IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Уметност , култура и традиција
  Активни теми Активни теми RSS - Која книга би сакале да ја прочитате?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Која книга би сакале да ја прочитате?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 20>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:12
Скапоцениот камен од Медина....за животот на Ајша, малата сопруга на пророкот Мухамед. Беше забранета, а сега е повторно издадена, засега само во Србија.
 
На корицата има мало девојче со вел....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:22
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Скапоцениот камен од Медина....за животот на Ајша, малата сопруга на пророкот Мухамед. Беше забранета, а сега е повторно издадена, засега само во Србија.
 
На корицата има мало девојче со вел....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
 
 
 
 
mmmmmmmmm...........obozavam kontroverzni knigi
slednoto odenje vo Belgrad,
za odprilika 1 mesec garant kje ja nabavam
 
i p.s.....ne sum cicija za pozajmuvanje knigiсреќа
 
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:37
големо%20гушкање
И јас многу сакам контроверзни книги, особено кога се биографски....
Ме инспирираат, а оваа ќе мора да е посебна, штом била забрануванаголема%20насмевкаПа уште за Ајше, па, па....Печена за форум Вероисповед
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:40
you...you...little.....смешен te gledam kako si gi tries racete, heheheheh.....
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:41
Ама шчо напраиф сеа?тага
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 18:48

Ако ти е некоја помош- јас ги земав книгите од библиотеката "Браќа Миладиновци",со тоа што ми рекоа дека ги издаваат во комплет и дека не ги делат...Ако ти е уз пат-помини и прашај си,можеби ќе ти ја дадат само таа книга.
Исто,ја имам видено и во неколку книжарници низ Скопје.[/QUOTE]
pa jas sum zacleneta vo braka miladinovci,celo leto zemav od tamu knigi i koga da ja pobaram princezata sultana mi vika taa dadena e mn se nervirav i gi imale samo 1 i 2 del...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Септември.2008 во 21:03
царица султана-прстенот...тоа е 3 дел
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 08:11
 " Kako da mu ja umrete kozata na komsijata na 100 nacini "
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Септември.2008 во 11:39
Ispoved od haremot-Branko Milenkovic...zbesnav po knigava...
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2008 во 12:00
Earthsea - Ursula Le Guin
само кај нас тешко се наоѓа, и уште оригинал, на англиски
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
macaparket Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај macaparket Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 18:05
Девојката со Портокали незнам од кој е!!!!!
Тие од Браќа Миладиновци се господе боже!!Како е можно да имаат само еден примерок!!!!!
UMRENI LJUGE UMRENI LJUGJE
NA UVO MI SE DERAT
UMENI LJUGJE UMRENI LJUGE
MNOGU GOMNA SERAT

Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 19:54
ХАРИ ПОТЕР И ПОЛУКРВАВИОТ ПРИНЦ
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2008 во 20:23
Originally posted by macaparket macaparket напиша:

Девојката со Портокали незнам од кој е!!!!!
Тие од Браќа Миладиновци се господе боже!!Како е можно да имаат само еден примерок!!!!!

justejn gorder ili garder ja imam procitano odlicna kniga....a jas se utepav barajki ja svetot na sofija...prof. po filozofija me umre so taa kniga
Кон врв
Keri Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 574
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Keri Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2008 во 07:26
Originally posted by nikita nikita напиша:

Originally posted by macaparket macaparket напиша:

Девојката со Портокали незнам од кој е!!!!!
Тие од Браќа Миладиновци се господе боже!!Како е можно да имаат само еден примерок!!!!!

justejn gorder ili garder ja imam procitano odlicna kniga....a jas se utepav barajki ja svetot na sofija...prof. po filozofija me umre so taa kniga

..jas si ja kupiv od saem za kniga, mnogu mi se dopadna, inaku e Justejn Gorder!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 20>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,422 секунди.