IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Гатање на карти или кафе
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Гатање на карти или кафе

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 19:40
Не верувам дека се знаеме,од постара генерација сум
Па гледање на кафе не е ништо друго освен ловење на мозочни вибрации
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2009 во 19:42
Инаку јас лично не верувам во гледање на кафе,пр.замислив желба,ајде ми реко,па замислив иста желба и ми рекоа сосема различно од онаа што ми кажаа претходно на првата желба.
Љубов и само љубов
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 00:02
Море ќе поверуваш, ако вистинскиот човек ти гледа , на кафе
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 14:42
NE VERUVAM VO TOA,SAMO VO REALNITE RABOTI
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:46
Originally posted by mmomirovski mmomirovski напиша:

Море ќе поверуваш, ако вистинскиот човек ти гледа , на кафе


Како што реков,гледање на кафе не е ништо друго освен вешто ловење на мозочни вибрации,некои луѓе ја имаат повеќе развиена таа способност да ги „прочитат„и создадат визуелна претстава.
Добро,додуша никој не ми има гледано на кафе, некој кој ете го нарекуваат гледач на кафе,туку онака колешки на работа,јас на нив тие на мене,си правиме нати го дај ми го а кога ќе слушнам,имаш зајче,врапче,леле голема змија...цело животинско царство
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јануари.2009 во 16:51
Originally posted by ANITA11 ANITA11 напиша:

NE VERUVAM VO TOA,SAMO VO REALNITE RABOTI


хахаха,а што беше тоа реалност? тоа дека гледаме,дишиме,јадеме,извршуваме физички потреби...
реалноста е една голема не ралност,не си размислила дека реалноста може да биде и матрикс,свет помеѓу два света...
Љубов и само љубов
Кон врв
galenaa Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај galenaa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 09:26
Ej, Dak eve me jas i zaboraviv deka tuka fildzanot ostaviv, a go otepav od baranje   .Sega novo varam zs ti izgleda zgersi fildznot ne go zema mojot ajde za dvete sega
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 17:34
DAK TI GLEDAS NA KAFE ILI NA KARTI
Кон врв
kiki_kiki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1267
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kiki_kiki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 17:50
pa site gledacki go zborat istito imas pat tezina pari ili lubov
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 18:36
Не,јас не сум гледачка,јас само се обидувам дали човек може да погоди на некој и иако не го познава,кој никогаш не го видел во живот...си ги тренирам мозочните вибрации
Љубов и само љубов
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 18:39
galenaa,благодарам за кафенцето,ќе го сркнам...срккк,срккк,
аааа добро е,јас го пијам без шеќер оваа беше малку по блашко
Љубов и само љубов
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 18:55
Pa da vi kazam iskreno i jas se zanimavam so veznbanje na mozocnite vijugi.......ja gledam osobata.........i veke mi naviruvaat razlicni predpostavki a bostum preku kafe gledam
mnogu dobro znam da gledam na prsti.........i na rakopisot -grafologija
Кон врв
Дак Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Дак Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2009 во 23:19
Интересно е оваа bijonse-Графологија.
Доста студирам,читам,особено од Хосе Силва,и многу работи се точни.
Љубов и само љубов
Кон врв
mmomirovski Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Септември.2008
Локација: Tuvalu
Статус: Офлајн
Поени: 1219
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mmomirovski Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јануари.2009 во 00:57
Не кажавте кој од вас знае да гледа на кафе, и гледал на кафе, некогаш, па да не поучите што значат сите тие симболи...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.