IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Уапсен Велија Рамковски
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Уапсен Велија Рамковски

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 22>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:35
они "в'теа..в'теа"..и паричката оп..кај Вељо!

да бев дете,нормално дека ќе плачев за ...паричката.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:39
tosho vika:
"
Куме(к) Загор....не е време за радување..туку за тагување..??
На олку мала територија....толку  бре (потенцијални и под истрага) „позајмувачи„ на се-народните пари..
Чудо НЕ-видено...досега нели!!!изненадување"
                                    

...a toa e samo vrvot na ledenjakot.изненадување...kolku li ke gi ima, kojznae,..koga ovie ke si "otidat",
...samo gospod znae!да

Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:42
..море остај,два ноќи не сум спиел..си викам, да не ме соберат овие по грешка,додека увидат кој сум што сум,ќе окркам некој стап...
и сеуште е така..на штрек..со едно око..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:45
Originally posted by zagor zagor напиша:

..море остај,два ноќи не сум спиел..си викам, да не ме соберат овие по грешка,додека увидат кој сум што сум,ќе окркам некој стап...
и сеуште е така..на штрек..со едно око..

А јас трошев Тузотнамигнување
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 15:51
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by zagor zagor напиша:

..море остај,два ноќи не сум спиел..си викам, да не ме соберат овие по грешка,додека увидат кој сум што сум,ќе окркам некој стап...
и сеуште е така..на штрек..со едно око..

А јас трошев Тузотнамигнување
 
Читај го и ова...па уживај  си.....во вкусот на тузотот..
А и на смоките ..изненадување
 
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Орка Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 44580
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Орка Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 23:27
Кој знае каков Рамков(ски)ен договор паднал...луѓето со кои пијам...јас не се карам
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 23:40
Originally posted by Орка Орка напиша:

Кој знае каков Рамков(ски)ен договор паднал...луѓето со кои пијам...јас не се карам


Vidi vaka, ima i zaljubuvanje ama ima i odljubuvanje, barem vo politikata toa e cesto.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Декември.2010 во 23:58
Политика е к**ва,добро позната....
Кон врв
Persej7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 21.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 254
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Persej7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 04:39
Политиката е политика, тука се работи за крупен криминал.

Рамковски се огрешил оа бајги милиони. Еве сега излегува на видело дека бил поврзан со криминалните структури на Косово (семејството Ибраими од Гњилане) и дека додатно, станува збор за и меѓународен, а не само регионален криминал бидејќи фирмите на Велија се поврзани со Сведмилк.

Значи Рамковски покрај македонската држава и дестиците индивидуи кои ги измамил, ја оштетил и шведската фондација којашто стои зад Сведмилк, како и странската компанија тетрапак, која исто така се води како измамена во случајот со шведската млекарница.

Рамковски должел половина од парите кои ги очекуваа оштетените млекопроизводители од Сведмилк!

СДСМ и Сорос сега сакаат да ја дефокусираат јавноста од овој досега најголем вид организиран криминал.

Бидејќи почнуваат да се климаат криминалните шеми на овие структури (СДСМ, соросоидите и Рамковски, како човек на теренот), глејте им сеир сега за новите драмолетки кои пто следат.

Она што е битно е дека нашата полиција и УЈП постапија според стандардите на ЕУ, впрочем така се обучувани и одлично ја завршиј работата. Впрочем, ако тие што го бранат криминалот на Рамковски се бунат, нека се каже дека на ист начин се носат пред истражен судија и во Германија или Англија. Тоа е вообичаен начин на водење осомничени пред истражен судија.



Изменето од Persej7 - 28.Декември.2010 во 04:59
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 07:28
A premierot...ne go prodade Svedmilk kako da e negova prcija i toa za 1 evro???...za da se dokradat uste nekolku milioni evra????
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
CICAMACA Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 57
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CICAMACA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 11:25
Има серија ....ИМОТОТ НА ДАМАТА.....И таму има еден како Велија наш, .....МУЗАФЕР.......и исто, како нашиот Велија Рамковски е влезен во политиката.

Ако политичарите не се хранат од бизнисмените - мислам не се спонзорираат - како би поткупувале гласачи?

Значи во серијата Музафер ја смени партијата - не заради некоја закоравена идеологија, или патриотизам......туку исклучиво заради ИНТЕРЕС........Кој е на власт, јас сум со него, а Валаста не те чепка...........

Е, апсењата на луге како Велија Рамковски , верувам дека се со некоја позадина што не се гледа преку вестите кои се пласираат во медиумите.......Можеби човекот им треба за нешто........или така затворен, изигрувајки жртва ке стане подоцна шпион.........А може и заради нешто во затворот да му пружат заштита.......

Ете на пример како Амди Бајрам........доживотен должник е на ВМРО-ДПМНЕ (осудуван е, а во коалиција со владејачка партија), а за возврат треба да напага со зборови и сл.

Значи Н.Г. за да владее и спроведе ТОТАЛНА ДИКТАТУРА, се што можеше покори - поткупи, испоапси, протера ......- па сега , после освојувањето на синдикатот, остана Велија да се замолчи и придобие.......А ние лугево, ситните души,го жалиме Рамковски.....па тој пак ќе се извлече, ама нас КЕ НЕМА КОЈ ДА НЕ ПОТПРЕ!!!!!!!Ако не затворат, таму и ке изгниеш...........Затоа велам......ПА ШТО АКО Е ВО ЗАТВОР????
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 13:30
Очигледно им успева на овие да ви го тргнат вниманието од фактите дека и Новата Година ќе ја дочекаме со празна трпеза, со над 40% невработица, без име, без ЕУ и со Кинг Конг на плоштадот во Скопје. Алал им вера!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 14:09
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Очигледно им успева на овие да ви го тргнат вниманието од фактите дека и Новата Година ќе ја дочекаме со празна трпеза, со над 40% невработица, без име, без ЕУ и со Кинг Конг на плоштадот во Скопје. Алал им вера!!

И самиот дочек на Новата година, та и Божик и Василица ке си ги дочекаме скромно, онака како знаеле нашите предци во исто толку тешки години (само што тогаш аздисаните биле туѓинци-па псовката и клетвата биле по сочнинамигнување).
И генерале, мислам дека можат уште толку да украдат и да не срозат среќата на животната  радост не можат да ни ја одземат.
Да е жива и да остане плодна земјава наша насушна- родила зелка па си имаме расол за сармичка-па нека е и посна, туршиичка, ракиичка, по некоја чварчичка и троа од прасенцето.
Дала земја мила вредни жени па ке исукаат и зелниче и домашно лепче.
А колку сум во право зборува фактот-што сиромаштијата не можат да ни ја земаат, нејзе не ја сакаат и бегаат од неа како ѓаволот од крстот. Ние не сме им интересни, тие се јадат меѓусебе. Еднаш се “цареви“ потоа стануваат “говедари“ или поточно идризари  или шуткари.
И моли бога да останат насрнати едни на други, оти ако се свртат кон нас-народецот ке оди тешко. Оти нас нема да ни дадат да бираме, како ним што им далеизненадување
Сефер ќе стоел настрана од медиумскиот бизнис на Рамковски
По нивниот влез во затворот во Шутка, бил направен план и распоред кој со кого ќе ја дели ќелијата.

„Ставени се во простории за двајца или тројца, а многу мал дел од нив престојуваат во ќелија за четворица“,

Ова бре ко у хотел со 5 ѕвездички да ги сместуваат-незнам само дали и послуга им одредиле кој ке им биде и храна од кај ке им носатзбунетост

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Декември.2010 во 14:15
можам да си замислам.....
само уште неколку души да приберат пр. тие што се осудени а се со жалби,тие пребегнатите(дупли)...и ете ти парламент ...во Шутка!
...и лидери и портпароли и пратеници и министри ...сите на број.
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.