IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Србија ја поддржува Грција во спорот за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија ја поддржува Грција во спорот за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 20:28
Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Pa drugo moze da ocekuvame malku Srbija da se opameti


Mozjebi. No neznam koj bi bile prichinite za Srbija da se opameti......ili....dali voopshto nekoj se ima zaprashano: ,,koj vo 1999 godina ja napadna Srbija,,.......shto mislish Ti i voopshto drugite?



Изменето од Анастеа - 01.Декември.2009 во 22:02
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 21:32
a koj ja napadna ... Makedonija li ???


Изменето од Анастеа - 01.Декември.2009 во 22:02
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:43
Originally posted by orlov orlov напиша:



Originally posted by aLbaneso aLbaneso напиша:

Pa drugo moze da ocekuvame malku Srbija da se opameti
Mozjebi. No neznam koj bi bile prichinite za Srbija da se opameti......ili....dali voopshto nekoj se ima zaprashano: ,,koj vo 1999 godina ja napadna Srbija,,.......shto mislish Ti i voopshto drugite?


Сакам да ми објасниш кој ја нападна Србија 1999 година оти не бев тогаш во Македонија
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 11:11
Zasto mi e izbrisan posledniot komentar jas samo odgovoriv na prasanje sto mi bese postaveno od Orlov i Mungos
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 11:20
Затоа што темата не е поставена на релација Србија-Косово-НАТО, туку Србија-Грција-Македонија!
Кон врв
tanas_1902 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 346
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tanas_1902 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 12:52
Премногу строга си шефке- остави дискусиата малце да се развихри па после по секое време можеш сите да ни пратиш во небитието!
Кон врв
Polaris Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Октомври.2007
Локација: Turkey
Статус: Офлајн
Поени: 1514
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polaris Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 14:02
Грција сепак со поддршка од Србија во спорот за името
 
02.12.2009 12:20

Министерството за надворешни работи на Србија во соработка со грчката Фондација за македонски истражувања во Атина ја промовирале нивната заедничка книга „Македонското прашање и Југославија - тајни југословенски документи 1950-1967“.

Претседателот на грчкиот парламент, Филипос Пецалникос, за време на промоцијата ја окарактеризирал како јасна, кристална и логична позицијата на Атина во спорот со Скопје за името.

Неговиот став е взаемноприфатливо решение за име за секаква употреба, објавува грчкиот весник „Навтемборики“.

Од Фондацијата за македонски истражувања му врачиле Златен орден на Пецалникос, и потенцирале дека тој е „првиот Македонец, избран за претседател на грчкиот парламент, од создавање на грчката држава“.

Инаку, Фондацијата за македонски истражувања во соработка со Бугарскиот државен архив, пролетва, заеднички ја издадоа книгата „Македонското прашање и Бугарија - тајни документи 1950-1967“.

Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 16:45
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Затоа што темата не е поставена на релација Србија-Косово-НАТО, туку Србија-Грција-Македонија!

Ako bea izbrisani i drugite komentari nemase jas da odgovaram..........drag moder


Некаде мора да се “пресече“ на темата, за да не се претерува со офтопици и да не се забега во друг правец.




Изменето од Анастеа - 03.Декември.2009 во 14:43
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Декември.2009 во 00:20
Originally posted by Polaris Polaris напиша:

Грција сепак со поддршка од Србија во спорот за името

Претседателот на грчкиот парламент, Филипос Пецалникос, за време на промоцијата ја окарактеризирал како јасна, кристална и логична позицијата на Атина во спорот со Скопје за името.


Неговиот став е взаемноприфатливо решение за име за секаква употреба, објавува грчкиот весник ]


ne treba da se cudime

Изменето од aLbaneso - 04.Декември.2009 во 00:20
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 101112
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.