IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Какви чувства во вас буди поимот СМРТ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 17>
Автор
Порака
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Септември.2010 во 00:25
Сртта ти била последна лоша шега од серијаот шеги во животот
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 15:16

 

Za mene smrtta pretstavuva del od sekojdnevieto i neizbezen del od zivotot, vakov kakov sto go znaeme.


 C` est la vie .
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2010 во 15:54
Tokmu taka.

Rabotata e shto lugjeto ne se srekjavaat so nea sekojdnevno i nemaat lichno iskustvo... shto ja pravi smrtta potpolno nepoznata.

A bidejki znaeme oti taa definitivno znachi zboguvanje na nasheto materijalno telo od ovoj svet, ja sogleduvame kako nashe potpolno ischeznuvanje.

A toa predizvikuva neprijatno chuvstvo i strav...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 11:28
Смртта -нов почеток.
И да бидам друга, подобра личност во следниот живот ми е многу подобра опција отколку крај на животот, и ништо понатаму.
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 11:31
А ако нема друг живот?
Што прајме тогаш,што ако се завршува со крајот на овај живот земски што го имаш,и нема друг почеток?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 13:23
Затоа подобро е сега да станеш добра личност...
Бидејќи во наредниот живот ќе бидеш иста душа , друга личност...
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2010 во 13:52
Originally posted by fiks fiks напиша:

А ако нема друг живот?Што прајме тогаш,што ако се завршува со крајот на овај живот земски што го имаш,и нема друг почеток?

Тогаш... никому ништо. Кратко и јасно.

What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Pat Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1334
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pat Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 13:18
Еден мудар Римјанин кажал вака нешто: Ако има задгробен живот, тогаш за тоа ќе мислам кога ќе умрам, а ако нема, тогаш нема ни да мислам.
Zero Tolerance For Silence
Кон врв
ANTEROS Кликни и види ги опциите
Група
Група

Seeker

Регистриран: 06.Септември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 77
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANTEROS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 00:25
Сериозно, понекогаш кога ми е преку гала од се и добивам повеќе од што можам да издржам, си викам, ајде нека дојде и тоа, ионака се ми изгледа бесцелно во дадени моменти. Ама кога ќе ми помине разочараноста и бесот, на смртта гледам поинаку. Се прашувам дали сум подготвен за ова последно патѕвање и за она што ме чека од другата страна, и тогаш ми се јавува неизвесност, и незнам дали ќе ја снема додека сум тука и живеам.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 00:28
Никакви.Нешто што мора да дојди.
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
stigma04 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 2661
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stigma04 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 00:40
NE ME VOZNEMIRUVA SMRTA TUKU UMIRANJETO>>>
Jas sum pepel tamu kade sto bev ogan
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Ноември.2010 во 11:48
Sum bila prisutna pri umiranje i nitu ednash toa ne beshe svesno umiranje tuku ne svesno.Ne voznemiruva pomislata deka mozhebi kje ischezneme celosno i deka kje im nedostigame na bliskite...

No toa e samo misla...

Jas ne veruvam vo "ischeznuvanje", no toa e samo veruvanje...

Ostanuva toa da go osoznaeme...

Koga kje se trgne iluzijata, vistinata kje ostane.

Koga smrta kje dojde (a taa e del od zhivotot), togash zhivotot prodolzhuva...A mudrite velat nie sme zhivotot...

Кон врв
ekszi88 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
In Love

Регистриран: 10.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7007
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ekszi88 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2011 во 20:12
A чија смрт?
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Август.2011 во 20:14
sekoj den umirame i se ragame,sekoj den cutime i veneeme,sekoj den sme onoj...EDEN SEKOJ DEN

“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1213141516 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.