IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - - 1001 Ноќ - Помогнете =( !
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

- 1001 Ноќ - Помогнете =( !

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 22>
Автор
Порака
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 16:19
Originally posted by Mr Joni Mr Joni напиша:

Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Aj ....Fusun ke umre .....ali kemal ke se prezeni .....onur i seherzada ke se zemat .....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Benu ke se zeme so Kerim, toj ke ja tepa i maltretira i na kraj ke ja ostavi, a ona ke zavrsi vo ludnica :)


ej, ova seriozno?
oo pa ne gledam togas, bezvrska, kje se razocaruvam:)
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Декември.2009 во 11:45
...g-ga Nanidad ke surfa po net i ke zapoznae eden tip od Azerbejdzan ,so kogo ke ostvari sredba ,koja ke vrodi so plod...ke mu rodi na adzijata uste eden sin,koj ke go ozenat so vnukata na Seval.
....Kerem ke se razvede od Seherzad,i ke ja zeme sestrata na Ajse..
..Onur ,za zal na nekoi ovde,ke umre od neredoven seks,a Seherzad ke se onaduva sekoja vecer so soferot na adzijata...Faruk
....Gani slucajno,ke se zacleni na forumot na IDIVIDI i ke se zapoznae so edna moderatorka od istiot so koja ke ima 8 deca..тага
....Fusun ke mi dojde na srede son  ..ke me razbudi ...i ke fatam uplav ...ke mi se zdrvi zasekogas..тага
 
...prezemen kom.od temata ..sto sonuvavte nokeska.плазење
 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Декември.2009 во 16:37
stavrno e dobar filmotзбунетост, jas ne go gledam
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:28
 
 
   вечерва, не гледав и јас.. ај некој накратко, ако може
   да каже што се случуваше !!!    среќа
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:34
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

 
 

   вечерва, не гледав и јас.. ај некој накратко, ако може

   да каже што се случуваше !!!    среќа

Па,вака..
на Али Кемал и Џансел им кажаа дека ббебето шо го носи е машко и решија да го крстат Ахмет..Каан избега од школо и го пресретна киднапер на деца,но полицијата на време го фати..Керем и призна на мајка му дека ја сака Шехерезад и реши да оди некаде на крстарење пред свадбата,затоа што не може да поднесе да гледа како таа се венча со Онур..
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:37
  фала  калипсо...големо%20гушкање
Уф колку ми е жал за Керим... а и за Бену,  шо убав пар ми се ...!!!
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:45
на онур му се допадна венчаницата...керем сака да замине од бинјапи,па мајка му го убедуваше да остане..михрибан почна да работи како преведувач и му кажа на онр дека имало неколку писма за некој тендер и дека пропуштиле да аплицираат,па онур отиде да разјасни се со керем,ама типов си замина и ништо од муабетот...на каан не му се допаѓаат другарчињата во школо(затоа што не го прифатија баш) и реши да си замине од школо..кога дознаа дека го нема се крена прашина..мислеа дека го киднапирале луѓето ка карабаш,ама малиов налета на еден чуден тип како што ми изгледаше-сакаше да си го собере каан,ама полицијата го фати навреме...инаку додека седеа во холдингот сите на куп собрани(чекаа вести од каан) онур се изнервира и рече нешто во стилот: што сакаат овие луѓе од СИН МИ...и на керем некако не му беше сеедно...откога го најдоа каан ги викнаа во полиција и онур сакаше да се степа со тој типот...па се вратија кај шехерезад дома и дојдоа бурхан и надидан да и го дадат поклонот што и го купија за свадбата(сет од дијаманти)..бурхан и онур си направија малку муабет за минатото..ништо посебно..на друго не ми текнува...надидан му се јави на али кемал да праша како е,а овој пак ја израдува дека чекаат син   заврши како фисун бараше млеко а дома немаше па бесот им го истури на слугинките и сакаше да ја удри таа помалата(како ли се викаше -нема врска) и гани ја спречи а фисун пак уште погласно почна да вика и тогаш се вратија бурхан и надидан и се зачудија од однесувањето на снаа им,а гани им вика:незнам како али кемал ја трпел толку време,јас да бев одма ќе си заминев...          
е извини што е некако нејасно и нафрлено ама ме мрзеше да пишувам во раскажувачки стил   


едит: пак закаснив...секогаш има побрзи од мене

Изменето од ma4kica - 15.Декември.2009 во 23:46
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:49
...разбрав...среќа..а таа малата слугинка што го симпатише  Гани...
се вика Ајше...голема%20насмевка
 
 ma4kica ....големо%20гушкање
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Декември.2009 во 23:52
хаха мислев дека се вика Ајше,ама многу слично ми дојде со таа што ја избркаа од работа,па викам да не истропам некоја глупост

pcelke
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 12:58
Па после некој нека каже дека мажите командаат дома.голема%20насмевка

Шехерезад го растури фудбалот

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 13:03
...samo Чак Норис moze da ja legne Шеxерезад...koga saka,i vo bilo koe vreme.смеење
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 22:37
 
 
  изненадување  вечерва па и оваа Шехерезад ме изнервира...
 
  како можеше така да постапи  ???  
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 22:42
Ма остај се, нашла па зашла.лутина

Туку,
Онур Онур, не оставај ме да венам,
јас за тебе и вера ќе сменам..големо%20гушкање

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
revizor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 16.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај revizor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Декември.2009 во 22:49
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Ма остај се, нашла па зашла.лутинаТуку, Онур Онур, не оставај ме да венам,јас за тебе и вера ќе сменам..големо%20гушкање
хахахахаха јака си!од кај ти текна само ова?

Изменето од revizor - 16.Декември.2009 во 22:49
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1112131415 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.