IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - LOVE STORY
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

LOVE STORY

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 25>
Автор
Порака
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 10:07

Мора многу да поработиш на стилот, полека, ако имаш желба за пишување, гради ја, надградувај ја, напиши, пребриши, допиши, анализирај и потоа повторно напиши, прегледај повеќепати, искорегирај и потоа објави.

My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 11:55
Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

Мора многу да поработиш на стилот, полека, ако имаш желба за пишување, гради ја, надградувај ја, напиши, пребриши, допиши, анализирај и потоа повторно напиши, прегледај повеќепати, искорегирај и потоа објави.




Fala , no ovoj raskaz mi e cenzuriran taka da nema ni poenta ali nema veze ... pozdrav
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
plamenko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Август.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2159
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај plamenko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 12:15
dobar raskaz:)
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:51

Taa bese prekrasna.Nemase masko koe ne bi ja zagledalo.Bese zgodna devojka-sportistka.Nejzinata kosa sjaese kako sonceto,imase bel ten kako mleko,a ocite i bea sini kako neboto...Taa prekrasna devojka bese zaljubena vo deckoto od sosednata zgrada,no mislese deka nema nikakvi sansi kaj nego.A imase,imase pogolemi sansi od bilo koja druga devojka...

Edno prekrasno aprilsko sabotno utro koga taa se vrakase od trening toj ja cekase pred nejziniot vlez.Taa uste od daleku go zdogleda i se prasuvase:''Sto li pravi?Kogo ceka?9 ipol e,kade ke odi?''Se priblizuvase kon nego.Toj ja zdogleda,i upati prekrasna nasmevka i se razbira nasmevkata mu bese vozvratena.Taa se poveke se priblizuvase koga stigna do nego go pozdravi i ja otvori vrata od vlezoti i vleze vnatre.Toj ja zadrza vratata,vleze po nea i ja fati za raka.Taa se svrte nakaj nego i prasalno go pogledna.Toj se nasmevna,no nasmevkata poveke licese kako grc na liceto posto i samiot ne bese siguren sto pravi i rece:''Malecka si....no ne mozam poveke...'' i strastno ja bakna.Na nea ne i se veruvase sto se slucuva.Po baknezot taa rece:''I ova znaci deka...''Toj dofli:''I ova znaci deka sega si moja malecka''Taa slatko se nasmevna.Koga se razdeluvaa toj i go pobara br. na mob. i se razbira go dobi.Cel den taa mislese na nego i se smeskase.Edvaj cekase da dojde vikend za da go vidi.Iako bea sosedi tie imaa obvrski vo tekot na nedelata.Taa bese 2 god. sredno i imase sekoj den treninzi,a toj 2 god. fakultet i rabotese vo eden kafic.....taka pominuvaa mesecite.....

Dojde juni a so nego i raspust a so raspustot i letnite pripremi od 14 dena vo Bugarija na koi taa trebase da odi.Denta pred da odi na pripremi toj ja vikna kaj nego.Taa se soglasi posto veke se spakuva a doma i stanuvase dosadno.Tropna na vratata i toj i otvori.Vleze vnatre,nesigurno cekorese i sedna na garniturata.Cuvstvuvase deka nesto ke se sluci a cuvstvoto nikogas ja nemase izlazano.Toj sedna do nea.Imase period molcenje od 5 min. Na nea sekakvi misli i se motaa niz glava.I porano bila kaj nego,no sega i bese cudno i mnogu tivko i rece:''Aj do park.Super e vremeto.''Toj i rece:''Nekako ne mi se ide vo park.....'' i stana pusti tivko muzika.Taa vo toj moment pocuvstvuva malku strav.Toj se vrati i sedna blisku do nea.Pocna nezno da ja baknuva i poleka pocna da i ja otkopcuva maicata.Taa poleka go turna od sebe i mu rece:''Ne.Nemoj'',no toj prodolzi da navaluva i taa probuvase nekako da se izvlece.No toj uste navaluvase,taa silno go butna od sebe,stana,trgna da si odi i si ja zakopcuvase maicata.Toj trgna po nea,ja fati za raka i ja prilepi do sebe.Pocna prisilno da ja baknuva.Ocite i bea polni so solzi.Taa se trgna od nego i ja otvori vratata.Toj povtorno ja grabna za raka,no ovoj pat taa se svrte nakaj nego,mu vrza slakanica i si zamina...Toj ostana taka skisnat.Postojano mu se motase vo glava nejziniot pogled koj porano bese tolku vesel,topol....a sega poln so strav,gorcina,bes...Bezbroj misli mu se motaa vo toj moment.Bese lut na samiot sebe zatoa sto znaese deka taa nema da mu prosti i deka toj napravi ogromna greska.Mnogu ja sakase i mu bese tesko od samata pomisla deka ja izgubi zasekogas....Vo nejzinite oci deckoto koj bese tolku prekrasen i nezen sega bese zamenet so bescuvstvitelen zver...Taa placese,bese skrsena odvnatre.....Utredenta otide na pripremi vo Bugarija.Toj i se javuvase celo vreme i i prakase poraki,no taa ne mu odgovarase.Denovite vo Bugarija i pominuvaa fantasticno.Celo vreme bese so drustvoto od klubot a toa mnogu i godese posebno toj period.

Koga se vrati od pripremi doma se bese isto,no mnogu i falea drugarkite zatoa sto veke se navikna so niv da e celo vreme.Po nekolku dena bese drzavnoto prvenstvo na koe pokaza odlicni rezultati.

Se pomalku razmisluvase za toa sto se sluci pred da odi na pripremi.Po nekolku dena se dogovori so drugarkite da se prosetaat.Izlegoa vo 13h i sednaa vo eden kafic pa posle se setaa vamu-tamu.So niv sekade i bese interesno.Se potsetuvaa na sluckite od pripremite.Zboruvaa za deckovcite koi im se svigjaa i sl. raboti.Se setaa 5-6 casa pa posle se razdelija i sekoja trgna vo razlicen pravec.Taa se seti na NEGO i nasmevkata od nejzinoto lice se izbrisa.Slusna glas koj ja prasuva:''Kako moze volku ubava devojka e tazna?''Taa se svrte,vide eden prekrasen decko i mu odgovori:''Moze.Ne odi se zaedno,neli?''Toj i rece:''Odi se zaedno.Samo treba da se nasmevnes i ke vidis deka e taka''.Taa se nasmevna i toj i rece:''Gledas-vo pravo bev.Treba samo poveke da ja primenuvas''.Ja pokani da sednat vo kafic-taa prifati.Od razgovorot dozna deka toj se vika Miki i deka e 4 god sredno.Si gi razmenija tel. broevi.Dojde 1h po polnok i taa trebase da si odi.Miki i rece:''Aj da te ispratam''.Taa ne mozese da mu kaze ne-tolku bese sladok.Stignaa do nejzinata zgrada i zastanaa.Taa mu rece:''Super si pominav''Toj i rece:''I jas isto''.I se baknaa.Potoa se poglednaa taka zaljubeno,taka slatko.Taa go sakase i toj nea.Dvajcata se sakaa and they lived happily ever after.Big%20smileWinkTongue

                                 ~ THE END ~
                           
 
OuchP.S lugje ne znam sea go pisuvav na WordPad pa mu praev copy-paste.Mi se spie vrska neam kakov eOuch
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2006 во 23:54
LOLza nigde e no nema vezeLOL
 
 
 
 
idam jas da spijamSleepy
Кон врв
boli glava Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај boli glava Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:14
Originally posted by Angle Angle напиша:

LOLza nigde e no nema vezeLOL
 
 
 
 
idam jas da spijamSleepy

top si e pricata,avtobiografska ti eSmile

Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 00:32
Angie dobra ti e prikaznava ama kamo sex ...malce zachin jebem li ga LOL LOL LOL


OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 09:20
Originally posted by boli glava boli glava напиша:

Originally posted by Angle Angle напиша:

LOLza nigde e no nema vezeLOL
 
 
 
 
idam jas da spijamSleepy

top si e pricata,avtobiografska ti eSmile

Smilene be onaka samo.Edna od mnogute sto gi imam napisanoLOL
Кон врв
Lazycat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 179
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lazycat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 09:38
Originally posted by nindza nindza напиша:

Originally posted by Lazycat Lazycat напиша:

Мора многу да поработиш на стилот, полека, ако имаш желба за пишување, гради ја, надградувај ја, напиши, пребриши, допиши, анализирај и потоа повторно напиши, прегледај повеќепати, искорегирај и потоа објави.




Fala , no ovoj raskaz mi e cenzuriran taka da nema ni poenta ali nema veze ... pozdrav
 
Јебига, пушти ми го орГиналот на ЛП.
My name is Cat, Lazycat, and I'm an assh*le. I get excessively drunk at inappropriate times, disregard social norms, indulge every whim, ignore the consequences of my actions, mock idiots and posers!
Кон врв
soncence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: American Samoa
Статус: Офлајн
Поени: 2341
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај soncence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2006 во 10:28
Originally posted by nindza nindza напиша:

Angie dobra ti e prikaznava ama kamo sex ...malce zachin jebem li ga LOL LOL LOL


toa e toa,jebi gaLOL
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 23:36
INSPIRACIJA

Me prashuvash dali sum zaljuben ?
Sedni sega ke ti kazam na kratko . Znaesh , mozebi nema veke nikogash da bidam so nea... sedam sam bez nea sega i se prashuvam dali sum zaljuben ... dali ja sakam ... dali ja posakuvam... no nemam odgovor . No znam deka vecerva sekoj moment pominat so nea mi se cini mozam da go otslikam vo mojava glava... sekoj dopir... sekoja nasmevka...sekoj zvuk. Nejzinata ubava nasmevka... zborovite koi mi znachea mnogu ... seto toa e sega tuka ... vo ovaa vecer vo koja i so zatvoreni ochi bi mozel da go izvajam nejzinoto prekrasno telo ... bi mozel  vo ovoj mig da podadam raka i da ja dopram nezno iako ne e tuka... no nikogash nema poveke da bide moja... Mozebi ke pomine povtorno pokraj mene kako son ... kakov sto beshe mi se cini otsekogash ... mozebi ke me dopre a mozebi ne ... i toa ne znam ... Dali ja sakam ... nemam odgovor... no edno znam ... kade i da zamine...od bilo koja pricina ... jas ke bidam so nea ... bidejki taa prekrasna devojka ... neznaejki , nenametlivo , tivko se vovleche vo moite misli... i potoa tivko kako sto i vleze zamina .... Po nea ostanaa samo mali stapki vo snegot koi i vecerva gi gledam ... Dali ja sakam e toa e dobro prasanje neli ?

The end
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
cecka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Февруари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 4011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај cecka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Октомври.2006 во 23:39
ClapClapClap
JA SAKAS, DEFINITIVNO.....
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2006 во 00:21
Wink


Изменето од nindza - 09.Ноември.2006 во 21:26
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
nindza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 2457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nindza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2006 во 00:14

Wink



Изменето од nindza - 23.Октомври.2006 во 00:51
OBAVESTUVANJE: gorenavedeniot tekst ne e za ogranicheni - od upravata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 25>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.