IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Признавање на Косово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Признавање на Косово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 155>
Автор
Порака
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 17:51
Originally posted by DelijaSkopje DelijaSkopje напиша:

Originally posted by Vladimir88 Vladimir88 напиша:


Абе Русите го викаат тоа уште од 50 па навака па гледам некако не им дојде крај на америте....
Гледам и едно време русинот јадеше леб месен со американската пченица

А дека ќе пропадне Америка малку потешко..
Зошто еве зошто
Повеќе од 80% од земјите во светот се со Америка и тоа најбогатите..
Британија, Франција, Германија и.т.н.
А Русија ја има само една Србија и една Грција...
Веќе едната е како Нокија ама дометот сепак и е до Токио

Другата е тек дури сега на ред...



Имало и порано такви како тебе кој мислеле дека се е вечно, но за среќа погрешиле. Знам дека САД ти изгледаат непобедливи, но тоа е само варка, еве ти ја Кина за пример. Кина нагло економски расте и за десетина години ќе биде побогата од сите земји што ги наброја... Не ти се верува ??? Живи били па видели...



Кина??
Кина една блокада да и удрат на производите и ќе видиш што ќе се случи
Еднаш веќе им удрија блокада на кинезите си знаат они.....
А и добро и да се издигне немој да мислиш дека Америка ќе пропадне.....
Тие филмови не ги гледај..
Гледам дека Америка во последниве 200 години оди само напред а не назад...

Искрено речено

Јас и Американците особено демо(Н)кратите не ги сакам..
И они имаат направено лоши работи на македонците...
Ама барем они направија нешто добро и за Македонија
Русија каде беше да си ги заштити православните браќа
Ќути ја снема
Каде беше за Косово
Дозволи да го земат Косово....
Значи заборавете на Русија..

Изменето од Vladimir88 - 08.Април.2008 во 17:52
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 17:51
nitu znaes nitu mislis ... se rakvodis po instinkt ... kako i mnogute politicari koi prodefiliraa niz MKD politickata scena ..... i sekogas instinktot te vodi vo pogresna nasoka ... edno svativ i sigyuren sum .... nitu samiot ne znaes sto sakas a sto mrazis ... nitu pak znaes od st se plasis .... a se plasis stom tolku apeliras za pokrovitelstvo od nekoja golema sila ....
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 17:54
Originally posted by al_pachino al_pachino напиша:

nitu znaes nitu mislis ... se rakvodis po instinkt ... kako i mnogute politicari koi prodefiliraa niz MKD politickata scena ..... i sekogas instinktot te vodi vo pogresna nasoka ... edno svativ i sigyuren sum .... nitu samiot ne znaes sto sakas a sto mrazis ... nitu pak znaes od st se plasis .... a se plasis stom tolku apeliras za pokrovitelstvo od nekoja golema sila ....



Е ај кажи ми ти овака мудар човеку од што се плашам?
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 17:57
ta jas da znam ne bi te prasuval ... tuku stravot ti e nekako mnogu golem pa plukas na se i sesto na sto plukaat i amerikancite .... ne ce e loso , dokolku olimpiskiot fakel minuva niz MKD da organiziras i nekoj antiolimpisko - kineski protest .... kako znak na poddrska na amerikanskite planovi za obid za rasturanje na kina po patot na mnogupati videnite amerikanski scenarija ... e toa bi se vikalo maksimalno poltronstvo.......
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:01
Originally posted by al_pachino al_pachino напиша:

ta jas da znam ne bi te prasuval ... tuku stravot ti e nekako mnogu golem pa plukas na se i sesto na sto plukaat i amerikancite .... ne ce e loso , dokolku olimpiskiot fakel minuva niz MKD da organiziras i nekoj antiolimpisko - kineski protest .... kako znak na poddrska na amerikanskite planovi za obid za rasturanje na kina po patot na mnogupati videnite amerikanski scenarija ... e toa bi se vikalo maksimalno poltronstvo.......


Ама те прашувам од што имам страв(според тебе)??
Кажи ми од што се плашам???
Јас не спомнав тука страв..
Ти спомна
Кој си ја има мувата на капата

Изменето од Vladimir88 - 08.Април.2008 во 18:02
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:02
hahahahahaahahahahahahahahahahahahahahaahahahahahahaha
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:06
de bre vlade ... sto se zestis vednas ? .... tolku li e strasno da priznaes deka idejata za nato i evropizacija na MKD propadna ? ... i deka ne " izveslaa" tokmu nasite " prijateli " za cii nacionalni interesi isprativme vojnici sirum svetot ..... i so samoto toa steknavme neprijateli ne samo vo sosedstvoto tuku i posiroko ? ..... a dobroto se zaborava ... zloto i losoto se pametat .... dolgo ... a kolku podolgo se pameti , tolku i omrazat stanuva posilna ......
Кон врв
Vladimir88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
"Arbeit macht frei"

Регистриран: 20.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4349
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vladimir88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:11
Originally posted by al_pachino al_pachino напиша:

de bre vlade ... sto se zestis vednas ? .... tolku li e strasno da priznaes deka idejata za nato i evropizacija na MKD propadna ? ... i deka ne " izveslaa" tokmu nasite " prijateli "


Не би рекол дека бевме извисени од САД...
Него нели вчера разговаравме дека Русија имаше вмешано прсти во тоа..
Треба ли да постирам пак вестта...???

Јас не се жестам туку убаво те прашав од што имам страв јас(зошто ти викаш дека имам страв јас еве те прашувам незнам од што имам страв, а незнам од што имам страв зошто не осеќам страв...)...


Изменето од Vladimir88 - 08.Април.2008 во 18:12
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:22

NE SO RUSIJA I SO SRBIJA..лутина   DA ZA  EU I USAголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање



Изменето од xxll - 08.Април.2008 во 18:24
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:23
i ne mora .... samo , ovie vtorive nesto somnitelni stanaa vo posledno vreme ......
Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:30
i da ..... tocno deka vcera razgovaravme  za eventualna vmesanost na rusite vo vetoto na grcija ...... i ce povtoram deka voopsto ne me iznenaduva .... naprotiv .... ocekuvav deka moze da se sluci nesto takvo .... i se pokaza deka grcite i ponataka uspevaat so eden gaz na dve stolici da sedat .... i ce sedat ...... se dodeka se premnogu vazni za amerikancite i nato sojuzot ... ne kako voena sila ... tuku kako geostratesko podracje ... izleguvaat na tri morinja , bezbroj ostrovi vo sredozemjeto i t.n .... tokmu poradi toa se inetersni i za rusite .... sto nie imame da ponudime ? ..... nato e odamna vo Makedonija i za toa ne placa nikomu nisto ... ima li poubavo nesto od toa za edna voena alijansa ?
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:30

Deka Srbija za sekogas go jade stapot jade ama srbite uste ne mozat da se smirat ama aku vremeto leci sve....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка

Кон врв
al_pachino Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Април.2008
Локација: Russian Federation
Статус: Офлајн
Поени: 289
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај al_pachino Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 18:33
da bide prisatna vo suverena zemja a da ne prevzema i nema nikakvi odgovornosti za toa ? .... ne nalikuva li seto toa na banana drzava ? ..... a toa deka nekoj go jade stapot , tocno e ... samo , stapot ima dva kraja ......
Кон врв
moira Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...The Goddess... Administrateur adjoint

Регистриран: 06.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 26016
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај moira Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2008 во 21:25
Originally posted by al_pachino al_pachino напиша:

Originally posted by moira moira напиша:

Miroslave ili al_pacino ili kako miluvas, te molam pocituvaj gi odlukite na moderatorot koj te baniral!!! Ne znam samo sto se obiduvas da dokazes? Pozdrav

 

vo vrska so sto ? so priznavanjeto ili nesto drugo ? ...



OVA TI E OPOMENA OD MENE, ISTITE PRAVILA VAZAT ZA SITE!!!
NE SI PRIVILEGIRAN I POCITUVAJ GI PRAVILATA. PPRESTANI DA IGNORIRAS OPOMENI I SUSPENZII........NE BIDI DRZOK!!!
OVA E POSLEDNA OPOMENA, DOKOLKU SAM NE SE KOREGIRAS I NE GO NAPRAVIS TOA STO TREBA, TOGAS JAS KE GO NAPRAVAM ONA STO SLEDI!!!

POZDRAV
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 155>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.