IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Семејство
  Активни теми Активни теми RSS - Како да се надмине разводот???
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Како да се надмине разводот???

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 18>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 10:21
....НЕ ГО КОРИСТАМ!....ЗЕМАМ САМО ЗА ЕДЕН ПРАВЕЦ,МОЖЕБИ И ГРЕШАМ,АМА ТАКА МЕ УЧЕА....тага
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 10:57
Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

i posle nekoj ke kaze:
 "ne jas nikogas neverstvo nema da prostam"
.........ма%20ајде........голема%20насмевка
 
ti be zeznato mazeno si? imas deca?
apce
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:44
Originally posted by zagor zagor напиша:

....НЕ ГО КОРИСТАМ!....ЗЕМАМ САМО ЗА ЕДЕН ПРАВЕЦ,МОЖЕБИ И ГРЕШАМ,АМА ТАКА МЕ УЧЕА....тага


covecki e pishnam
pogotovo ako vodi kon podobro
ziveenje po strogi pravila - e rutina
mozebi sigurna no dosadna



Изменето од anakin - 09.Април.2008 во 11:45
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 11:54
Originally posted by apce apce напиша:

Originally posted by ZeZnAtA ZeZnAtA напиша:

i posle nekoj ke kaze:
 "ne jas nikogas neverstvo nema da prostam"
.........ма%20ајде........голема%20насмевка
 
ti be zeznato mazeno si? imas deca?
 
изненадувањеsto ima toa veze???голема%20насмевка
 
neverstvo si e neverstvo!!!
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 13:28
Originally posted by apce apce напиша:

...mozebi ke zvuci cudno...ljubovta  nikogas ne umira kompletno tamu kade sto ja imalo, sigurna sum deka negovite cuvstva prema tebe ne se skroz izumreni... Bibce a da probas da go razgoris oginot ako ostanalo makar edno zarce moze pozar da se napravi nisto nema da izgubis moze samo da dobies i seto ova da go zaboravis kako eden obicen kosmarголемо%20гушкање
 
..............i jas bi sakala da e taka..........jas i sega i pokraj sve..mu davam sansa............. on ne e cist so svoite cuvstva............leta vo oblaci...........i neznae sto saka..cas ke vika nemozam bez "vas".cas ke mu tekne ke se duva po kuka kako site nie da sme mu krivi.........stom on rascisti so cuvstvata...jas sum tuka za nego on toa go znae i mnogu dobro go koristi..zatoa sto premnogu mi znaci i sve bi napravila samo da bide najdobro za decata.zatoa sto oni patat po tatko im....koga on ne e doma oni se bolni za nego..............
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 13:33
TOA E ZA TOA

SO CUSTVATA SE MNOGU POSILNI OD LOGIKATA
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
ZeZnAtA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Power

Регистриран: 26.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 19172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZeZnAtA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 16:53
Originally posted by bibce bibce напиша:

Originally posted by apce apce напиша:

...mozebi ke zvuci cudno...ljubovta  nikogas ne umira kompletno tamu kade sto ja imalo, sigurna sum deka negovite cuvstva prema tebe ne se skroz izumreni... Bibce a da probas da go razgoris oginot ako ostanalo makar edno zarce moze pozar da se napravi nisto nema da izgubis moze samo da dobies i seto ova da go zaboravis kako eden obicen kosmarголемо%20гушкање
 
..............i jas bi sakala da e taka..........jas i sega i pokraj sve..mu davam sansa............. on ne e cist so svoite cuvstva............leta vo oblaci...........i neznae sto saka..cas ke vika nemozam bez "vas".cas ke mu tekne ke se duva po kuka kako site nie da sme mu krivi.........stom on rascisti so cuvstvata...jas sum tuka za nego on toa go znae i mnogu dobro go koristi..zatoa sto premnogu mi znaci i sve bi napravila samo da bide najdobro za decata.zatoa sto oni patat po tatko im....koga on ne e doma oni se bolni za nego..............
 
bibce samo pro4itaj...l.p......големо%20гушкање
Љубовта владее без меч и врзува без јаже!
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Април.2008 во 17:27
da mila...procitano..............gushki imas i ti od mene...............големо%20гушкање
Кон врв
alekso_2000 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Март.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 523
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alekso_2000 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Април.2008 во 16:20
И ШТО СЕ СЛУЧИ???
car's freack
Кон врв
bibce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Септември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2203
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bibce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 11:01
....da imam moralna  obvrska da obrazlozam do kade e mojava rabota.......... zatoa sto  sepak jas ja otvoriv ovaa tema............i treba jas da ja zatvoram...............
 
......pred i se............malku ja stopiravme rabotata............mu dadov uste edna sansa na covekot so kogo sto sum zaradi sebe a i zaradi moite deca................mnogu se razmisluvav sto i kako da postapam.no poslem eden dolg i bolen razgovor so soprugot.............svati on (sto e najbitno)deka  treba da probame uste................taka da sega za sega nisto ne se desava.................ako ima nesto novo ke VI  pisam.................. големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
 
 
i iste ednas IM  BLAGODARAM  NA  SITE  STO  MI  DADOA  NEOGRANICENA  PODDRSKA................
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 11:28
bitno e da se ima cel

patistata do neja ne se tolku bitni - toa ima samo vrska so expeditivnosta
i rentabilnosta a toa vo slucajov ne e vazno


Изменето од anakin - 18.Април.2008 во 10:02
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 15:15
bravo bibce, cestitam na odlukata.
sekoj vo zivotot zasluzuva vtora sansa
vo slucajov zasluzuvate i dvajcata a i vasite deca
navistina mi e mnogu milo големо%20гушкање
 
apce
Кон врв
RUSHKA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 2837
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај RUSHKA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Април.2008 во 17:28
SE NAJUBAVOголемо%20гушкање
4ISTA SOVEST=MIREN SON
Кон врв
petbo Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 30
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај petbo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Април.2008 во 19:13
Originally posted by bibce bibce напиша:

....da imam moralna  obvrska da obrazlozam do kade e mojava rabota.......... zatoa sto  sepak jas ja otvoriv ovaa tema............i treba jas da ja zatvoram...............
 

......pred i se............malku ja stopiravme rabotata............mu dadov uste edna sansa na covekot so kogo sto sum zaradi sebe a i zaradi moite deca................mnogu se razmisluvav sto i kako da postapam.no poslem eden dolg i bolen razgovor so soprugot.............svati on (sto e najbitno)deka  treba da probame uste................taka da sega za sega nisto ne se desava.................ako ima nesto novo ke VI  pisam.................. големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање

 

 

i iste ednas IM  BLAGODARAM  NA  SITE  STO  MI  DADOA  NEOGRANICENA  PODDRSKA................


Na kratko gi razgledav komentarite na ovaa tema i moram da go kazam slednovo.I vo moeto semejstvo ima me nekolku mesecna kriza so soprugata i normalno za toa patat decata.Problemot e emnogu slicen so tvojot smao sto so soprugata mnogu tesko mi odi razgovorot.Dobro mi mi dosol sovet sto se veli od zenska strana za da moze da znam kade gresam jas ako e vo mene greskata.Na nejze povremeno se i smeta povremeno e OK, neznam kako da se postavam.Pozadi nas ima 13 godini pominati vo se i nesakam toa da se izgubi.Mozebi e problem sto poslednive 1.5 godina ne raboti i jas go naogam problemot vo toa bidejki sedenjeto doma ne e dobro zanikogo.Vo tezok period sum i veruvam deka ke dobijam sovet.Pozdrav

Изменето од petbo - 18.Април.2008 во 19:21
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 18>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 1,078 секунди.