IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 119120121122123 137>
Автор
Порака
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 09:09
мечтаење...........
wonderful големо%20гушкање
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
љубов
apce
Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Јуни.2009 во 16:07
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 13:26
Напуштен од своите војници, стојам на чистина и го чекам непријателот за конечна битка, се што знам, се што умеам, се спремам да употребам, секако ќе загинам, на некоја строфа се надевам како самотен епитаф...
Само волкот стои до мене, ржи наместо мене додека се нишам без здив, од моите искршени оружја капе крвта на аморфните битија...и тие се крилати, наидуваат се повеќе групирајќи се, како да ми оддаваат последна чест. Со искривен меч ги чекам, во глава ми свири некоја мелодија  која ме прави рамнодушен, мразулци се појавуваат, пламенот на надежта се пресели на високиот врв. Таму горе споена со небото додека те милуваат облаци, каде птиците те учат да леташ...кажи ми, какви ми се шансите ? Ги нема. Ти чекаш, од мене зависи...дали ?
Само правец сум додека бесчуствително пробивам низ толпата и аморфни делови од нешто што било цело се разлетуваат околу мене, нешто како крици ечат заедно со моите. Мечот ја пее последната мелодија додека касапи наоколу, волкот загризува и распарчува нешто што личат на вратови, водоскоци од нешто што личи на крв се распрскуваат наоколу боејќи ни’ ги лицата и муцките.
Стоиш на висината на која се наоѓаш и се обидуваш да видиш појасно додека бледило го освојува твоето лице. Гледаш само мравјалник кој го потресуваат бранови и кој се собрал околу една точка. Се стресуваш кога во ехата го препознаваш мојот крик, повремено и твоето име кога студениот ветер ти ја замрзнува солзата.
Од мечот не остана веќе ништо, се потроши како никогаш да го немаше, се појавија многу рани низ моето тело, сега сум само црвен факел кој подзгаснува на ветерот. Битијата ги сопреа своите напади, знаеа дека сум готов, никој не чувствуваше потреба да го зададе последниот удар, го препуштија на брзото време кое наидува.
Аморфната маса престанаа да ја потресуваат бранови, точката почна да се претвора во круг и слободен пат кон тебе. Две други точки ползат споро по патот обезбеден од битијата кои немо го пратат движењето.
Волкот застана пред мене додека цревата му се гледаат низ распорената утроба, ме погледна со едното око кое му преостана и ме допре со сакатата шепа : „ Морам да влезам во тебе, инаку нема да издржиш ни она малку пат кој ти преостана“, ми прошепоти со глас кој сеедно одекна во настранатата тишина во која само се слушаше пајакот кој незаинтересирано ја плетеше својата мрежа.
Волкот лесно влезе низ една од многуте рани, се исправив и продолжив оставајќи зад себе крвав траг. Ползам по карпите и кршам нокти, се закашлувам, некои парчиња што беа некогаш мои ги исфрлам, волкот ме тера да се движам, погледите на моите непријатели на грбот ги чувствувам како бодежи.
По некоја вечност до нејзиниот врв ја препознавам твојата треперлива дланка која ме потсети на колибри, како ми ја расчистува крвта и нечоститијата од моите очи. Легнуваш до мене, ме прегрнуваш и бакнуваш да ме потсетиш на заборавената топлина и љубов...знаев дека не се борев залудно...една вечност гледав во твоето лице, некои рани ми зацелија и почнаа да ме скокоткаат...

Кон врв
Enigma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Enigma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јуни.2009 во 15:14
Mojata dusha ne e pateka,da minesh i da zaminesh,mojata dusha ne e kamin da se zgreesh i da zaminesh,mojata dusha e bozji hram-vleguvash i ostanuvash tamu
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2009 во 11:30
бакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнежбакнеж
apce
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јуни.2009 во 09:09
тага
apce
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 11:28
плачење......кубење%20коса.......ајде.......истепан
apce
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2009 во 12:39
Да не заминал на одмор?збунетост
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 14:36
јави%20ми%20се
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 15:02

лутинаako zaminal na odmor trebalo da prijavi лутина

apce
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јуни.2009 во 15:14
Секако, а не вака...тага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:26
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Напуштен од своите војници, стојам на чистина и го чекам непријателот за конечна битка, се што знам, се што умеам, се спремам да употребам, секако ќе загинам, на некоја строфа се надевам како самотен епитаф...
Само волкот стои до мене, ржи наместо мене додека се нишам без здив, од моите искршени оружја капе крвта на аморфните битија...и тие се крилати, наидуваат се повеќе групирајќи се, како да ми оддаваат последна чест. Со искривен меч ги чекам, во глава ми свири некоја мелодија  која ме прави рамнодушен, мразулци се појавуваат, пламенот на надежта се пресели на високиот врв. Таму горе споена со небото додека те милуваат облаци, каде птиците те учат да леташ...кажи ми, какви ми се шансите ? Ги нема. Ти чекаш, од мене зависи...дали ?
Само правец сум додека бесчуствително пробивам низ толпата и аморфни делови од нешто што било цело се разлетуваат околу мене, нешто како крици ечат заедно со моите. Мечот ја пее последната мелодија додека касапи наоколу, волкот загризува и распарчува нешто што личат на вратови, водоскоци од нешто што личи на крв се распрскуваат наоколу боејќи ни’ ги лицата и муцките.
Стоиш на висината на која се наоѓаш и се обидуваш да видиш појасно додека бледило го освојува твоето лице. Гледаш само мравјалник кој го потресуваат бранови и кој се собрал околу една точка. Се стресуваш кога во ехата го препознаваш мојот крик, повремено и твоето име кога студениот ветер ти ја замрзнува солзата.
Од мечот не остана веќе ништо, се потроши како никогаш да го немаше, се појавија многу рани низ моето тело, сега сум само црвен факел кој подзгаснува на ветерот. Битијата ги сопреа своите напади, знаеа дека сум готов, никој не чувствуваше потреба да го зададе последниот удар, го препуштија на брзото време кое наидува.
Аморфната маса престанаа да ја потресуваат бранови, точката почна да се претвора во круг и слободен пат кон тебе. Две други точки ползат споро по патот обезбеден од битијата кои немо го пратат движењето.
Волкот застана пред мене додека цревата му се гледаат низ распорената утроба, ме погледна со едното око кое му преостана и ме допре со сакатата шепа : „ Морам да влезам во тебе, инаку нема да издржиш ни она малку пат кој ти преостана“, ми прошепоти со глас кој сеедно одекна во настранатата тишина во која само се слушаше пајакот кој незаинтересирано ја плетеше својата мрежа.
Волкот лесно влезе низ една од многуте рани, се исправив и продолжив оставајќи зад себе крвав траг. Ползам по карпите и кршам нокти, се закашлувам, некои парчиња што беа некогаш мои ги исфрлам, волкот ме тера да се движам, погледите на моите непријатели на грбот ги чувствувам како бодежи.
По некоја вечност до нејзиниот врв ја препознавам твојата треперлива дланка која ме потсети на колибри, како ми ја расчистува крвта и нечоститијата од моите очи. Легнуваш до мене, ме прегрнуваш и бакнуваш да ме потсетиш на заборавената топлина и љубов...знаев дека не се борев залудно...една вечност гледав во твоето лице, некои рани ми зацелија и почнаа да ме скокоткаат...


Ama pogledite na prijatelite se melem koj brzo gi lekuva i najdlabokite rani i te ispravat na noze za da se vratish nazad, tuka kade pripagjash, kade mnogumina te cekaat.голема%20насмевка
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 21:31
a mozebi sfatil????
koj da go znaeизненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 23:37
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 119120121122123 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.