IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Здравје > Медицина
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ- ИДИВИДИ ОРДИНАЦИЈА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 48>
Автор
Порака
Boseski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boseski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 04:00
A da mi odgovori nekoj na prasanjeto pogore? :)
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 11:43
Originally posted by Boseski Boseski напиша:

A da mi odgovori nekoj na prasanjeto pogore? :)


Биди спокојно чедо.
Шансите се речиси никакви. Другпат-памет у глава. Сепак, не е убаво...
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 12:35
\


Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 03:48
Кон врв
Boseski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boseski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 02:03
Falaaaaaa na odgovorot :)
Nemozi vo onakvi sutiacii da se ostani smiren :/
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 11:36
размислувањеможи бре, и за време на циклус, некогас се случува пореметување каде што две јајце клетки се активни една по друга, едната е во циклус на исфрлање додека другата нее така да како што векје реков
лутинакај си играиш таму каа не е време за играење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 11:41

чекај да разјасниме нешто,ти го направи тоа за време на циклус со човек што не е твој, а после циклис со твојотзбунетосте сега векје кога се закачи сакаш да зниш чиее? ма што е важно, нека е живо и здраво, ке биде и тоа среќно со загрижена мајкаголема%20насмевка

Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 12:12
Originally posted by konan konan напиша:

размислувањеможи бре, и за време на циклус, некогас се случува пореметување каде што две јајце клетки се активни една по друга, едната е во циклус на исфрлање додека другата нее така да како што векје реков
лутинакај си играиш таму каа не е време за играење
jojjj kume pa ti si ginekolog газење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеењеkaj tebe na pregled od sega
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 12:38
голема%20насмевкаzakazi, kaj sekretarkata. ke cekas u pm LOL
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 12:47
газење%20од%20смеењеguzva pred gol a kumeгазење%20од%20смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 14:14
kolku so jas se razbiram u medicina , tebe maci stapot ti e presecenтага
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 14:44
газење%20од%20смеењеангел
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:08
Originally posted by konan konan напиша:

размислувањеможи бре, и за време на циклус, некогас се случува пореметување каде што две јајце клетки се активни една по друга, едната е во циклус на исфрлање додека другата нее така да како што векје реков
лутинакај си играиш таму каа не е време за играење




тука си во право, само што тоа не е пореметување, тоа е сосема нормална работа... затоа, жената може да забремени во било кој ден од циклусот, како и после тоа... така да, ако се сомневате во бременост, проверете со тестови, мислам дека може да се купат во аптека... ако не, друга опција е гинеколог
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Isis Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

CATALYST

Регистриран: 19.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 5871
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Isis Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 23:38
\


Изменето од ACELERA - 27.Јануари.2010 во 03:48
Кон врв
Boseski Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Декември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boseski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 04:44
Nekoj vika mozit nekoj nemozit, onaj pa vidi go i deteto mi go porodi uste nenapraeno...
Tuku da odam ja test da si kupam dosta me dudlate tuka :)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 48>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.