IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Индивидуи на изминатите 2 милениуми
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Индивидуи на изминатите 2 милениуми

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 174175176177178 217>
Автор
Порака
mamma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9879
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 02:01
газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење......ke se izbrisham....samo da se nasmeam....
se nadmashi samiot sebe.....газење%20од%20смеење

Shot at 2007-06-30[/IMG]
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 02:03
..aaaaa,zolta maica..CUDA PRAVI ....IDIVIDI foto..koj ima..

Изменето од zagor - 25.Јуни.2008 во 02:05
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 08:21
DOBRO UTRO OFFTOPIKUVANI големо%20гушкање
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 11:30

E-Mail ili skrateno Mail

(ako nekoj veke ne pisal)

E-Mail e elektronska posta, vo denesno vreme nezamislivo bez nea
da se zivee…

Porano dodeka ne postoese Internetot i elekronskata posta/poraka, lugeto si pisuvaa pisma… tie so nedeli ili so meseci patuvaa, po nekogas i ke zalutaa ili pak nemase nikogas da stignat… da, da i jas seuste se sekavam na takvi vreminja, neverovatno…

No i E-mailot isto taka moze da zaluta ili pak ic da ne stigne…

Naj golem problem so elektronskata posta e kordinacijat, i SPAM-ot ako ostavis nekade na internet tvoja E-mail adrese, racunaj za nekolku meseci ne ke mozes da se spasis od SPAM….zatoa imas si pojse E-mail adresi…

Primer:

1.       Glavna E-Mail… Taa adresa e davas samo na naj bliski osobi (rodideli, sestri, braka)

2.       Potrebna E-Mail.. Ovaa e davas da drugarki /drugari

3.       Tajna E-mail…Ovaa e davas samo na Lubovnik/Lubovnica…ako gi imas pojse naravno istata e koristis

4.       rezervna E-mail…Ovaa e davas na osobi koi sto ne mozes da gi definiras vo koja grupa spagaat

5.       SPAM E-mail… segde kaj sto trebas da se registri ras, a mislis deka bi mozel SPAM da dobie

I znaci sekoe utro si gi proveruvas, pocnuvas od prvata se do poslednata 
Najubavo iznenaduvanje e koga ke ja otvoris postata i imas Mail od osoba koja ne si ocekuval /a da dobies Poraka….i dodeka ja citas porakata samo se smessa i se raduvas
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 11:47
....ahaaaa.....a tie sto si sakaat da si vlezat i da procitaat sto pisuva vo tugiot e-mail...kako gi vikaat?голема%20насмевка
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 11:53
Originally posted by zagor zagor напиша:

....ahaaaa.....a tie sto si sakaat da si vlezat i da procitaat sto pisuva vo tugiot e-mail...kako gi vikaat?голема%20насмевка
 
Tie se vikaat SPIONI ili RADOZNALI (Hakeri) zatoa e bitno da smenuvate redovno Lozinka i za lozinkata ima pravila, treba da ima GOLEMI i mali bukvi, broevi i specialni znakovi... na primer 1D/i*Z-e%L1 ili nesto slicno
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 12:34
Totalno neadekvatna tema
среќа


Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2008 во 18:50
SREKJA -I del  - predznaci
среќа

среќа




Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:20
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 02:07
 
  ...OVA E ZA ONIE KOJ PRAVAT KRUGOVI..
 
krug,mislovna imenka koja od pocetokot na svetot,mu dade smisla na zivotot..!se se vrti vo krug..ova e mnogu jaka misla..задоволство

..no aj za krugot!..

..toj vo nikoj slucaj ne e kvadrat ili triagolnik..toj mora da e tocno ocrtan taka da negovata traektorija e sekogas ednakvo odalecena od negoviot centar..bilo koi dve sprotivni tocki od krugot se ednakvo odaleceni..ova go izracunal nekoj..mora da e tocno..аплауз

..ima poveke moznosti da go iskazeme ili doziveeme svoeto postoenje  preku krugot…zatoa nekoi od zemjata a nekoi I od vselenata se trudat toa da ni go prestavat ,pa taka imame krugovi vo zito..svetlosni krugovi..krug okolu koj Ili vo koj se vrti nestovazno e da bides vo krugot..ne li si vo nego..te izede pomracina…тага

Krugovi vo zito..ova e od vtorata polovina na XXvek,najverojatno dotogas ne postoela tehnika za da se napravi ova…не%20знам

Najnovite se od Anglija..Vruogton(Wroughton)..a tamu vo taa  England…tamu treba da se pojavi  TOJ..t.z.Maitreja(Maitreya)..pa zatoa demek tamu I krugovite vo zito se pojavuvale…zosto bas tamu ,mene licno ,nitu me interesira nitu pak znam…ма%20ајде

..kaj nas nema vakvi krugovi,ne zaradi toa sto ne mozeme dobro da gi napravime ,tuku poradi toa sto nemame taka jako zito(tema poljodelstvo I stopansvo vo RM,otsek -agrarna politika..)..a I vednas ke se pofalime,taka da nema da bide interesno..inaku,krugovi vo zito ,pcenka,oves,repica..ima vo mnogu drzavi vo svetot..duri I vo zemjite od bivsata SFRJ..!!!..тага

I jas koga bev mal,pravev krugovi vo zito(se sekavam ,vo jacmen…) doduse so nepravilna forma..ama pravev,a sega..jok..ne me biva..do godinite ke da e.не%20кажувај%20никому.IDIVIDI komentar na ZAGOR…tema…krug. vo  zito..podforum misterija i astrologija od 14.12.2007...22.38 min..голема%20насмевка

..nekoi velat gi napravile vonzemjani so nivnite..NLO..,no kako I da e,interesni se..големо%20гушкањеголемо%20гушкање

Ima I svetlosni krugovi..zosto kako kakvi se..dajte svoe viduvanje..

 
..blagodarenie na krugot,e sozdadeno trkaloto,mozebi najgolem pronajdok- inovacii na svetot na site vreminja…sekogas I barem dosega …trkaloto se vrti….interesna misla..

Se sto sakame da se dvizi vo pogolem slucaj go stavame na trkala,duri I zivotot e eden vid trkalo..среќа

 

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 02:11

AJ MOE VIDUVANJE

OD SITE STRANI IST E KRUG
SEKOJ VNATRE SI E DRUG
TOJ OD SEVER , A TI OD JUG
OD SITE STRANI IST E DRUG

POGLEDNI KON JUG
SE CUSTVUVAS LI DRUG?
SONCETO STO PECE TUKA I GORI
NA PROLET , ZIME VECER V ZORI
POGLEDNI KON JUG
I NACRTAJ SI KRUG




Изменето од anakin - 26.Јуни.2008 во 02:12
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 02:13
Originally posted by anakin anakin напиша:


AJ MOE VIDUVANJE

OD SITE STRANI IST E KRUG
SEKOJ VNATRE SI E DRUG
TOJ OD SEVER , A TI OD JUG
OD SITE STRANI IST E DRUG

POGLEDNI KON JUG
SE CUSTVUVAS LI DRUG?
SONCETO STO PECE TUKA I GORI
NA PROLET , ZIME VECER V ZORI
POGLEDNI KON JUG
I NACRTAJ SI KRUG




NE...... KRUGOT E DOBAR


mojot krug   T MOBILEголема%20насмевка


Изменето од anakin - 26.Јуни.2008 во 02:16
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 02:19
...znam na sto mislis,samo za denes dosta e...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 13:37
BREND i REBREND

iсреќа





Изменето од anakin - 03.Февруари.2009 во 02:21
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2008 во 15:14
Супермен

не знам дали има некој за него напишано ама у секој случај и ја да изедам гомна за него

вака значи:
Супермен е позната индивидуа од стрипчињата како која сакаат да бидат сите деца, и не за џабе тоа, и сигурно не дека може да лета и глеа низ ѕидови, туку дека:
е единствен фраер кој ги носи гаќите одозгора и никој не  смее да му се смее
дека секоја тел. говорница му е пресоблекувална и никој не смее да му ја краде облеката
и за крај тој е единствен тип кој кога ќе стави цвикери никој не го познава
толку од мене
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 174175176177178 217>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,360 секунди.