IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 48>
Автор
Порака
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 17:24
falti bionsi ali mne na prim,er koga pocnuvame so zagrevajne odma mn potam samo jas duri mi e cudno jas znam deka sum zdebel neso fazla aali pa naednas takvo potejne mi e cudno si mislam da ne ne e vored neso so mene nekoe zapusuvajne na veni nekoi so znam poz
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Декември.2009 во 17:38
Originally posted by vodolija_89 vodolija_89 напиша:

falti bionsi ali mne na prim,er koga pocnuvame so zagrevajne odma mn potam samo jas duri mi e cudno jas znam deka sum zdebel neso fazla aali pa naednas takvo potejne mi e cudno si mislam da ne ne e vored neso so mene nekoe zapusuvajne na veni nekoi so znam poz

a be ostavi veni .....kako zapusheni........????
eve vaka ke ti objasnam..........губитник
kotelot vo podrumo vo tvojata kukja e tvoeto srce.......
cevkite od toj kotel niz cela kukja se tvoite veni.......
radijatorite sho ti e vo kujna , spalna , dnevna ......se tvoite organi ......
sega kotelot raboti so cela parea nosejki ja pareata niz cevkite do radijatorite ....i tie se topli ....
ako nekoja cevka e zapushena i nema odvod na pareata......kakov ke bide radijatorot????? odgovori???
...MRAZ......
znachi ako imash nekoja zapushena vena kakva ke bide nogata , rakata ??
...MRAZ....
se razbravme......големо%20гушкање   ti si top ......i nemash gajle....намигнување


Кон врв
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2009 во 17:27
e ova bas ubo mi go objasna a bev kaj kardiolog i mi rece sum zdrav ali pak neso me buni zosto nekos ko ce zemam na primer vozduh i ispustam i togas srcevo nekako mi praj odma silNo BAMMMMMMMM E SOE TOA SI VELAM DA NE E OD UMORA OD TRENINZI OD TERETANA SO ZNAM TO MENE NE MIE JASNO ZOSTO.

Изменето од vodolija_89 - 27.Декември.2009 во 17:29
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 08:28
Originally posted by vodolija_89 vodolija_89 напиша:

e ova bas ubo mi go objasna a bev kaj kardiolog i mi rece sum zdrav ali pak neso me buni zosto nekos ko ce zemam na primer vozduh i ispustam i togas srcevo nekako mi praj odma silNo BAMMMMMMMM E SOE TOA SI VELAM DA NE E OD UMORA OD TRENINZI OD TERETANA SO ZNAM TO MENE NE MIE JASNO ZOSTO.

Aman be VODO ,
i treba da napravi BAAM srceto.....
zamisli sega eve za Nova godina duvash silno eden balon...
duvash , duvash....i toj ke se nadue...
ako naednash go pushtish vozduhot koi izleguva od balonot ne pushta zvuk od naglo ispushtanje poradi maliot otvor na balonnot??
taka i srceto ...zemash naednash vozduh golem volumen i naednash pushtash...
srceto e malo kako otvorot na balonot...
a ne mozhe da sviri kako balonot ...ama ke napravi ednash BAAAAM ....da odgovori na primeniot zgolemen vozduh...
sega jasno ti e???

Изменето од bijonse1 - 30.Декември.2009 во 08:45
Кон врв
vodolija_89 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 78
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vodolija_89 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2009 во 17:17
nznajs kako n aprimer eve pred 5 min mi se sluci ispustv vozduh i momentalno naednas pocustvuvas BAM bam A ZAPALIV CIGARA A NEMAV 3 MESECI DA NE NESO DOA TOA SO MISLI POZ
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јануари.2010 во 17:14
eeeee pa ti sega Vodo ?? na sekoe Baaam ke reagirash???изненадување
Baam pravi i od zadnicata koga jadesh grav !!! zsh za toa ne se prashuvash???не%20знам
Aj opushti se...i dosta mislish......трепкање
misli na chupeto.......nejze da i napravish Baam голема%20насмевка
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 21:30
Имам проблем...Онака прилично пубертетски...
Веќе 4 месеци ми каснеше...
Месецов добив. И ненормално ме болеше...Премногу...Цел ден се чувствував како некој со нож да ме бодеплачење

Па вака, совет барам од женските, некој начин да ги намалам (ако веќе не можам да ги спречам) менструалните болки?црвенеење


Изменето од tiggy_sparrow - 05.Јануари.2010 во 21:32
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 21:41
Јас ставам топли облоги во пределот на долниот дел од абдоменот. Или шише со топла вода. Мене тоа ми помага!
Одмарај тиги в кревет ако имаш силни болки.
А да, и за време на менструацијата немој да јадеш многу пржена храна, бидејќи го засилува крварењето

You think you are perfect? Well, try walking on water...
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 22:59
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Имам проблем...Онака прилично пубертетски...
Веќе 4 месеци ми каснеше...
Месецов добив. И ненормално ме болеше...Премногу...Цел ден се чувствував како некој со нож да ме бодеплачење

Па вака, совет барам од женските, некој начин да ги намалам (ако веќе не можам да ги спречам) менструалните болки?црвенеење

вака....
да не навлегуваме во проблемот на каснењето на мензисот......
туку да одговорам ете на твоето барање за совет за намалување на менструалната болка.......
многу ефикасно е да се земе ,,кетопрофен,, два дена пред очекуваното ,,добивање,,....
но поради твојот нередовен мензис тоа отпаѓа.......
останува да во текот на мензисот пиеш чај од брусница или чај против воспаление на јајниците и јајоводите......
и да испиеш комбинација од аналгетик и спазмолитик....
значи .....никако само еден туку комбинација...
 АНАЛГИН(како аналгетик) + СПАЗМЕКС ФОРТЕ ( како спазмолитик)....
Верувај ми дека ете.... да речеме за еден час не ќе имаш никаква болка.....
п.с.
советот на Литиум можеш да го примениш оти топлината ја намалува болката....
НО !! не е баш препорачливо поради појачано крварење.....
а и страната на слепото црево не трпи топло.....
значи ако веќе држиш топло да биде кон лева страна повеќе......големо%20гушкање  
повторното закаснување од неколку месеци обавезно да се јавиш на гинеколог ......да немаш нескани последици....големо%20гушкање

Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 00:11
И јас имам еден проблем така сличен на Тиги само машки проблем...
 
Зошто при мастурбација не го чуствувам истото задоволство при свршување како што сум го чуствувал порано?
Сега е некако по слабо, по не задоволувачки, по не ме болат нозете и имам енергија за уште потоа.тага
 
А јас сакам вака.
 
1. Еднаш во денот.
2. При свршување со многу силно чувство.
3. Да немам после сила за уште.
 
 
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 00:36
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

И јас имам еден проблем така сличен на Тиги само машки проблем...
 
Зошто при мастурбација не го чуствувам истото задоволство при свршување како што сум го чуствувал порано?
Сега е некако по слабо, по не задоволувачки, по не ме болат нозете и имам енергија за уште потоа.тага
 
А јас сакам вака.
 
1. Еднаш во денот.
2. При свршување со многу силно чувство.
3. Да немам после сила за уште.
 
 


a be dostaaaa se zezash ke te skrsham da znajsh  изненадување    ti ova ozbilno??
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:28
Абе Бионсе, па јас толку ли со лекови да се трујам?изненадување
Ипак едвај 15 години имам...размислување

А за Даре, пеколната рачна машина...

Се испразнил резевоаротплазење
Ако се дига, ок е...
Остај го некое време, ваљда ќе се повратиголема%20насмевкаплазење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:51
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

И јас имам еден проблем така сличен на Тиги само машки проблем...
 
Зошто при мастурбација не го чуствувам истото задоволство при свршување како што сум го чуствувал порано?
Сега е некако по слабо, по не задоволувачки, по не ме болат нозете и имам енергија за уште потоа.тага
 
А јас сакам вака.
 
1. Еднаш во денот.
2. При свршување со многу силно чувство.
3. Да немам после сила за уште.
 
 
Вака сега Дарко. Ова и воопшто не е проблем....
Имам впечаток дека ептен машински ја вршиш работата. Намали ја малце брзината на „рачна обработка“ и така терај си, ќе видиш дека ќе биде појако.

Па нема ништо страшно и ако е повеќе пати во денот....напротив, добро е тоанамигнување

Не чекај да се врати чувството ако ја тераш така.... намали, пробувај , ѕиркај филмчиња на нет и ќе биде доволно јако за да го исфарбаш таванот од тоалетот. Ај, буди без бриге и пробај како што ти викам....


Изменето од volkswagen - 06.Јануари.2010 во 12:53
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 12:58
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Абе Бионсе, па јас толку ли со лекови да се трујам?изненадување
Ипак едвај 15 години имам...размислување

А за Даре, пеколната рачна машина...

Се испразнил резевоаротплазење
Ако се дига, ок е...
Остај го некое време, ваљда ќе се повратиголема%20насмевкаплазење

pa src nema veza shtom imash silni bolki ??? ete zemi po pola doza.....
pola analgetik pola spazmolitik....bolkata ne prashuva za godini.....
ako mozhesh da izdrzhish ......izdrzhi najubavo i najprirodno  e toa za konkretniot tvoj primer....

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.