IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Технологија > Хардвер и софтвер
  Активни теми Активни теми RSS - Барам програма
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Барам програма

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 16>
Автор
Порака
TheRock Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 17.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 29
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TheRock Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Април.2010 во 21:45
A da znae nekoj od kaj da go simnam dreamweaver free?
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 02:34
Originally posted by TheRock TheRock напиша:

A da znae nekoj od kaj da go simnam dreamweaver free?


преку торент www.thepiratebay.org
Кон врв
kojotce Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 07.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kojotce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Мај.2010 во 17:49
BARAM PROGRAMA SO KOJA KJE MOZAM DA GO ODVOJAM MUZIKATA OD VIDEOTO ZA KLIPOVITE DA RECEME OD YOUTUBE SAKAM DA DA IMAM SAMO MUZIKATA A NE I KLIPOT
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 01:09
Originally posted by kojotce kojotce напиша:

BARAM PROGRAMA SO KOJA KJE MOZAM DA GO ODVOJAM MUZIKATA OD VIDEOTO ZA KLIPOVITE DA RECEME OD YOUTUBE SAKAM DA DA IMAM SAMO MUZIKATA A NE I KLIPOT


Со Movie Maker Можиш , ја имаш веќе со виндовсот.
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 13:48
ај да ве прашам и јас нешто...некоја програма со која можам да направам албум..нешто како yearbook..она што се прави секоја година(незнам на македонски како се вика )...значи да можам да ставам слики..и текст(како објаснување)... фала
Кон врв
Flix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Клабинг

Регистриран: 14.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 9229
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Flix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2010 во 21:27
Originally posted by ma4kica ma4kica напиша:

ај да ве прашам и јас нешто...некоја програма со која можам да направам албум..нешто како yearbook..она што се прави секоја година(незнам на македонски како се вика )...значи да можам да ставам слики..и текст(како објаснување)... фала


Повели
http://www.lulu.com/publish/photo_books/
Кон врв
Anonymous7666 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 18.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anonymous7666 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2010 во 13:01
Originally posted by kojotce kojotce напиша:

BARAM PROGRAMA SO KOJA KJE MOZAM DA GO ODVOJAM MUZIKATA OD VIDEOTO ZA KLIPOVITE DA RECEME OD YOUTUBE SAKAM DA DA IMAM SAMO MUZIKATA A NE I KLIPOT


Можеш со Switch ќе го додадеш видеото во листата за конвертирање и ќе стиснеш конверт, ќе ти каже дека е видео и ако сакаш да конвертираш видеа да симнеш Prism, ама ти ќе стиснеш NO и ќе симне некој Plugin (самиот ќе го симне и ќе го инсталира за 5-10 секунди) и ќе ти го извади аудиото од видео фајлот и готово

Се надевам дека ова помага Поздрав.
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2010 во 23:27
luge ve molam mnogu mnogu mi e potrebna nekoja programa ( no sto pobrzo ako moze )... programce sto ne e mnogu komplicirano za rabota, so koe sto ke mozam da si snimam svoi pesni... odnosno na primer da recam: muzikata od edna pesna, a glasot da bide moj, snimen vrz nea no orginalniot glas da ne se slusa... znaci mi treba sto pobrzo posto prijavena sum vo edno show i sega od prvin treba da dadam cd so snimena pesna, peena od mene no znaete ona dobro obrabotena, da receme pesnata without you od mariah carey i sega nejziniot glas da go nema i namesto toa jas da go peam tekstot. ve molam ako moze pobrzo... fala odnapred големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањетрепкањетрепкањетрепкањетрепкање
sometimes is necessary to listen the silence... it may tell more...
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 03:20
Sound Forge ти е најуба за аудио обработка. Не е комплицирана за работа, можи скоро секој да ја работи ко шо треба :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:21
fala mnogu. sega ke ja pobaram na net imam uste nekolku casa za da napravam se.... fala uste ednas. големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
sometimes is necessary to listen the silence... it may tell more...
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:23
Нема проблем, ако неможиш за нешто да се снајдиш пиши, ќе ти одговориме :). Поздрав и со среќа :)
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
lepoticka87 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lepoticka87 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:53
eve go najdov go izvadiv se e ok.. fala mnogu. no trial verzija e.... nekoj da ne znae kade mozam da mu najdam licenca...
sometimes is necessary to listen the silence... it may tell more...
Кон врв
ZokiBoSS Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 240
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZokiBoSS Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јуни.2010 во 13:57
Мислам дека немаш потреба, 30 дена е трајалот, и ти се дозволени сите опции.. Сепак ако грешам, побарај на гугл "Sound forge torrent" :).

Поздрав.
That What Doesn't Kill Me, Only Makes Me Stronger..!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јули.2010 во 01:34
Кажете ми некоја програма за директно симнување на клипови (освен youtube downloader) ....и од кај да ја симнам...трепкање
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 16>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.