IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - - 1001 Ноќ - Помогнете =( !
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

- 1001 Ноќ - Помогнете =( !

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 22>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 20:13
Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

А ГЛЕДА НЕКОЈ ЃУМУШ


Нејќу таков концепт: немоќна, несамостојна жена од некое забаталено место ја мажат со роднина за да го скрасат момаков, дедово ги води конците на претставата а овој као треба да ја засака. Со сила убајна не бива.Па уште местен брак, брак со роднинаболен, ме одби од првата епизода.

Ја...ја...црвенеењеОнура го љубам...зашто знае да покажува љубов и не ферма никогољубов

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Декември.2009 во 23:12
Илјада и една ноќ со 27000 обожаватели

Турската хит серија, Илјада и една ноќ, ги руши рекордите на гледаност во Македонија, а веќе има и речиси 27 000 обожаватели на македонската група од социјалната мрежа Facebook.

Оваа интересна љубовна приказна, која воедно е и своевиден приказ за модерна Турција, преку одличниот избор на актери успеа да го привлече вниманието и на најпребирливите гледачи.

Но, можеби она што е најинтересно кога се споменува оваа серија е вистинската љубов помеѓу актерите кои ги толкуваат улогите на Шехерезада и Онур, Bergüzar Korel и Halit Ergenç. Во август оваа година тие ја крунисаа својата врска со гламурозна венчавка на која присуствуваа 350 гости, меѓу кои и актерите од сетот на Илјада и една ноќ. Гостите изјавиле дека Bergüzar Korel била толку возбудена и пресреќна, што кога ја прашале дали го зема Halit за сопруг, таа гласно извикала ДА!

За време на свадбата во воздухот биле пуштени 500 бели и розови балони, а било објавено и дека актерката се наоѓа во третиот месец од својата бременост.

Серијата „Илјада и една ноќ“ е снимана во периодот од 2006 до 2009 година.


Извор
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 22:23
 
 
  во истата соба, само пред една недела  Онур бдееше над
  Шехерезад цела ноќ,  вечерва таа  го хранеше   трепкање и му вика
  ајде сега да спиеш, уморен си, а тој па... не...јас се одмарам само
  кога те гледам тебе............љубов
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 22:31
мечтаење
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 01:21
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 02:14
gledaj gi nasite sinovi
edniot se zaljubil  zena so dete, a drugiot vo alkoholicarka?среќа
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 08:31
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

gledaj gi nasite sinovi edniot se zaljubil  zena so dete, a drugiot vo alkoholicarka?среќа

таа па колку ми е одвратна
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 09:09
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

А ГЛЕДА НЕКОЈ ЃУМУШ


Нејќу таков концепт: немоќна, несамостојна жена од некое забаталено место ја мажат со роднина за да го скрасат момаков, дедово ги води конците на претставата а овој као треба да ја засака. Со сила убајна не бива.Па уште местен брак, брак со роднинаболен, ме одби од првата епизода.

Ја...ја...црвенеењеОнура го љубам...зашто знае да покажува љубов и не ферма никогољубов

jas src i mnogu e dobra serijataсреќа
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 13:48
CAK NORIS JA MUVAL SHEHEREZADA ZA VREME NA REKLAMITEгазење%20од%20смеењегазење%20од%20смеење

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Декември.2009 во 13:50
 
 
 изненадување  види, види..до кај стигнал тој   CAK NORIS    изненадувањеизненадување
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
rumena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rumena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 00:49
Da.... i Benum ce ostane trudna i pred da rodi bebeto i ce umre.Posle ne moze da se savzeme od zagubata i ste bade mnogu razocarovana i ce pocne da pie,Na Kerim Vsusnost giga seval ne mu e vistinska majka.Majka mu e sestrata na Seval koja imala vrazka so zenet maz i se samoubiva koga Kerem imal 1 nedela....Onur i sheherezada ce se zemat ce zivejat vo ubava kuca...no sled vreme ce se razdelat povtorno..

Изменето од rumena - 10.Декември.2009 во 00:51
Кон врв
rumena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rumena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 00:56
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:


Originally posted by mungos80 mungos80 напиша:

А ГЛЕДА НЕКОЈ ЃУМУШ
Нејќу таков концепт: немоќна, несамостојна жена од некое забаталено место ја мажат со роднина за да го скрасат момаков, дедово ги води конците на претставата а овој као треба да ја засака. Со сила убајна не бива.Па уште местен брак, брак со роднинаболен, ме одби од првата епизода.Ја...ја...црвенеењеОнура го љубам...зашто знае да покажува љубов и не ферма никогољубов


Da jas go gledam .....mnogu mi se dopada.prekrasen film e .Ako sakas mozes da gledas na vbox7 gi ima mnogu od sriite Samo napisi gumus epizodi i izlizat.
Prijatno gledane.
Кон врв
indijanec Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај indijanec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 02:29
Одвратна сапуница како и секоја друга.
Кон врв
rumena Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Декември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај rumena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Декември.2009 во 10:36
Originally posted by Kali Kali напиша:

ej super, i mene mi se dopagja muziceto a ete ne mi tekna da gi pobaram!:)

tuku, epizodite da ne gi ima na nekoj torrent?



Zdravo mozes da odis na manevra.com i tamo gi ima epizodite od 1001 noc so prevod na bugarski.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 22>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.