit i kaj nas Stereo Love..nedela pred vo Dermi gostin bil Tiesto, sto znaci rabotat poleka i na toa pole.Cenite bagatelski, slobodno mozes da si dozvolis bukvalno se...edinstveno malku poskpai od kaj nas im se mlekoto i mlecnite proizvodi i vodata, drugoto gore dolu e kako kaj nas...kafe voda, sok, neskafe na plaza se duri smesni ceni za nas...pa vo ohrid plakame astronomski... Plazite se so kamcinja...sto polu polu odgovara i ne...malku se neprijatni da sedis na niv, ali barem nema da se valkas od pesok sto se lepi na tebe...ke si zemes lezalka i gotova rabota...nekolku pati bevme i vo Ksamil...plazite tamu se prikazna za sebe... prekrasni... Gradceto e prilicno novo i sto velat strancite dosega ne otkrieno, se gradi bez prestan, se vlozuva na golemo,a i toa sto im e najgolemata bolna tocka -infrastrukturata ja menuvaat. vo 2010 treba da go pustat noviot pat od Tirana do Saranda koj ke prodolzuva i vo grcija, taka da vremeto za patuvanje prilicno ke se skrati a i neudobnostite po pat...od Valona do Saranda patot e navistina tezok, so mnogu ostri krivini, so mnogu ugornici i udolnici ali se izdrzuva...iskreno, vredi za mestoto sto ke to vidite...Poveketo turisti se stranci od Italija, Germanija i Grcija...makedonce ke poznaete po nekoja poobicna kola po regis.tablicki, zosto tie sto vozat tamu nie na tv gledame...голема%20насмевкаголема%20насмевкаako ne drugo, oplaknavme oci i vo zivo vidovme modeli koi vredat nad 300 000 evra!

p.s. za skepticite koi mislat deka cela Albanija e ista(a i jas bev edna od tie sto mislea taka) samo ke im poracam...ako nekogas imate moznost posetete ja Saranda. mestoto poveke nalikuva na grcko mondensko turisticko letuvaliste nego na gradce vo Albanija!
 
 
 
 
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
galija Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Август.2009 во 01:34
може ли некој да ми каже дали има добри ресторани во ксамил за јадење и по кој пат да одам.кој е најдобар.фала ви одам за некој ден
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Август.2009 во 09:47
 Plazite se so kamcinja...sto polu polu odgovara i ne...malku se neprijatni da sedis na niv, ali barem nema da se valkas od pesok sto se lepi na tebe...ke si zemes lezalka i gotova rabota...nekolku pati bevme i vo Ksamil...plazite tamu se prikazna za sebe... prekrasni...
 
 
....ova e od AL?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 12:21
...imate i izbor za smestuvanje...ednosobni dvo-lezecki ,i ednosobni cetvoro-lezecki bunkeri.
site se so pogled na more...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 13:19
и пак не отидов у албаниа:тагаможеби , чекам да покачат цените па тогаш да му ја отидам?збунетост
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Август.2009 во 13:42
Originally posted by abnormalen abnormalen напиша:

и пак не отидов у албаниа:тагаможеби , чекам да покачат цените па тогаш да му ја отидам?збунетост

Што бараш во Албанија, оди в Струга, на плажите имаш албанки колку ти душа сака
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,375 секунди.