IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Добрососедско ми е
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Добрососедско ми е

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 34>
Автор
Порака
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2013 во 05:18
Абе ич не збори. Бугарите се осеќаат уште пред да го вклучат компјутерот.
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Мај.2013 во 12:39
Originally posted by Polar Bear Polar Bear напиша:

Абе ич не збори. Бугарите се осеќаат уште пред да го вклучат компјутерот.


Искрен да бидам, јас Бугарин неможам да го почувстувам, па макар седел тој и до мене. Никогаш не сум сретнал таков!

А за бугаризираните, тоа веќе е друга работа. Одма се појавува некој проблем со респиративните органи. Се ти е тесно, збиено, загушливо!

Нели се бориме за чиста, здрава, еколошка човекова средина? Со оглед дека секаде во светот загадувачите мора да компензираат за штетата кој ја причинуваат, твојот предлог за плаќање на одредена апанажа од страна на бугаризраните не е лоша.

I second your motion! Го поткрепувам твојот предлог!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 14:36

Вистината за добрососедството исплива на површина:



ИЛИ ДОГОВОР ЗА "ДОБРОСОСЕДСТВО" ИЛИ ВЕТО ОД СОФИЈА!


Нема поддршка од источниот сосед ако Македонија не се согласи да потпипе договор за добрососедство. Овој став на официјална Софија го повтори бугарскиот претседател Росен Плевнелиев, од форум во САД од каде порача дека Македонија не може да се надева на поддршка за добивање датум за преговори на јунскиот самит, ако претходно не се потпише договорот за добрососедство. 















Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 15:39
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Вистината за добрососедството исплива на површина:



ау драматична работа
ау што ке правиме ако ви ставиме вето

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Мај.2013 во 23:43


... ke si go drzime,
....kako i uvek dosega.да

...tuku,mene pa me interesira ti shto ke pravish, ...ako tebe ti stavat veto tuka?намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2013 во 13:28
Originally posted by brza brza напиша:



... ke si go drzime,
....kako i uvek dosega.да

...tuku,mene pa me interesira ti shto ke pravish, ...ako tebe ti stavat veto tuka?намигнување


на мене вето?

бе доста ги провоцира модераторите бе
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Мај.2013 во 21:03
Originally posted by brza brza напиша:



... ke si go drzime,
....kako i uvek dosega.да
<span style="line-height: 1.4;">
</span>
<span style="line-height: 1.4;">...tuku,mene pa me interesira ti shto ke pravish, ...ako tebe ti stavat veto tuka?</span>намигнување




Воопшто не му се секирам што ќе прави! Знам само дека овде ќе има помалку загадување.

Се надевам дека ќе заврши на некој форум во руската творба и таму ќе труе. Несакам ни да помислам каква реа би имало кога на едно место би се вртеле повеќе луѓе од неговиот тип, врста! Смртоносна, suicidal, deadly!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2013 во 04:45
многу злоба и негативизам во твојата душичка имаш Платениче , многу

дури и на таков светол празник како Велигден неуспеа да ја зачуваш за себе барем еден ден , а ни тровиш секојдневно

ја замисли  тебе да те банират тука . Ти каде ќе завршиш ? Во некој австралииски форум за овци или како да се спасиме од бесен крокодил
Кон врв
Platenik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Platenik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2013 во 09:00
Originally posted by емил емил напиша:

многу злоба и негативизам во твојата душичка имаш Платениче , многу

дури и на таков светол празник како Велигден неуспеа да ја зачуваш за себе барем еден ден , а ни тровиш секојдневно

ја замисли  тебе да те банират тука . Ти каде ќе завршиш ? Во некој австралииски форум за овци или како да се спасиме од бесен крокодил


Јас не сум Бугарин, што значи не сум дволичен. Празникот си е празник, а му го честитам на онај кој тоа го заслужил.

Возвратот е измерен, право пропорционален со заслугите!
Гроф Игнатиев: "Ви се обрнувам Вам (г-дин Бахмачев), дека ЈАС ЈА СОЗДАДОВ ВЕЛИКА БУГАРИЈА, ЗАРАДИ РУСКИТЕ ИНТЕРЕСИ на исток "- (М.Цемовиќ - " Маќедонски проблеми и Маќедонци", Београд, 1913 ,33.)“

Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

не можам да си дозволам неактуеленпотпис

Регистриран: 19.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 4384
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4 b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2013 во 11:08
Originally posted by емил емил напиша:

Во некој австралииски форум за овци или како да се спасиме од бесен крокодил


тешко може да предвидиш каде ще отиде човек во чий хебитат най-страшният цицач е европсикиот заяк

ама така е кога си немат волци во австралиа

Христос Воскресе!
Кон врв
panter123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 15783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај panter123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2013 во 22:08

Deneska se odrzaa predvremeni izbori kaj nasiot istocen sosed

http://faktor.mk/archives/47068

http://24vesti.mk/„gerb“-na-bojko-borisov-pobedi-na-predvremenite-izbori-vo-bugarija

Da be bese na izbori, go ispolni svoeto gragjansko pravo,  sto ocekuvas od izborite i od partijata koja ke ja formira novata vlada, podobra idnina na Bugarija i nejzinite gragjani, podobar standard?

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2013 во 04:49
Кога ќе го одбанираат, ќе дојде и ќе ни каже за кого гласал... плазење
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4         b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2013 во 16:02
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Кога ќе го одбанираат, ќе дојде и ќе ни каже за кого гласал... плазење



изгледа скоро нема да ме одбанират затоа пак ке треба сам да се одбанирам

Кон врв
d4 b3 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Јуни.2013
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај d4         b3 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2013 во 16:04
Originally posted by panter123 panter123 напиша:

Da be bese na izbori, go ispolni svoeto gragjansko pravo,  sto ocekuvas od izborite i od partijata koja ke ja formira novata vlada, podobra idnina na Bugarija i nejzinite gragjani, podobar standard?


чекаме
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 34>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.