IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Вонредни Избори во Македонија..потреба?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Вонредни Избори во Македонија..потреба?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
Прашање: Дали сега е мигот за Вонредни Избори во Македонија?
Одговор Гласови Статистика
30 [42,86%]
39 [55,71%]
1 [1,43%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 12:50
Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

novace tvoja e temava...pa kazi bre zasto se potrebni vonredni izbori, ili barem sto ke smenat ne tuku davaj partiski soopstenija..samo za tebe:http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=1EBFED7044C5E94697D682A55D8DDF9AKoj li samo ke gi gleda perverziite na golemite makedonci...ke bide edna golema smea koja ke zavrsi so mnogu mizerni obvinuvanja za vreme na kampanjata a posle ke ima guskanja osobeno megju tie sto najvekje se obvinuvale


Tacno! Ajde Novace, kartite na masa: Z's Gujo sakase izbori?

I Pavlin, ja procitav kolumnata...cista vistina za frazeologijata sto ja koristat Gujo i kompanija. Kako da imaat nekoj lingvist od EU i SAD kade sto za press konferencii i obrakjanja pred javnosta se koristat odnapred propisani frazi od koi nema beganje. Ova so vladava me potseka na skecot so premierot Toso Malerot koga odgovarase na novinarski prasanja...e sega fali uste da ni pokaze na site nas sreden prst nasiot Gujo, kako sto im pokaza na Amerive. Samo ne veruvam deka nitu togas ke progledaat ovie koravive slepci od sledbenici na Gujo.


Изменето од Gorg - 22.Април.2008 во 13:25
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 13:22
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

Originally posted by kire_nedelkov kire_nedelkov напиша:

za zal, za da kontriras ti trebaat fakti. a izgleda oskudacija e


eve eden fakt:gi spomnuvas bolnicite i silnite reformi sto se slucuvaat tamu.Prasanje:koga posleden pat si bil u drzavna, na primer. Ako si bil, togas treba da si korav slep da ne go vidis haosot sto vladee tamu, posle famoznata reforma sto ja zapocna Gujo i kompanija. Eeee sea, ako si od onie sto idat po Remediki, Sistini i razni muderni bolnici, togas te razbiram zosto si se fatil za Gujota kako pijan za stap.

I kogo go fatija be od lekarive so mito. Onoj alergologon kogo go uapsija kako da e Karadzic i na kraj pu,pu nevazi go obvinija samo za posreduvanje. Ili Dimov, go cekale da se vrati od Turcija..jaaa majkata. A be da imaa nesto protiv nego ke go dovleckaa so asker od tamu (si ima procedura za toa), a vaka ili nemaat nisto ili nesto frlil Dimov nekomu pa ovie gi zapalile dokazite. Zatoa, so tvoite "fakti" t.e. EPP pamfleti mackaj oci na drug bratce, sto pie nafta, nemoj mene oti sum videl ja nesto pojse vo zivotov.



sum bil ne taka odamna.

i toa, bas fino sto gi spomna sistina, remedika, itn., posto bev na oddel kaj sto edna moja rodnina se poragjase, t.e. na ginekologija. mozam da ti kazam se iznenadiv kolku uredno, cisto i kolku bese smenet odnosot na licata vraboteni tamu. ne znam na sto se dolzi, mozebi na konk*rencija, itn., no bev prijatno iznenaden kolku dobro se funkcionirase.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 15:41
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

novace tvoja e temava...pa kazi bre zasto se potrebni vonredni izbori, ili barem sto ke smenat ne tuku davaj partiski soopstenija..samo za tebe:http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=1EBFED7044C5E94697D682A55D8DDF9AKoj li samo ke gi gleda perverziite na golemite makedonci...ke bide edna golema smea koja ke zavrsi so mnogu mizerni obvinuvanja za vreme na kampanjata a posle ke ima guskanja osobeno megju tie sto najvekje se obvinuvale


Tacno! Ajde Novace, kartite na masa: Z's Gujo sakase izbori?

I Pavlin, ja procitav kolumnata...cista vistina za frazeologijata sto ja koristat Gujo i kompanija. Kako da imaat nekoj lingvist od EU i SAD kade sto za press konferencii i obrakjanja pred javnosta se koristat odnapred propisani frazi od koi nema beganje. Ova so vladava me potseka na skecot so premierot Toso Malerot koga odgovarase na novinarski prasanja...e sega fali uste da ni pokaze na site nas sreden prst nasiot Gujo, kako sto im pokaza na Amerive. Samo ne veruvam deka nitu togas ke progledaat ovie koravive slepci od sledbenici na Gujo.
 
Само ако ти ми одговориш што се доби Народот односно судбината што ќе му се смени ако истите дојдат на власт ...како на 15 Септември....се сеќаваш на паролата?
Твојов „портпарол„ (плачип**ка по секој пост кај админите) ..а ...види прилика за плукање..не пропушта прилика!!.
А кога си го „добие„ следовањето...одма на плачење кај админот:
Чичко адмиииин  бе ..овој ми одговара културно..наместо како нашите...во стилот ... баси му ја ..или ами ебаго..зависи само кој од која планина е симнат овде..на форумов
голема%20насмевка
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
PAVLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2007
Локација: Saint Helena
Статус: Офлајн
Поени: 889
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PAVLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Април.2008 во 21:37
Originally posted by novace novace напиша:

 
Само ако ти ми одговориш што се доби Народот односно судбината што ќе му се смени ако истите дојдат на власт ...како на 15 Септември....се сеќаваш на паролата?
Твојов „портпарол„ (плачип**ка по секој пост кај админите) ..а ...види прилика за плукање..не пропушта прилика!!.
А кога си го „добие„ следовањето...одма на плачење кај админот:
Чичко адмиииин  бе ..овој ми одговара културно..наместо како нашите...во стилот ... баси му ја ..или ами ебаго..зависи само кој од која планина е симнат овде..на форумов
голема%20насмевка


pak nisto novo od tebe...pa znaeme deka site sme za tebe komunjari, ama ajde ama sega popoleka:

z a s t o   n i   b e a   p o t r e b n i   i z b o r i???(eve i so rozovo)

e sega ako ne znaes barem za edna dvojka togas sramota e da otvaras temi...pa vidi ja anketata i odgovorite ili pak ne ti e jasnoсршено%20срцесршено%20срце
“Ш‘ЧО НАПРАИВМЕ...“ - Крсте Петков Мисирков“
“ДО ВИСТИНАТА НЕ МОЖЕМЕ ДА СТИГНЕМЕ ПОЛЗЕЈЌИ“ - Владимир Мегре
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 08:28
Originally posted by novace novace напиша:

Originally posted by Gorg Gorg напиша:

Originally posted by PAVLIN PAVLIN напиша:

novace tvoja e temava...pa kazi bre zasto se potrebni vonredni izbori, ili barem sto ke smenat ne tuku davaj partiski soopstenija..samo za tebe:http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=1EBFED7044C5E94697D682A55D8DDF9AKoj li samo ke gi gleda perverziite na golemite makedonci...ke bide edna golema smea koja ke zavrsi so mnogu mizerni obvinuvanja za vreme na kampanjata a posle ke ima guskanja osobeno megju tie sto najvekje se obvinuvale
Tacno! Ajde Novace, kartite na masa: Z's Gujo sakase izbori? I Pavlin, ja procitav kolumnata...cista vistina za frazeologijata sto ja koristat Gujo i kompanija. Kako da imaat nekoj lingvist od EU i SAD kade sto za press konferencii i obrakjanja pred javnosta se koristat odnapred propisani frazi od koi nema beganje. Ova so vladava me potseka na skecot so premierot Toso Malerot koga odgovarase na novinarski prasanja...e sega fali uste da ni pokaze na site nas sreden prst nasiot Gujo, kako sto im pokaza na Amerive. Samo ne veruvam deka nitu togas ke progledaat ovie koravive slepci od sledbenici na Gujo.


Само ако ти ми одговориш што се доби Народот односно судбината што ќе му се смени ако истите дојдат на власт ...како на 15 Септември....се сеќаваш на паролата?

Твојов „портпарол„ (плачип**ка по секој пост кај админите) ..а ...види прилика за плукање..не пропушта прилика!!.

А кога си го „добие„ следовањето...одма на плачење кај админот:

Чичко адмиииин бе ..овој ми одговара културно..наместо како нашите...во стилот ... баси му ја ..или ами ебаго..зависи само кој од која планина е симнат овде..на форумов

голема%20насмевка


Pak se rasfrlas so placipicki, gluposti...tipicno koga covek nema sto da kaze vo svoja odbrana...a i postov ti e nekako nepovrzan...kako da se gubis.

...i da, mnogu zavisi koj od koja planina se simnal, a i po postiranjata moze i da se pretpostavi. A posto si i ti na forumov i ti si se simnal od nekoja planina. Pa dobredojde vo civilizacijata
Кон врв
MLEKCE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MLEKCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 09:06
Потрбни се поради желбата да си ги одмерат силите СДСМ и ВМРО, впрочем тоа и двете го посакуваа само секоја на свој начин и во свој стил.
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 11:33
Originally posted by MLEKCE MLEKCE напиша:

Потрбни се поради желбата да си ги одмерат силите СДСМ и ВМРО, впрочем тоа и двете го посакуваа само секоја на свој начин и во свој стил.


..da bas sega najdoa da si gi merat...
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 12:03
a sto fali sega?
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 12:07
...fali daska vo necija glava...a bogami i po glava
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 12:13
pa vas da ve prasame izbori ne treba nikad da ima. ajde KPJ da gi vratime, i raat... haha... ama umre vaseto...
Кон врв
Gorg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 142
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 12:44
...ako e taka, da te prasam koj gi organizirase prvite povekepartiski izbori vo MK?...aj sozemi se malkucka od euforijata...ima valerijan za vakvi kako tebe..kapni si malce...komentarive ti licat eden na drug...napamet nauceni frazi...kako da si onoj poltuson od portparol na vlada
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 17:04
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

...fali daska vo necija glava...a bogami i po glava
 
Јас мислам оти нема многу да чекате ...на даска по тинтарата..
ХА ХА ХА...
голема%20насмевка
пс
Не е важно дали си симант од планина..туку да не се и во Скопје однесуваш како да си на планина..
И од каде баш ти и „другиот„ се препознавте ... беееее???
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
kire_nedelkov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 23.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kire_nedelkov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 17:15
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

...ako e taka, da te prasam koj gi organizirase prvite povekepartiski izbori vo MK?...aj sozemi se malkucka od euforijata...ima valerijan za vakvi kako tebe..kapni si malce...komentarive ti licat eden na drug...napamet nauceni frazi...kako da si onoj poltuson od portparol na vlada


kooooj gi organizirase?

kpj?
Кон врв
MLEKCE Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 128
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MLEKCE Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2008 во 17:30
Originally posted by Gorg Gorg напиша:

Originally posted by MLEKCE MLEKCE напиша:

Потрбни се поради желбата да си ги одмерат силите СДСМ и ВМРО, впрочем тоа и двете го посакуваа само секоја на свој начин и во свој стил.


..da bas sega najdoa da si gi merat...




За жал така решиле на тајната вечера.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.