IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Разно
  Активни теми Активни теми RSS - ЗБУНЕТОВА ТЕМА
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЗБУНЕТОВА ТЕМА

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 117118119120121 137>
Автор
Порака
apce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Октомври.2007
Локација: Malaysia
Статус: Офлајн
Поени: 2717
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај apce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 15:53
чекање..........чекање
apce
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 22:31
...непрегледна пустина, вечна и стабилна, фатаморгани гледавме еден во друг, додека да се вкусиме, веќе бевме исчезнати, минати во сечии сеќавања кои ги прекрива песокот : „ Нема вистина на овој свет на која би можел да се потпреш, само подсмевот на ѕвездите во студените ноќи е вистинит како што ветерот ја разнесува пораката дека залудноста е награда за нашите настојувања “. Позната химна за нас кои ни се причинуваше дека живееме помирени со нашите фатаморгани наречени надежи кои не тераа повремено да погледнуваме кон небото молејќи бар еднаш подсмевот да се претвори во искрена насмевка и раширени раце за добродојденци. Никогаш не бевме добродојдени иако никој од нас не знаеше зошто е овде. По некоја залудна мисла ќе минеше како бран меѓу нас : „ Ова е пеколот, никој не е добродојден тука “. Сепак тоа ништо не менуваше, немаше никакво упатство за промена...можеби и немаше...
Искривени гримаси наречени насмевки и добро расположение, користевме како лесно пијанство, се дружевме како што можат тоа да го сторат составени празнини за се појави уште поголема, но единствена со некоја уште поголема фатаморгана наречена “визија “ за некое утре кога само ќе ја зголемиме празнината.
Заминав далеку колку што можев да одам, кога се изморив легнав под твојата сенка и те испив како капка вода затоа што сум жеден талкач низ мојот дел од пустината наречена живот и бар на кратко да заборавам на подсмевот на ѕвездите во студените ноќи. Мислев дека си само плод на моите причинувања. Утрото станав да си заминам иако немав каде, сеуште беше тука, се зачудив зинат, ништо не беше стабилно како што беше пустината која ме очекуваше пред мене. Ти беше тука без никакво наговестување дека ќе исчезнеш. Ветрот беше поинаков додека ми шепотеше дека си тука заради мене, мислев ми се причинува како и се’ досега. Заминав колку што можев да одам, но немаше наслаги од песок врз сеќавањето на тебе. Помислив на враќање кон тебе, никогаш не сум помислил такво нешто за ништо на овој свет. Се уплашив дека те загубив иако ништо не сум имал досега. Се завртев назад за да те барам, те немаше како и се’ досега, клекнав изморен со лицето во дланките помислив бар еднаш да има вистина, дека не барам повеќе иако и тоа е многу за овој свет.
Погледав околу себе, ја немаше пустината, помислив дека повторно ми се причинува, насекаде беше ти, растеше и во мене се додека не заборавив на себе...сеуште е така...ми се чини дека пустината само ми се причинуваше... ѕвездите ми намигаат...
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 22:36
 големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање мечтаење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 22:40
  големо%20гушкање  големо%20гушкање   големо%20гушкање
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:06
site nosime praznina vo sebe koja samo ljubovta moze da ja ispolni,barem jas taka mislam...ne deka mnogu pametno mislam




I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:08
bas pametno fragola големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:09
umnite kuklicki oni  големо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:10
ja pa kucki procitav смеење
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:11
 смеење  големо%20гушкање  големо%20гушкање големо%20гушкање
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:12
 големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:18
   
umna kucka moze ne sum,ama slepa kucka...
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:21
toa i ja cesto si go vikam...posto redovno izbrzuvam голема%20насмевка големо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
fragola Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3829
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fragola Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:23
Jas sekogas vikam op pa skokam
I get enough exercise...just pushing my luck.
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2009 во 23:26
poznato mi e...od iskustvo ..koe sekoj den go dozivuvam  голема%20насмевкаголема%20насмевкаголемо%20гушкање
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 117118119120121 137>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,281 секунди.