IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Не за Democratic Republic of Macedonia
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Не за Democratic Republic of Macedonia

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
Автор
Порака
borec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Септември.2007
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 1294
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 05:51
Zamki moira...zamki... голема%20насмевка  големо%20гушкање
 
I SEGA SE SEKAVAM NEKOJ RECHE;  The ball is your court.
 
Veke nekade spomnav deka; Dobro e toa...megutoa NEKAKO MNOGU TOPKI ODDEDNASH ni frlaat...tesho deka i DOBAR zhongler ke se snajde.  голема%20насмевка
 
 


Изменето од borec - 21.Февруари.2008 во 08:12
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 10:42
Kiro e kriv, ovoj e kriv , onoj e kriv .... e pa ajde , neka se najde eden sto ke rece tamu - nema sto da pregovaram , ova e Makedonija , mu se svigjalo na nekogo ili ne.... ne mi treba ni NATO ni nikoj.

Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 11:07
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kiro e kriv, ovoj e kriv , onoj e kriv .... e pa ajde , neka se najde eden sto ke rece tamu - nema sto da pregovaram , ova e Makedonija , mu se svigjalo na nekogo ili ne.... ne mi treba ni NATO ni nikoj.


Bravo za postov!!!!!!големо%20гушкање
Кон врв
misterX Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај misterX Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 14:56
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kiro e kriv, ovoj e kriv , onoj e kriv .... e pa ajde , neka se najde eden sto ke rece tamu - nema sto da pregovaram , ova e Makedonija , mu se svigjalo na nekogo ili ne.... ne mi treba ni NATO ni nikoj.


Pa ne ti treba Nato toa e jasno. Ama za razlika od tebe Nato im treba na Albanija,grcija,kosovo, bugarija pa i na srbija. Ako imas malku vo glavata ke razmislis zosto bas tolku se zagreani za tamu. Zatoa sto takvi usijani glavi kako tvojata im odgovaraat za da si gi doprosirat drzavite a od nas da ne ostane nisto.


Изменето од misterX - 21.Февруари.2008 во 15:37
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:02
I Tito mu kazaNE na Stalin i napravi mnogu podobra zemja od SSSR.

Covek treba da e spremen da se spravi so teskotiite a ne samo da se slepa nekade.
Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 16:47
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

I Tito mu kazaNE na Stalin i napravi mnogu podobra zemja od SSSR.



Мда. И за тоа доби шушкави зелени охоооохо цел камион ако не и више. Ама џабе беше се, одкоа лепакот се исуши попушти...
Кон врв
polikarp Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Февруари.2007
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 49
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај polikarp Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:06
Originally posted by moira moira напиша:

Koga ke ja razberete vistinata ili poslatko vi e da sonuvate........dedo ni Kiro e toj sto ni go smeni imeto......ama togas site go sakavte.......i do pred dve godini iako vo penzija, seuste stoese na vrvot od anketite za najomilen politicar......premudriot vladetel od oazata na mirot.........mi se gadi.....od demagogija i zaslepenost!!! Progledajte veke ednas.......krajno vreme e da se soocite so vistinata......ne tuku prefrlajte ja vinata kaj drugi!!!


Ova navistina mi se dopadna, barem eden covek da razmisluva so mene na ista frekvencija !!!!!
Bravo vistinito 100%
P.S samo ne mi e jasno zosto i den denes koga ke se kaze Kiro не%20вреден
Подобро да ме мразат заради тоа што сум, отколку да ме сакаат заради тоа што не сум.
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:14
Originally posted by polikarp polikarp напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Koga ke ja razberete vistinata ili poslatko vi e da sonuvate........dedo ni Kiro e toj sto ni go smeni imeto......ama togas site go sakavte.......i do pred dve godini iako vo penzija, seuste stoese na vrvot od anketite za najomilen politicar......premudriot vladetel od oazata na mirot.........mi se gadi.....od demagogija i zaslepenost!!! Progledajte veke ednas.......krajno vreme e da se soocite so vistinata......ne tuku prefrlajte ja vinata kaj drugi!!!


Ova navistina mi se dopadna, barem eden covek da razmisluva so mene na ista frekvencija !!!!!
Bravo vistinito 100%
P.S samo ne mi e jasno zosto i den denes koga ke se kaze Kiro не%20вреден


аплауз

bas taka!!!!!!!!!
i sega kje se raspravame DEKA DRUGI SE VINOVNI...
sami sme si vinovni, ne trebase voopsto da ima pregovori.
a stom pregovarame, vo sekoj pregovor ima kompromis, otstapki....

sami si se fativme vo stapica...i najlesno ni e da si peeme KO JE KRIV.......тага






Изменето од Lilija7 - 21.Февруари.2008 во 17:14
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:18
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

Kiro e kriv, ovoj e kriv , onoj e kriv .... e pa ajde , neka se najde eden sto ke rece tamu - nema sto da pregovaram , ova e Makedonija , mu se svigjalo na nekogo ili ne.... ne mi treba ni NATO ni nikoj.

 
vece se izjasniv no ne mi e maka da povtoram ... nikakva sreca od vleguvanjeto vo nato i eu dokolku mora da si go smenime imeto a podocna , kako trgnale ovie grcive pod pokrovitelstvo na  zapadnjacive , duri i identitetot .... i dosega sme ziveele, pa ce ziveeme i od sega pa nataka .... a koj ekriv , toa vece i ne e vazno ... i toj sto e kriv , go prifatil toa nametnato resenie kako sto i sega ni nametnuvaat ....
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Февруари.2008 во 17:24
Мирослав, а може да те прашам што тоа симболизира твојот аватар?
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
Neonic Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 899
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Neonic Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 05:22
Originally posted by Lilija7 Lilija7 напиша:

Мирослав, а може да те прашам што тоа симболизира твојот аватар?

 Mudar covek, koj e edinstven na svetov koj ima muda da i kaze NE na Amerika... pojasno ti e sega????намигнување
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 08:39

да бе, сега ми е многу јасно.....идеја..ме просветли.голема%20насмевка

мене лично не ми се допаѓа со аватар на рускиот претседател, па што и да симболизира тоа, да изнесуваме ставови како е едно името и една е Македонија.
 
тоа е меч со две острици.
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
butel2 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2005
Статус: Офлајн
Поени: 4138
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај butel2 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 12:39
NATO posle 50 godini moze ke nema da postoi, no imeto koe go imame da si go prodademe tuku taka?

Vo momentov Amerika e kako besna devojka koja pravi sto saka ne pocituvajki nisto.... no eden den i na toa ke mu dojde kraj.

Edna zabeleska do Ljilja,avatarite sekoj si gi odbira spored svojot vkus, ne poradi drugite
Кон врв
Lilija7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 8994
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lilija7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2008 во 16:17
Originally posted by butel2 butel2 напиша:

NATO posle 50 godini moze ke nema da postoi, no imeto koe go imame da si go prodademe tuku taka?

Vo momentov Amerika e kako besna devojka koja pravi sto saka ne pocituvajki nisto.... no eden den i na toa ke mu dojde kraj.

Edna zabeleska do Ljilja,avatarite sekoj si gi odbira spored svojot vkus, ne poradi drugite

да, Бутел 2, потполно си во право за забелешката - секој има право на сопствен избор намигнување
ЧОВЕЧКИОТ МОЗОК Е КАКО ПАДОБРАН, ТРЕБА ДА БИДЕ ОТВОРЕН ЗА ДА МОЖЕ ДА ФУНКЦИОНИРА.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.