IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 25>
Автор
Порака
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 21:23

Vetreto e moja uteha

 

No} e vo koja caruva dlabok son. Temninata ve}e gi progoltala ku}ite, drvjata, ulicite... No}nata ti{ina mi vleguva dlaboko vo du{ata i ~uden nemir mi navira vo srceto. Pogledot mi e upaten kon zaspaniot grad, a mislite mi letaat kon tebe. Znam deka si daleku... No tvojot lik e dlaboko vre`an vo mojata du{a. Tvoite zborovi se kako sonce {to }e mi go osvetluva patot vo ovaa mra~na no}. Gradot spie... Od o~ive po~nuvaat da mi naviraat solzi, a i srceto kako da mi pla~e. No}noto vetre poduvnuva, a mene mi se pri~inuva deka ne`na pesna po~nuva da pee. Me gali po kosite, {epotej}i mi gi najne`nite i najute{ni zborovi...

In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 21:25
ne se bas nekoi love story, ama drugite se kako sto bi rekol nindza oprostajni pisma... taka nekako. barem pojke od ovie
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 21:36
Thumbs%20Upbravo i samo taka
super seStar
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2006 во 23:27
MAL MIX samanta@plavusha by DJ nindza
--------

Pateka

No} e vo koja caruva dlabok son. Temninata ve}e gi progoltala ku}ite, drvjata, ulicite... Gradot spie. Beskrajna srebrena pateka. Gledam samo senki {to se dvi`at. Eden {um se pretvara vo prekrasen zvuk. Slu{am ne~ija pesna, no taa se gubi, is~eznuva nekade vo dale~inata -pomisli devojkata i zastana za moment .

I pak }e odi{ po taa pateka a? za~u ma{ki glas

Znae{ {to te ~eka tamu i pak }e odi{. Ili pak si misli{ deka ovoj pat }e bide poinaku? Ti si kako lik od horor film. Znae{ deka ne{to stra{no ima vo ku}ata, u`asno stra{no, a sepak ne{to te vle~e vnatre. Ne{to tolku silno {to ne mo`e{ da mu odolee{. Ma ne, ti si ne si kako ovoj  lik, za{to toj ne znae {to go ~eka, a ti znae{; ne odi{ vnatre od qubopitstvo, tuku od sigurnost, od navika. Znae{ {to e toa stra{noto, si go videla mnogu pati, znae{ {to ti pravi i pak saka{ da go vidi{, da go po~uvstvuva{. Mo`ebi patekava koja ti ja izbira{ e stra{na i ma~na, no sepak e izodena, isprobana, nema iznenaduvawa, ne nudi neizvesnost..a  ti to~no znae{ {to }e se slu~i na sekoj ~ekor. Ja ima{ ispitano sekoja krivina, go znae{ sekoe iska~uvawe i pa|awe, ja znae{ celta .

Za~ekori...




OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 00:07

PATUVAWE


Toa utro povtorno se iska~iv na planinata .
Stariot Japonec povtorno be{e tamu блиску до водопадот токму под старата расцветана и бујна јаболкница.

Пријдов тивко, а тој со затворени очи рече:
- Седни… и гледај во водопадот… подготви се, ке појдеме на ново патување. - Без никаков одговор седнав во исчекување .

- Погледни во водопадот сега – изговори полека и смирено.

Seu{te го бараш мирот така? – me праша. Ме погледна со неговите речиси бледо сини очи и поглед кој како да извираше од прапочетокот. Се збунив. Потстана и ми подаде рака . Ја прифатив… а тој изговори:

- Povtorno zaluta  ?

 

Da i  zbunet sum , jas sepak ne `iveam tuka promrmorev i sepak moram da se vratam nazad a tamu ..

A tamu znam - me prekina . Tamu ima iljadnici boi, iljadnici zvukovi , iljadnici vkusovi , no boite mo`at da go zaslepat okoto , zvucite da go ogluvat uvoto ,mnogute za~ini da go otapat vkusot . Setilata
nezasitni se nesovr{eni i mo`at da ne zaslepat , zatoa mudriot go pra{uva svoeto srce za patokaz da go pronajde patot a ne svoite setila. Mudriot e prizemen i negovite o~i zatoa mo`at da gledaat i vo najtemnata no}. Oseka{ strav ? Mudriot prifaka deka e bezna~aen, i zatoa nema da bide povreden i zatoa ne se pla{i znaejki go toa .

 - Huh povtorno me opfati zbunetost. Sakav da razberam a starecot samo me dopre po ~eloto ...

- Ne se obiduvaj da razbere{, da ja dopre{ su{tinata , taa e tuka nema ni kraj ni po~etok, `ivej vo sega{nosta i samo taka ke bide{ vo dopir so se , a seto ostanato e privid . Od tuka ke po~ne{ i ke dopre{ dlaboko vo sebe. Edinstveno edno zapomni nikoj ne mo`e da zapo~ne ne{to vo minatoto , nitu vo idninata , ako saka{ da go pronajde{ patot , samo e eden momentot a toa e SEGA.

 

Poglednav nazad kon jabolknicata, nad nea leta{e mala sina ptica . Kru`e{e poleka okolu vodopadot a potoa odleta nekade daleku kon dolinata ...

 

KRAJ

OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 02:06

 

Super plavu{oWink


Изменето од nindza - 27.Октомври.2006 во 11:19
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
plavu$a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 4016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plavu$a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2006 во 10:10
Originally posted by samovilka samovilka напиша:

Thumbs%20Upbravo i samo taka
super seStar
fala Embarrassed a ti nindza so vikas, kako se?

Изменето од plavusa - 27.Октомври.2006 во 10:12
In my field of paper flowers, and candy clowds of lullaby, i lie inside myself for hours, and watch my purple sky fly over me...
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 18:31
super napraiv i remix na prethodnite stranici 
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 18:32
Originally posted by nindza nindza напиша:

MAL MIX samanta@plavusha by DJ nindza
--------

Pateka

No} e vo koja caruva dlabok son. Temninata ve}e gi progoltala ku}ite, drvjata, ulicite... Gradot spie. Beskrajna srebrena pateka. Gledam samo senki {to se dvi`at. Eden {um se pretvara vo prekrasen zvuk. Slu{am ne~ija pesna, no taa se gubi, is~eznuva nekade vo dale~inata -pomisli devojkata i zastana za moment .

I pak }e odi{ po taa pateka a? za~u ma{ki glas

Znae{ {to te ~eka tamu i pak }e odi{. Ili pak si misli{ deka ovoj pat }e bide poinaku? Ti si kako lik od horor film. Znae{ deka ne{to stra{no ima vo ku}ata, u`asno stra{no, a sepak ne{to te vle~e vnatre. Ne{to tolku silno {to ne mo`e{ da mu odolee{. Ma ne, ti si ne si kako ovoj  lik, za{to toj ne znae {to go ~eka, a ti znae{; ne odi{ vnatre od qubopitstvo, tuku od sigurnost, od navika. Znae{ {to e toa stra{noto, si go videla mnogu pati, znae{ {to ti pravi i pak saka{ da go vidi{, da go po~uvstvuva{. Mo`ebi patekava koja ti ja izbira{ e stra{na i ma~na, no sepak e izodena, isprobana, nema iznenaduvawa, ne nudi neizvesnost..a  ti to~no znae{ {to }e se slu~i na sekoj ~ekor. Ja ima{ ispitano sekoja krivina, go znae{ sekoe iska~uvawe i pa|awe, ja znae{ celta .

Za~ekori...







eve remix ti se dopadja ??/
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 18:54
Ena

Ena . Sosema kratko i ubavo ime. Lesno za pametenje. A sto se krie zad nego ? Edna devojka ubava i slatka. Devojak so koza glatka kako svila koja mirisa na prolet. Potpolno sekojdnevna devojka vo edno nesekojdnevno utro. Sega vo ovaa vecer se sekavam na nea.

Znaeshe da me nasmee toa se sekavam. Ke me pogledneshe so nejzinite krupni zeleni ochi i ednostavno ke me ostaveshe bez zdiv. Chudno , no sakav samo da ja pregrnam , sekogash koga beshe do mene da ja osetam do sebe, kako da znaev deka nabrgu ke ja snema od mojot zivot. Odnenadez taa veke ne beshe tuka. I sekogash koga ke me videshe ke zanemeshe i ke ischezneshe. A jas ke gledav po nea zachuden, prashuvajki se kade pogreshiv. Sekogash koga ke se sretnea nash*te pogledi potoa , taa ke svrteshe glava i ischeznuvashe , sekogash. A edinstveno sto sakav e da i kazam kolku mi znacheshe. Kolku mi znacheshe sekoj nejzin dopir i nasmevka, no taa odednashka zaneme i ostana samo migot koga covek zboruva sam so sebe.

Edna vecer koga se sretnavme slucajno Zdravo i rekov posle se.
Zdravo mi odvrati taa.
Bi sakal da porazgovaram so tebe - izgovoriv nadevajki se na odgovor.
Namesto odgovor dobiv uste edno ischeznuvanje. Taa povtorno ne beshe tuka.

Nokva ostanaa samo zborovive neiskazani. Zborovi za edna devojka so kratko ime... Ena.

The end
 

OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 21:03
 
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 21:23
may i feel said he
i'll squeal said she
just once said he
it's fun said she
may i touch said he
how much said she
a lot said he
why not said she
(let's go said he
not too far said she
what's too far said he
where you are said she
may i stay said he
which way said she
like this said he
if you kiss said she
may i move said he
is it love said she
if you're willing said he
but you're killing said she
but it's life said he
but your wife said she
now said he)
ow said she
tiptop said he
don't stop said she
oh no said he
go slow said she
cccome? said he
ummm said she
you're divine! said he
you are Mine said she





Изменето од samovilka - 01.Ноември.2006 во 17:17
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2006 во 22:05
interesen dijalog samovilkeLOL
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
samovilka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 215
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај samovilka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2006 во 17:29
Koga ti beshe zelba skitnichka vo magla,
bev i jas, zelba skitnichka.
Bevme vo potraga eden po drug,
i od nashiot kopnez da se sretneme
se rodija sonishtata
A sonishtata bea vreme bez granici,
i sonishtata bea prostor bez merka,
I koga ti beshe tivok zbor
vo usnite treperlivi na Zivotot,
bev i jas
drug tivok zbor
Togas zivotot ne' izgovori
i nie gi pominavme godinite
treperejki na sekavanjata od vchera
i zelbata za utre
bidejki vcherashniot den
beshe porazena smrt
a utreshniot den
beshe posakuvano raganje.
I sega sme vo Gospodovi race
Ti si sonce vo negovata desna raka
a jas zemja vo negovata leva raka.
Sepak ti, koj bleskotish
ne si superioren na mene, vrz kojashto bleskotis.
I nie, sonce i zemja
ne sme nisto drugo ako ne pochetok
na ushte pogolemo sonce
i na ushte pogolema zemja.
I sekogas ke bideme pochetok
Ti si predvesnik na sebesi,
si nepoznatiot
koj chekori pred ogradata
na mojata gradina.
I jas sum predvesnik
na sebesi,
iako sedam vo senkata
na moite drvja i sekogas nepodvizna.



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.